Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|

Sądowa walka Krzysztofa Skiby i Michała Rachonia. Muzyk pisze o "wygranej przez walkower", prawicowy publicysta zapowiada RUNDĘ DRUGĄ

51
Podziel się:

Krzysztof Skiba poinformował, że jego sądowa batalia z Michałem Rachoniem zakończyła się "wygraną przez walkower". Prawicowy publicysta już zapowiedziała, że to nie koniec. "Wczoraj mój pełnomocnik złożył kolejny pozew".

Sądowa walka Krzysztofa Skiby i Michała Rachonia. Muzyk pisze o "wygranej przez walkower", prawicowy publicysta zapowiada RUNDĘ DRUGĄ
Sądowych przepychanek Skiby i Rachonia ciąg dalszy. Wiemy, co dalej (AKPA, East News)

We wtorek Krzysztof Skiba poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o statusie sądowej batalii, którą od lat toczył przeciw niemu Michał Rachoń. Lider Big Cyc stwierdził, jakoby prawicowy publicysta i twarz "dobrej zmiany" w TVP odstąpił od oskarżenia i tym samym "złożył broń".

Rachoń się poddaje. Tej informacji nie usłyszycie w TV Republika. Po pięciu latach procesowania się ze mną, ciągania po salach sądowych, przedłużających się zeznań świadków, gwiazda TVPiS i TV Republika - Michał Rachoń złożył broń. Dziś, podczas kolejnej rozprawy w Sądzie Rejonowym w Warszawie, jego pełnomocnik prawny, złożył pismo dotyczące oddalenia oskarżenia z powództwa prywatnego i poprosił sąd o umorzenie sprawy. To coś w rodzaju mojej wygranej przez walkowera - czytamy.

Skiba drwi, a Rachoń się odgraża. To nie koniec sądowej batalii

Przypomnijmy, że poszło o facebookowy post muzyka z 2019 roku, w którym ten oskarżył Telewizją Polską i jej współpracowników o moralne przyczynienie się do morderstwa Pawła Adamowicza. Rachoń nie był zresztą jedynym, który wytoczył Skibie proces. O tym, jak skończyły się pozostałe sprawy, poinformował w tym samym wpisie.

Rachoń poczuł sie tym wpisem pomówiony i z paragrafu 212 wytoczył mi prywatny proces karny. Osobne procesy w tej sprawie wytoczyli mi TVP, Jacek Kurski oraz były redaktor stacji (wyrzucony już wówczas z TVP) Łukasz Sitek. Procesy z TVP i Jackiem Kurskim wygrałem w sądach w Warszawie i Gdańsku. Proces z Sitkiem został przez sąd w Wejherowie umorzony z powodu błędów formalnych popełnionych przez oskarżyciela. Najdłuższym procesem okazał się proces z Michałem Rachoniem. W pierwszej instancji sąd umorzył sprawę. Umorzenie zostało zaskarżone i sprawa rozpoczęła się na dobre. Obszerne zeznania złożyłem ja i skarżący Pan Redaktor, a także liczni świadkowie oskarżenia tacy jak Tomasz Sakiewicz, czy Samuel Pereira, zawodowo związani z Rachoniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Muzyk o zaskakujących słowach Pawłowicz. "Skiba, jesteś ładniejsza"

W międzyczasie trochę się pozmieniało, a Rachoń, który przez lata kontynuował ciąganie Skiby po sądach, pracuje dziś w prawicowej TV Republika z częścią ekipy ówczesnego TVP. Prawicowy publicysta już zdążył zareagować na medialny szum wokół wpisu Skiby i wygląda na to, że to wcale nie koniec sprawy. Jak twierdzi, teraz jego pełnomocnik złożył w sądzie kolejny pozew, tym razem cywilny.

Wczoraj mój pełnomocnik złożył w sądzie kolejny - tym razem cywilny pozew przeciwko Krzysztofowi Skibie. W karnym procesie, dotyczącym oskarżeń, jakie kierował przed laty pod moim adresem Skiba, postanowiłem odstąpić od oskarżenia (co przy zgodzie strony przeciwnej skutkuje umorzeniem) - potwierdził na Twitterze.

Wyjaśnił też powód, dla którego zdecydował się na taki krok. Okazuje się, że Rachoń nie chciał, żeby w jego sprawie orzekała sędzia, której nazwisko widniało pod oświadczeniami stowarzyszenia Iustitia i wnioskował o wyłącznie jej ze składu, na co nie przystano. Powód? Twierdzi, że ta "nie budziła jego zaufania".

Zrobiłem to po tym, jak sąd nie zgodził się na wyłączenie ze składu sędzi, której nazwisko widnieje pod oświadczeniami stowarzyszenia Iustitia, które wielokrotnie krytykowałem jako dziennikarz. Sędzia w tej sprawie nie budziła mojego zaufania co do jej niezawisłości i bezstronności. Nie widząc szans na sprawiedliwy proces, uznałem, że sprawę kontynuować będę w innym trybie, w ramach którego żądam przeprosin oraz wsparcia fundacji Małych Stópek, broniącej życia od poczęcia i wspierającej samotne matki wychowujące dzieci.

Skiba nie zdążył jeszcze zareagować na oświadczenie Rachonia, ale podejrzewamy, że nie pozostawi sprawy bez odpowiedzi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(51)
Zara
2 miesiące temu
Ludzie to jednak błazny. Kolejna lawina w Tatrach i kolejna śmierć. Narażanie ratowników. Powinien być całkowity zakaz wyjść jak 3 stopień zagrożenia lawinowego.
Herson
2 miesiące temu
Mam nadzieję, że w końcu znajdzie się jakiś sprawiedliwy i niezawisły sąd w tym kraju 🙏
Loki
2 miesiące temu
Skiba przypomina mi żabę
Irma
2 miesiące temu
Skiba to dopiero ma honor i moralności. Widać jak rodzinę traktował.
lol
2 miesiące temu
chyba chcą wprowadzić standard kłócenia się każdego z każdym jak w Izraelu, stąd tyle podobnych newsów
Najnowsze komentarze (51)
Jaja
2 miesiące temu
Ja będąc panem nie znizalaby się do niego!!
Ssss
2 miesiące temu
Rachoń a któż to taki nie znam
Błąd
2 miesiące temu
Rachon. Fundacja wspierania małych stopek!!!!??? Dużych nie wspierałes. Chłopak się przez Cię zabił. Straszny człowiek. Zły
Ewa
2 miesiące temu
A Skiba jest jeszcze z tą młodą, czy juz go rzuciła
MojNick
2 miesiące temu
Wszyscy pamiętają jak TVN, GW i reszta mediów sprzyjających PO wzięły na celownik Adamowicza bo ten śmiał wystartować w wyborach i konkurować z ich kandydatem.
Gosia
2 miesiące temu
Skiba do piet Rachoniowi nie dorasta moze my buty czyscic
😅🤣😂
2 miesiące temu
Nie ma czegoś takiego jak prywatny proces karny z tzw kk jest decyzja prokuratora prywatnie to jest pozew cywilny
gość
2 miesiące temu
Przystojny ten rachon. Ciekawe czy lubi się pieścić, całować z facetami?
Jan
2 miesiące temu
Kochamy Republikę !! I pana Rachonia !!
Jonasz
2 miesiące temu
Można kogoś zmieszać z błotem i sąd nawet palcem nie kiwnie. Jesteśmy w czarnej dziurze.
joł
2 miesiące temu
Skiba to marna postać i niegodna uwagi.Po co o nim pisać?
Misia
2 miesiące temu
Skiba powinien za to odpowiedziec.
Boo Boo
2 miesiące temu
Czy widział ktoś w sklepie papier toaletowy z nadrukowaną podobizną rachonia bądź boreckiego??? Jeśli tak to proszę o info bo chętnie bym sobie wytarł ich podobizną zwie-racz
Nel
2 miesiące temu
Niby można zmienić sędziego tak z Justici przekonują. To jest mafia w togach