Trwa ładowanie...
Przejdź na

Przeciwnicy ustawy antyaborcyjnej wyszli na ulice: "W Iranie prawo jest bardziej liberalne!"

203
Podziel się:

"Gwałciciele mogą dostać wyrok w zawieszeniu, a kobieta, która poroni, będzie traktowana jako przestępczyni".

W całej Polsce odbyły się wczoraj protesty przeciwko inicjatywie Kościoła w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych w Polsce. Episkopat domaga się, by aborcja była karana jak przestępstwo. W Warszawie, Krakowie, Białymstoku, Sopocie czy Szczecinie Polacy wyrażali swoje oburzenie związane z ingerowaniem Kościoła w życie kobiet:

W Iranie prawo jest bardziej liberalne niż to, czego chcą tzw. "obrońcy życia! - krzyczał jeden z protestujących.

_Prawo proponowane jest szczytem barbarzyństwa, to torturowanie i kobiet i tych dzieci._

Dlaczego kler o nas decyduje? Gwałciciele mogą dostać wyrok w zawieszeniu, a kobieta, która poroni, będzie traktowana jako przestępczyni.

Źródło: TVN24/x-news

KOMENTARZE
(203)
gość
6 lat temu
aha walka o życie, tak? To czyli jeśli kobieta będzie w zagrożonej ciązy bez pomocy przy porodzie albo wcześniej umrze, to co to wszystko w porządku? Kobieta może umrzeć i zostawić swoją rodzinę? I co kler i rząd powie jej rodzinie? Medal jej dadzą za śmierć męczęńską? Albo urodzi się dziecko z wieloma wadami genetycznymi i kto (o ile to dziecko będzie żyć) dalej będzie na nie łożył, kler? Państwo? A kobiety zgwałcone? Mają się cieszyć, że będą miały dziecko z gwałcielem? W takiej sytuacji kobiecie siada psychika, i jeszcze taki balast emocjonalny. A te Bogiem będą straszyć, niech patrzą na siebie księżą, co drugi to ma babę i dzieci im znieść celibat, niech płacą podatki!!!!
gosc
6 lat temu
tu też napiszę....Wara od naszych macic!!
gość
6 lat temu
Litości,jak kobieta będzie chciała usunąć to se zrobi nawet skrobankę u lekarza w piwnicy
gość
6 lat temu
Czego te k****a się wpieprza nie w swoje sprawy. Skoro chcą zakazu aborcji całkowicie proszę bardzo o wzniesienie celibatu lub usuwania jąder po prymicji.
gość
6 lat temu
A jakie kary wobec tego należą się tatusiom nie płacącym na chlebek dla swych żywych już dzieci - mamy ich w Polsce ponad milion- może za głodzenie i wpędzanie w opresję matek swego potomstwa należy się kara -banicja na przykład?
Najnowsze komentarze (203)
gość
6 lat temu
Demokracja drodzy panstwo. Wiekszosc wybrala taki rzad i teraz caly kraj zyskuje :-D Jak sie nie podoba wam jak rzadza to odwolajcie rzad. Wczesniejsze wybory zanim kraj upadnie. Albo wyjechacmozna za granice
gość
6 lat temu
Kosciol nie rozumie ludzi!
gość
6 lat temu
Wszystkich interesuje los nienarodzonych dzieci. A kto zajmie się tymi, które już przyszły na świat?
gość
6 lat temu
Znam w Gdańsku jednego takiego w czarnej kiecce, co przed Bogiem czystość ślubował. Zarywał l***i na gg szpanując samochodem i motorem. Był na tyle posłusznym katolikiem, że nie łamał przysięgi w gumce. A kiedy zakochana w nim kobieta zaszła w ciążę, schował się pod sutannę proboszcza i nie protestował, jak zrozpaczona postanowiła usunąć ciążę.
kobieta
6 lat temu
PIS właśnie pracuję na swoją przegraną w następnych wyborach i nawet 500+ im nie pomoże, a wypowiedź Czesława Hoca na temat 11 latek w ciąży to jawne popieranie i obrona pedofilii, nie broni on dziecięcych ofiar gwałtów, a akceptuje pedofilię i bandziorstwo, dodam, że głosowałam na PIS i nie popieram aborcji w każdym przypadku.
gość
6 lat temu
lepiej niech opodatkują kościół.i wezmą się porządnie za to żeby odpowiednio srogo byli karani księża pedofile
LKJ
6 lat temu
PRZECIEZ RZAD NIE CHCE NIC ZMIENIAC W BECNEJ USTAWIE!!!! NIE MA ROZPOCZETYCH ZADNYCH PRAC!! KTO WAS TAK WSZYSTKICH NAKRECIEL???? ZDURNIELI WSZYSCY! MEDAI PIRA GLOWY!!!!!!!
gość
6 lat temu
ooo...kur...a znalazl/-a sie Bogobojna obronca/-czyni ..Wara Ci od cudzych macic!!
gość
6 lat temu
powalony system! w samolot i do normalnego kraju!
feryu
6 lat temu
ale jakiej ustawy ? gooopie pindzie :)
gość
6 lat temu
Ale ludziom spodobały się uliczne protesty. Jeszcze nie ma ustawy, ani nawet prac nad nią, a już hejt się leje z haseł szerokim strumieniem.
gosc
6 lat temu
ludzkie plewy wypłynęły na wierzch , tak oto sami oddzielili się od ziarna
gość
6 lat temu
a te stare baby tez zgwalcone ?
gość
6 lat temu
glupie p******i...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie