Publiczność WYGWIZDAŁA Polkę w brytyjskim programie! "Mieszkam tu od 23 lat i nigdy nie byłam dyskryminowana"

151
Podziel się

"Czuję, że 52 proc. głosujących już mnie tu dłużej nie chce" - mówiła kobieta. "Większość zagłosowała przeciw Polakom, którzy pracują bardzo ciężko".

W czerwcu Brytyjczycy podjęli decyzję o opuszczeniu Unii Europejskiej. Jedną z przyczyn Brexitu była unijna polityka dotycząca uchodźców. Niechęć dotyczyły nie tylko imigrantów z Bliskiego Wschodu, ale także m.in. z Polski. Narastające napięcie i agresja były przyczyną szykanowania Polaków, zdarzały się także pobicia na śmierć.

W czwartkowym programie BBC Question Time, w którym to publiczność zadaje pytania zaproszonym gościom doszło do bulwersującej sytuacji. Na widowni siedziała Polka, która od 23 lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Wśród zaproszonych ekspertów znalazła się Lisa Duffy z antyimigranckiej i antyeuropejskiej partii UKIP oraz były wydawca Daily Telegraph, Conrad Black. Polka zanim zadała pytanie, podzieliła się swoim odczuciem po Brexicie:

Jestem Polką, mieszkam tu od 23 lat i nigdy nie byłam dyskryminowała do czasu, aż pojawiła się sprawa Brexitu.

Dyskryminowana? W jaki sposób? - dopytał prowadzący David Dimbleby.

Czuję, że 52 proc. głosujących już mnie tu dłużej nie chce - powiedziała Polka.

Słowa kobiety poruszyły publiczność, która swoje niezadowolenie wyraziła pomrukami oraz buczeniem.

Mogę skończyć? Możecie wybuczeć mnie za chwilę. Bo 52 proc. zagłosowało przeciw imigracji. Polski to drugi najpopularniejszy język w tym kraju... i tym samym większość zagłosowała przeciw Polakom, którzy pracują bardzo ciężko. Niektórzy siedem dni w tygodniu po 12 godzin w warunkach, w których większość nie chciałaby pracować. Jestem żoną Brytyjczyka, mam brytyjskie dzieci, kocham brytyjskie społeczeństwo. Ale w tej chwili czuję się niemile widziana.

Ale my nie chcemy zablokować imigracji. Chcemy ją kontrolować - wtrąciła Lisa Duffy.

Sytuację skomentowali potem brytyjscy parlamentarzyści, którzy uspokoili kobietę i stwierdzili, że jest mile widziana w ich kraju.

KOMENTARZE
(151)
gość
3 lata temu
Btw - pieknie mowi po angielsku, praktycznie bez akcentu!
gość
3 lata temu
sami nie chcecie imigrantow w Polsce a dziwicie sie ze Aanglicy nie chcą.. to ich kraj mają prawo.
kat
3 lata temu
Walnęliście taki tytuł, jakby została wyśmiana, a po obejrzeniu stwierdzam, że bardzo dobrze powiedziała i większość się z nią zgodziła.
gość
3 lata temu
Brytyjczycy zagłosowali przeciwko imigranckim nierobom, którzy przyjeżdżają do ich kraju i zabierają im pieniądze. Zasiłki, wysyłanie brytyjskiej kasy na żony i dzieci, które siedzą w ich rodzimym kraju. Nikt nie ma nic przeciwko ciężko pracującym Polakom. A już szczególnie przeciwko żonom Brytyjczyków.
gość
3 lata temu
Ja się zawsze z Brytyjczyków śmiałem. Bydło, które myśli, że jest kimś, a większość wcale nie żyje na super poziomie.
Najnowsze komentarze (151)
gość
3 lata temu
Btw, odbiegasz od tematu, raz: nie to jest najwazniejsze, dwa: widocznie masz zero do powiedzenia w temacie. :-/ ." btw" 2, twój język polski jest bardzo ograniczony.
gość
3 lata temu
hamstwo
gość
3 lata temu
Trzeba patrzec jak osoba aklimatyzuje sie. Jesli po roku nie zna angielskiego i nie ma pracy - wysylac do domu. Polakow widac, bo pracuja na kazdym rogu i probojasie socjalizowac, a somalijczycy cicho siedza w domu, ucza Koran i otrzymuja socjal, oni sa bezpieczni.
gość
3 lata temu
polski jest drugim jezykiem w uk? serio? a nie "ciapacki" przypadiem...?
gość
3 lata temu
boze, bzdura to wcale nie bylo "bulwersujace" w takich programach jak Question Time czy The Wright Stuff takie rozmowy sa absolutnie normalne, nie rob pudel z tego wielkiego halo, powiedziala co myslala i tyle, ja rezuduje z rodzina w UK od 2 lat i poki co nie spotkalam sie z nieprzyjemnosciami. Peace.
gość
3 lata temu
Anglicy bija Polakow , bo jak pobija c*******h , to bedzie , ze sa rasistami i faszystami ! Ale BIALEMU to juz mozna wlac !!!
gość
3 lata temu
Sama mieszkam w Anglii od 4 lat i nigdy nie czułam się dyskryminowana przed czy po referendum. Brytyjczycy zadecydowali co chcą dla swojej ojczyzny a my będziemy musieli się dostosować. Osobiście uważam ze ta Pani wyolbrzymia.
gfd
3 lata temu
powinni sie cieszyc ze polacy na nich pracuja tych nygusow bo oni do pierwszej lepszej pracy by nie poszli
nhy
3 lata temu
zeby nie polacy pracowali to angole by pogineli te nygusy powinni sie cieszyc
gość
3 lata temu
Mieszkam od 7 lat,pracuję ,płacę podatki...Prawda jest taka ,że gdyby nie emigranci ten kraj by nie istniał,bo oni siedzą na benefitach czyli zasiłkach,do tego kasa za dziecko aż do 16 roku życia dziecka CO TYDZIEŃ! Standardowo u brytyjczyków to trójka dzieci a nie mają nawet ukończonych 25lat. Znam gościa co ma 39lat a ma 9 dzieci i już wnuki - on pracuje a reszta rodziny żyje praktycznie z zasiłków oraz z kasy dzieci - i tak to wygląda ! Narzekają ,że zabiera im się pracę ? Hello! Przecież oni nioe chcą pracować! Przychodzi piątek dzień zasiłków i restauracje i bary są przepełnione od takich ludzi! Polacy są bardzo pracowici i myslę ,że dużo osób głosowało za wyjściem bo po prostu są zazdrośni ,że polak potrafi do czegoś dojść...
gość
3 lata temu
pRZECIEZ TO MLODA KOBIETA NAPEWNO PRZYJECHALA TU JAKO DZIECKO WIEC PEWNIE LEPIEJ PO ANGIELSKU ROZMAWIA NIZ PO POLSKU
gość
3 lata temu
Dobry angielski, chwali się. Powodzenia
iksis
3 lata temu
amerykanie mafia koscielna chandluje kobietami wsadza i g****i molde kobiety kbiety niezdatne ktre sa zuzyte a sa to piekne sa ciachane i zakopywane sie je sie cicha panika bo sa mąstna moze sie ewolucjab cofnac moze nastapic zniszczenie etniczne spirs a prymitwna krwa reinkarnacyjnie p********a sie za anilolami dzis te osoby kre reinkarnacyjnie były aniołami sa g******e imrdowane w kaowniach niegdys aniolyposiadal dusza i ciala . a dzisia sa isotami nie widzalymi amerkanie niech pokarzą swoich filmach jak sa twardzielami przed smiercia sami niech giną dla prawdziwych prob filmowych koks prawdziwy z kosmosu wziech z innch planet ktre niegdys istniały obecnie en swia , wymiar kcha niszczyc ludzi przeznagie zdjecia aky porno szatanski podmuch niegdys zenskie odmiany aniolow zstawaly utaj g******e ponizanepuzniej dla dobra mienia koscioła spalone zywcem nie lk dla amerykanskich swin ktore wwynikumdyfikacjmkosmicznym maja wyzej w glowach tez ztych niewiast rzadali charem i ciachane jakze t dziwne anioły to duch niebianski a gdzie ciało? ps britnej takzawana k***a lfiara bo niegdys rzadzała seksualne wojarze z istotami niebianskimi chrowala na sukizm p*********a byla jest i bedzie dziwką bo miasła wyrzty smienia przypmiala sobie kim byla a ksieza co? załobe niosą po kim? sa ludzie ktrym dusza jest zabierana gwałcna i sponiwiarana macie wasze wojarze z gwiazdami z celebrytami,,,,,,,,,,,,
gosc
3 lata temu
Brytyjczyk za najnizsza krajowa zyje lepiej niz Polak, ktory zarabia wiecej niz wiekszosc. ale trzeba miec mozg, zeby rozumiec takie rzeczy misiu...
...
Następna strona