Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Rozwścieczony Patryk Jaki wojuje z zawiłościami języka angielskiego w Parlamencie Europejskim: "Bekę ma z niego dziś pół Europy" (WIDEO)

405
Podziel się

Europoseł PiS wziął w poniedziałek udział w debacie, która gruntownie przetestowała jego umiejętności władania językiem obcym. Pora zamienić parlamentarną ławę na szkolną ławkę?

Rozwścieczony Patryk Jaki wojuje z zawiłościami języka angielskiego w Parlamencie Europejskim: "Bekę ma z niego dziś pół Europy" (WIDEO)
Wystąpienie Patryka Jakiego wywołało burzę w sieci (fot. East News, fot. Twitter)
bCYihblx

Wydawać by się mogło, że w roku 2020 znakomita znajomość języka angielskiego jest absolutnym minimum dla polityków chcących ubiegać się o intratne posady w strukturach Unii Europejskiej. Niestety coraz częściej okazuje się, że nasi dumni reprezentanci bardziej niż sprawnym posługiwaniem się językami obcymi mogą poszczycić się jedynie nieuzasadnioną butą, przez którą cierpi później ich reputacja.

Do niechlubnego kanonu postaci, które chciałyby zabłysnąć na arenie europejskiej, ale zwyczajnie brakuje im do tego kompetencji, dołączył właśnie niedoszły prezydent Warszawy Patryk Jaki.

Rafał Trzaskowski wzywa premiera do reakcji. Patryk Jaki: Mateusz Morawiecki nie ma nic do ukrycia

bCYihblz

Eurodeputowany wziął w poniedziałek udział w debacie poświęconej raportowi szefa Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE. Dokument wypunktował polskie władze, które od ostatnich obrad nie wdrożyły żadnych z zalecanych zmian w sprawie wywołujących międzynarodowe oburzenie "stref wolnych od LGBT".

Ponad 100 polskich gmin i miast przyjęło uchwały odmawiające praw podstawowych osobom ze społeczności LGBT. Komisja Europejska potępia wszelkie przejawy przemocy i dyskryminacji. Na taką dyskryminację osób LGBT nie ma w Unii Europejskiej miejsca, wszystkie państwa muszą się do tego stosować - oceniła sytuację w Polsce wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova.

Słowa te wywołały w Patryku Jakim burzę emocji, których niestety nie był w stanie ująć w składne i zrozumiałe zdania. Nagranie jego wystąpienia już obiegło sieć pod hashtagiem #JakiWstyd.

bCYihblF

Z emocjonalnej i niezwykle agresywnej wypowiedzi posiadającego tytuł doktora europosła możemy wydedukować, że apele o zniesienie "stref wolnych od LGBT", które w jawny sposób wykluczają ogromną część społeczeństwa, uważa on za atak na tradycyjny model rodziny. Jaki twierdzi, że wolności grup religijnych są w Unii Europejskiej ograniczane. Co więcej, walka z dyskryminacją osób nieheteronormatywnych nosi dla niego znamiona ideologii komunistycznej.

To jednak nie przewrotny tok myślenia pana posła, a sposób, w jaki formułuje on wypowiedzi, zafundowały mu pięć minut sławy na Twitterze.

Jaki doktor, taki erudyta. Jaki polski, taki angielski - czytamy wśród licznych komentarzy.

bCYihblG

Powiem Wam coś. Aj tel ju samting... a zresztą, co tu gadać, kiedy nie ma o czym mówić #JakiByleJaki.

Patryk to ma zasięgi. Bekę ma z niego dzisiaj pół Europy.

Przestańcie, bo Doctor What przypomni sobie wybory i się popłacze.

Gdy Patryk Jaki zaczyna mówić po angielsku, gdzieś na śmiecie umiera jedna panda - pisali użytkownicy posługujący się hashtagiem #JakiWstyd.

bCYihblH

Myślicie, że Jaki wyciągnie wnioski na przyszłość i pilniej przyłoży się do nauki języka?

bCYihblI
bCYihbma
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(405)
gość
6 dni temu
Nie mówi płynnie, widać że jest w silnych emocjach (jak to człowiek z PISu XD) ale bez przesady ,takie wyśmiewanie umiejętności, akcentu jest bardzo słabe... Polacy ogólnie wstydzą się/boją mówić w języku obcym, właśnie ze względu na to że ktoś ich osądzi, wyśmieje, dlatego często mamy takie braki językowe- potrafimy coś przeczytać, napisać ale jak przychodzi do mówienia to się mocno spinamy i dukamy. Tymczasem za granicą nikt nie robi z tego afery, każdy cie wspiera, motywuje. To jest fajne.
Anna
6 dni temu
Bez przesady, posłuchajcie jak Francuzi mówią po angielsku, używał całkiem niezłych słów. Na świecie nikt nie będzie się z niego śmiał, bo tam ludzie są tolerancyjni i nie ma dla nich znaczenia kto mówi z jakim akcentem.
Mun
6 dni temu
Ciekawe jak by sie wypowiadali ci szydercy. Angielski w szkolach to zart, nieprzydatny w zyciu.
bCYihbmb
gość
6 dni temu
Pudel znowu prowokuje hejt. Co z tego,że ulubieniec Pudla-"Rafał moje miasto" zna angielski jeżeli w żadnym języku nie ma nic do powiedzenia.
Tak
6 dni temu
Tak, najlepiej się śmiać. A podejrzewam,że połowa komentujących umie powiedzieć poprawnie po angielsku jak ma na imie... Ważna była treść jego przekazu... i tu miał 100%racji!!!!
Najnowsze komentarze (405)
Andzia
3 dni temu
Nie krytykujcie! Jego Angielski jest dobry! Mieszkam w UK od 16 lat i naprawde Anglicy swietnie go zrozumieja! Podle sa te posty i wysmiewiska! Wstyd za takich Polakow co tylko krytykuja!
gonia
3 dni temu
myślę że z pisowców to i tak wypada nieźle a Kempa ,Szydło itp to dopiero cyrk
dalton
4 dni temu
Czytac nie umi
bac
4 dni temu
Byle Jaki znowu dal popis. Teraz ma juz z niego beke cala Europa nie tylko Polska
Rem
5 dni temu
Najbardziej hejtują ci co nie umieją po liczyć do 10 po angielsku
Jenny
5 dni temu
O fuck. Nic nie kumam. Tłumaczenie z Google
Anka
5 dni temu
Pudel nie rób sztucznej nagonki. Mówi jak większość Francuzow i Włochów. Szacunek dla niego za odwagę i pewność siebie. Nie to co inni konfindenci z opozycji. P.s. Nie głosowałam na PiS ale bardziej wstydzę się lewicy.
Olo😉
5 dni temu
Przypomnijmy sobie naszego Króla Europy który zajmował bardzo wysokie stanowisko w UNII EUROPEJSKIEJ i nie potrafił słowa wyszukać w innym języku jak Polski i nie potrafił do dziś😄
bCYihblT
Xxx
5 dni temu
Lepiej mówić w języku obcym z polskim akcentem, niż nie mówić wcale. Ach i gdzie Wasza tolerancja i pochwała różnorodności? Tyle w temacie.
Sssss
5 dni temu
Sami pisowcy chwalacy na cudny jaki Pan doktor to naprawde powinien znac angielski
Gosia
5 dni temu
Szejm on ju 🙉Szejm on ju 🙉. Jaka władza taki angielski 😱😱
asdsda
5 dni temu
Nie mówi gorzej niż reszta posłów, w tym z zagranicy. Bez przesady.
aaa
5 dni temu
shame on you,to by się zgadzało
Jaro
5 dni temu
PO TYLKO PO NIEMIECKU SUPER MOWIA JAWOL FRAU MERKEL
...
Następna strona
bCYihbmv