Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rzecznik Episkopatu: "Dzieci, które uczęszczają na lekcje religii, są mniej podatne na zachowania patologiczne"

435
Podziel się

"Polska nie może myśleć o sobie jako o wyspie. Standardy w Europie są takie, że religia jest w szkole. Gdzie posyłali swoje dzieci komuniści?"

bCyiUskB

"Świecka szkoła" to obywatelska inicjatywa na rzecz niefinansowania lekcji religii w szkole ze środków publicznych. Współinicjator ustawy Marcin Celiński i ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski komentowali w Dzień Dobry TVN ten pomysł. Zdaniem księdza dzieci, które chodzą na lekcje religii, są mniej podatne na patologie i nie wyobraża sobie tego, że religia nie będzie finansowana ze środków publicznych.

Polska nie może myśleć o sobie jako o wyspie. Standardy w Europie są takie, że religia jest w szkole i jest finansowana z budżetu. Gdzie posyłali swoje dzieci komuniści? Do niepokalanek, nazaretanek. Dziś ateiści wysyłają swoje dzieci do szkół katolickich. Dzieci, które uczęszczają na lekcje religii, są mniej podatne na zachowania patologiczne - narkotyki, czy dopalacze.

bCyiUskD

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

bCyiUsle
KOMENTARZE
(435)
gość
4 lata temu
sratu tatu. z moich podatków żyją wszyscy....poza mną. kraj moherów i patologii:(
gość
4 lata temu
Moj wnuk chodzi do szkoly w Norwegii i tam ucza religioznastwa o wszystkich religiach. Sa normalnie wykladane przez nauczycieli i placi Panstwo.
gość
4 lata temu
podatki placcie okupanci watykanscy
bCyiUslf
gość
4 lata temu
Etyka, a nie religia jest w innych krajach finansowana z budzetu. Lub religie swiata sa omawiane na lekcjach religii.
gość
4 lata temu
Co za bzdury gada ten k****a . Przecież kościół to właśnie największa patologia .
Najnowsze komentarze (435)
gość
2 lata temu
To nieprawda dzieci wychowane w rodzinach w kościelnych ślubach bardzo często nie mają biologicznych ojców , są pijakami , nieodpowiedzialnii za uczynki , a kościół jak zwykle kłamie was na wykrywacz kłamst trzeba wziąść , dlaczego kłamiecie wszystka patologia idzie z kościoła dlatego upadniecie .
gość
4 lata temu
Religioznastwu mowimy TAK religii NIE. Przywrocic religie do salek przykoscielnych!!!
gość
4 lata temu
Gosciu smieszny jestes. Przyklad szkola zawodowa fizyka 1h na 3lata matematyki 4h a religii 6h i platne z budzetu tylko ze ja wydaje to na utrzymanie rodziny a ty??? ... na co zarcie auto i wczasy... ???
gość
4 lata temu
...ale są podatne na molestowanie i gwałcenie przez pedofili w sutannach...
gość
4 lata temu
A wlasnie,ze dzieci ktore wyznaja jakas wiare aktywnie, sa bardzo wredne i maja tendencje do szufladkowania. I uwazaja siebie za lepsze, bo przeciez jak sie wyspowiadaja i ksiadz odpuka to maja konto wyzerowane - aniolki bez skazy... moga dalej rozrabiac. Do doroslych tez sie to odnosi,ale akurat byly badane dzieci. Prosze sobie wygooglowac: religious children are less altruistic / more judgemental .
gość
4 lata temu
Religia TYLKO w kościele. W innych krajach Europy w szkole jest RELIGIOZNAWSTWO, a NIE katecheza, jak u nas
gość
4 lata temu
gdyby dzieci dobrowolnie chodziły na religię do kościoła, to może prawda,że są mniej narażone na patologię, ale gdy religia JEST w szkole, to nie chroni przed patologią, a wręcz przeciwnie
J-34
4 lata temu
Autorytety moralne w czarnych kieckach, a każdy chciałby z ministrantem spedzic choć pol godziny po mszy "swietej"
bCyiUskX
gość
4 lata temu
Bzdury !!!
yaro
4 lata temu
Bezczelny czarny hipokryta.
gość
4 lata temu
Szczególnie to widać, po "poziomie moralnym" młodzieży uczęszczającej na religię
BRID
4 lata temu
Nie ośmieszajcie się, faceci w sukienkach. Już wam mózgi szmal wyprał, że takie bzdurne teorie wypisujecie??? Religia powinna wrócić do sal kościelnych. Wystawione są domy parafialne i są nie wykorzystywane.
gość
4 lata temu
Finnasowanie religii złe, ale np już byłej tęczy na pl. Zbawiciela spoko
gość
4 lata temu
P***b
...
Następna strona
bCyiUslz