Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
Kokosimo
|

Rafał Poniatowski nie żyje. Reporter TVN24 miał 48 lat

117
Podziel się:

Rafał Poniatowski od kilku lat zmagał się z rakiem. Dziennikarza pożegnały między innymi koleżanki ze stacji: Anna Kalczyńska i Marta Kuligowska. "Poniatku, serce mi pęka".

Rafał Poniatowski nie żyje. Reporter TVN24 miał 48 lat
Nie żyje Rafał Poniatkowski (East News)

Rafał Poniatowski nie żyje. Reporter TVN24 od kilku lat toczył batalię z nowotworem: zdiagnozowano u niego czerniaka. Miał 48 lat.

Poniatowski z wykształcenia był muzykiem. Ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, gdzie uzyskał tytuł magistra sztuki. Choć muzyka była jego pasją, Rafał zawodowo zajął się dziennikarstwem.

Od października 1995 do listopada 1999 roku pracował w RMF FM. Później rozpoczął współpracę z Telewizją Puls, żeby po roku przenieść się do TVN24. Tam do końca życia był reporterem.

Dziennikarz walczył z chorobą nowotworową przez kilka lat. W 2018 roku poddał się nawet terapii metodą Simontona, czyli psychoterapii skierowanej do chorych i ich bliskich.

Badania wykazały, że rak się rozsiał i przerzuty pojawiły się na wielu organach - relacjonował serwis Dzień Dobry TVN w listopadzie 2018 roku. Lekarze dawali mu kilka tygodni życia. Kiedy i jego opuściła nadzieja, przyjaciele polecili mu terapię metodą Simontona (...). Zdecydował się z niej skorzystać. Po jakimś czasie dziennikarz doszedł do wniosku, że terapia w połączeniu z leczeniem onkologicznym przynosi rezultaty, bo guzki zaczęły znikać.

Śmierć dziennikarza wywołała ogromny smutek również wśród jego znajomych z pracy. Anna KalczyńskaMarta Kuligowska pożegnały reportera we wzruszających postach na Instagramie.

Jak żegnać kolegów, z którymi gadało się całymi dniami, nigdy nie przechodziło się obok nich obojętnie, bo sama jego obecność wywoływała uśmiech... jak powiedzieć "żegnaj" komuś, kto tak wierzył w dobry koniec swojej choroby? Rafał zawsze z dystansem komentował rzeczywistość, ale na antenie trzymał się faktów i relacjonował najwierniej wydarzenia. Rasowy dziennikarz. Znawca Wschodu, muzyk, reporter. Poniatku, serce mi pęka - napisała Kalczyńska.

Żegnaj, Poniatku. Zmarł nasz kolega, reporter i dzielny wojownik. "Jak żyć" - jego ulubione pytanie zostaje... - skomentowała Kuligowska.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(117)
Gość
3 lata temu
Nie znam.
Oczko
3 lata temu
Pierwszo na oczy widzę
Kto to niby?
3 lata temu
Nie znam,codziennie wielu ludzi umiera. Czemu o tym też nie piszecie?
Tfoo
3 lata temu
Tvn tfoo
???
3 lata temu
No i co z tego ???
Najnowsze komentarze (117)
Czarek
3 lata temu
Piekne nazwisko .
lex
3 lata temu
szkoda chłopa...:( a wie ktoś na czym grał
Magdagr3
3 lata temu
Żal i pustka . Smutek.
Kaliszanka
3 lata temu
SMUTNA WIADOMOŚĆ ,KONDOLENCJE DLA RODZINY ,
Danka
3 lata temu
Wspuczucia dla rodziny
ma_
3 lata temu
Bardzo mnie wzruszają wspomnienia, pożegnania kolegów z TVN, tak jak wczoraj wieczorem. Jest zdjęcie czasem muzyka i ogromna cisza. Brak słów mówi wszystko. Szacunek!
mat
3 lata temu
Nie znacie, ponieważ tak się właśnie interesujecie tym co się dzieje na świecie... Tzn. interesujecie się, jednie w obrębie Pudelka...
Lili
3 lata temu
Bardzo smutna wiadomość. Relacjonował wiele ważnych wydarzeń.
Polka
3 lata temu
Wielka strata,wspaniały dziennikarz :(
Emmmmm
3 lata temu
Wszyscy Ci co piszą głupoty mam nadzieję, że nigdy nie będą musieli oglądać członka swojej rodziny walczącego z rakiem. Jest to straszna choroba. W przeciągu 6 lat zabrała nam 2 osoby w tym dziecko. Ludzie badajcie się, nawet prywatnie zdrowie jest ważniejsze od kasy.
ma-ma
3 lata temu
Znałam, świetny dziennikarz. Żal
Ana
3 lata temu
Wstyd mi za te Wasze komentarze. Ludzka rasa jest czasami beznadzieja
Gość
3 lata temu
Też Go nie znałam, bo telewizji nie oglądam, ale zawsze szkoda człowieka, zwłaszcza jak umiera młodo, a my którzy tu zostajemy żyjmy z nadzieją, że po naszej śmierci ludzie będą mówić dobrze o nas, albo wcale.
Zuk
3 lata temu
Gligosat dalej niech karmią chemia w sklepach nieważne jakich bo nawet rynki osiedlowe chemia chemia pogania jak się nie powstrzyma tego to tragedia
...
Następna strona