Trwa ładowanie...
Przejdź na

Psycholog o Kajetanie P.: "Zabójcy bywają spokojni i sympatyczni. Może mieć schizofrenię paranoidalną"

60
Podziel się:

"Wiemy, że nie jest upośledzony, ma wykształcenie, więc sobie radził".

Sprawa Kajetana P. wstrząsnęła cała Polską. Choć 27-latek w wyjątkowo brutalny sposób zamordował młodą kobietę, po zatrzymaniu nie przyznano mu statusu "wyjątkowo niebezpiecznego". Dopiero po tym, jak zaatakował dwie osoby na oddziale psychiatrii sądowej, uznano, że jest naprawdę groźny.

Psycholog zaproszony do Dzień Dobry TVN tłumaczy, że "zabójcy bywają spokojni i sympatyczni", więc przyznawanie takiego statusu nie zawsze jest oczywiste:

Dokonał czynu skrajnego, zamordował dziewczynę, to już wiadomo, ze nie jest drobny złodziejaszek. Zabójcy bywają spokojni i sympatyczni. Wiemy, że Kajetan na pewno nie jest upośledzony, ma wykształcenie, więc sobie radził, może mieć schizofrenię paranoidalną, być psychopatą. Może udawać.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(60)
gość
8 lat temu
Nie wierze w jego niepoczytalnosc- to gra
monh
8 lat temu
albo może mieć mamusie prokurator która ratuje mu d****o
gość
8 lat temu
Powinno się go zlikwidować.
KAT...
8 lat temu
na szubienicę z nim!!!
gość
8 lat temu
można mieć schizofrenie, katar albo hemoroidy. A można miec mamusie prokuratora, policjanta albo pułkownika i wtedy nawet jak zamordujesz, to nic ci nie grozi. Nie jest to jedyny taki przypadek jaki znam
Najnowsze komentarze (60)
gość
7 lat temu
A nie mógł starej przepuścić przez maszynkę do mięsa a nie bogu ducha winną obcą dziewczynę .
gościówa
8 lat temu
I tak się tworzy stereotypy: Może mieć schizofrenię. Ale nikt nie wie czy ma! Do diabła, myślcie zanim napiszecie takie rzeczy, prawdziwie chorzy ludzie przez Was później cierpią, bo w taki sposób powstaje obraz schizofrenia- morderstwo. A to jest dalekie od prawdy!!!!
gość
8 lat temu
Ale was Kajetan robi w c***a, doktorki.
gość
8 lat temu
Może teraz jego trzeba zjeść. Przynajmniej trochę .
gość
8 lat temu
i ma napewno mamusie qra mu napewno pomoze. tyle w temacie
gość
8 lat temu
Dlaczego ziobro adrala nie wprowadzi kary smierci.
gość
8 lat temu
Psycholog robi czarny PR chorym na schizofrenię tymczasem to jedna z grup w której jest najmniejszy odsetek przestępstw, w tym także zabójstw. Jeśli już schizofrenik kogoś napadnie to zwykle jest to ktoś z bliskiego otoczenia. Przypadki żeby człowiek z powodu schizofrenii zaatakował obcą osobę (inaczej niż werbalnie) należą do rzadkości (choć oczywiście się zdarzają) ale o ironio więcej zabójców jest np. wśród chorych na depresję (zwykle też ofiary należą do rodziny). Gość nie ma nic do powiedzenia, a szafuje terminami nie licząc się z efektem.
gość
8 lat temu
Po pierwsze psycholog to humanista, a nie lekarz - nie może stawiać diagnoz, zwłaszcza wyssanych z palca. Po drugie wątpię w wersję ze schizofrenią on kompletnie nie zachowuje się jak schizofrenik (schizofrenik jest przede wszystkim rozbity, jego działania są niespójne, tłumaczenia niespójne, zwykle ma bardzo wysoki poziom lęku i choć nie zawsze, schizofrenicy w fazie chorobowej nie są też skryci, zwykle wybierają jakąś osobę, której wylewają całe urojenie, albo piszą sterty notatatek na ten temat (jeśli nie ufają nikomu), z jednej strony boją się zdemaskowania, z drugiej mają potrzebę wylania swoich myśli). Schizofrenia ma teź objawy somatyczne i po nich można się często zorientować czy ktoś udaje.
olo
8 lat temu
tak to jest z informacjami dla mediow wypuszczanymi na zlecnei polityczno/partyjne, jak to inteligentny facet opowiadal, ze bedzie jeszcze mordowal i mordowal, he,he i jak chcial udusic pania psycholog, jak k.., bo mu podpadla, i juz w mediach,ze chodzi w czerwonej bluzie, bo jest niebezpiecznym zbokiem, ilu mezow dusi swoje k...? pol Polski, panie psychologu,ot dzien jak codzien
gość
8 lat temu
Co za bzdury. Psychiatra z byłej Jugosławii, który poznał i wiele ofiar zbrodniarzy i wielu zbrodniarzy twierdzi, że zbrodniarze nie chorują psychicznie (i ponadto bardzo trudno ich przed zbrodnią rozpoznać, bo zachowują się w tzw. normalny sposób). Inny psychiatra z zachodu twierdzi, że psychopaci nie doświadczają psychoz. Już wiadomo jaka będzie linia obrony: schizofrenia. Ponadto psycholog nie ma praw wystawiać tego typu diagnoz. Ja jako szaraczek widzę tu zimnego psychopatę, a na psychopatię w przeciwieństwie do schizofrenii nie ma leku.
jjjj
8 lat temu
Ludzie wiele razy udawali nieobliczalnych, chorych itd. byle zeby nie trafic do wiezienia, jak trafli do psychiatryka to sybko przekonali się, że lądując tam sami sobie zgotowali pieklo, przy takich szpitalach zwlaszcza w polsce wiezienia to high life
gość
8 lat temu
Strach go dac do psychiatryka ...może pomordowac tych naprawdę biednych chorych ludzi tam.
gość
8 lat temu
psychopata żyjący we własnym świecie , jeżeli on nie ma uczuć do ludzi i nie ceni ich , on wg nie ceni życia , to zbudował sobie własny świat w którym kimś jest znaczacym , on nadal ma ludzi za nic , to jest psychopatia
gość
8 lat temu
Wybaczone mu będzie tylko jeśli ta kobieta wstanie z grobu i wróci do życia.
...
Następna strona