Sejm po kryjomu przyjął te ustawy podczas protestów o niezależne sądy!

149
Podziel się

Posłowie odrzucili wniosek w sprawie reformy edukacji i likwidacji gimnazjum oraz uchwalił nowy podatek!

Od ubiegłego tygodnia w większości polskich miast odbyły się liczne manifestacje, podczas których domagano się prezydenckiego weta wobec trzech promowanych przez Prawo i Sprawiedliwość ustaw zmieniających ustrój sądowniczy w Polsce. Protestujący zebrali się nie tylko pod sądami, Pałacem Prezydenckim i w centralnych punktach kilkudziesięciu miast całej Polski, ale również pod domem Jarosława Kaczyńskiego, gdzie na demonstrantów czekała kotka Fiona:

W czasie protestów Sejm pracował nie tylko nad reformą sądownictwa. Politycy w cieniu zmian w sądownictwie uchwalili nowe prawo wodne oraz ustawę o rynku mocy. To wprowadzenie nowego podatku, który będzie doliczony w rachunku za prąd. Z naszego portfela co miesiąc będzie ubywać około 8 złotych, a pieniądze przeznaczone zostaną na wparcie elektrowni węglowych oraz unijne kary za zanieczyszczanie środowiska. Zmiany dotyczą również Krajowego Zasoby Nieruchomości oraz kontrowersyjnego zapisu o możliwości eksmisji lokatora bez wyrok sądu i bez lokalu socjalnego. Na koniec odrzucono wniosek o referendum w sprawie reformy edukacji i likwidacji gimnazjum, pod którym podpisało się blisko milion obywateli.

KOMENTARZE
(149)
gość
2 lata temu
Ekolodzy od dawna mówili, że będziemy płacić za niszczenie środowiska. Nie rządy za to zapłacą, tylko MY, bo rządy swoich pieniędzy nie mają. Ale po co było słuchać "ekoświrów"... A sankcji dla polski będzie coraz więcej.
gość
2 lata temu
Coraz bardziej zachęcają mnie do wyprowadzki za granicę po studiach.
gość
2 lata temu
"wybrańcom" dali po 500 zł a od każdego złupią po 700! Zysk musi być! Na taczkę z nimi!
gość
2 lata temu
Przyjdzie czas, że odpowiecie za gwałt na Państwie polskim. Juz niedługo, niegodziwcy. Juz niedługo.
gość
2 lata temu
CHCEMY LEGALNEJ ABORCJI
Najnowsze komentarze (149)
gość
2 lata temu
rok 2018 będzie rokiem walki o niezależność polskich mediów!!! sankce przyjdą najpierw zza oceanu potem zaczną wpłytwać na gieldy i złotego obniżą nam prognozy gospodarcze za niestabilizację. 2018 wczesniejsze wybory?
gość
2 lata temu
I bardzo dobrze z tą eksmisją! Teraz nie można gnoja wyrzucić, który nie płaci, trzeba czekać kilka lat na łaskę sądu albo na własną rękę się szarpać z patologią! Właściciel powinien mieć prawo wyrzucić lokatora, jeśli nie płaci to od razu, a jeśli płaci, ale właściciel chce np. sprzedać lokal to 3 m-ce wypowiedzenia.
500 nie fair
2 lata temu
i gdzie tu sprawiedliwość? a może by ustalić w końcu kryterium górne ? a nie ludzie , którzy opływają w kasę biorą po 500 zł , a samotne matki? naprawdę samotne , już nie dostaną na swoje dziecko, co za kraj to się w głowie nie mieści, gdzie tu sprawiedliwość ? oczywiście w dużej mierze zyskają jak zwykle ci którzy mniej tego potrzebują, żałuję, że urodziłam się w tym kraju, nic mi ten kraj nie daje bo zaplecza socjalnego dla samotnej matki nie ma żadnego i tylko bezrobocie, nie dobrze mi się robi co się tu wyprawiazwiń
500 nie fair
2 lata temu
i gdzie tu sprawiedliwość? anna (gość) 07.07.17, 20:43:03 Zgłoś / 8 / 4 a może by ustalić w końcu kryterium górne ? a nie ludzie , którzy opływają w kasę biorą po 500 zł , a samotne matki? naprawdę samotne , już nie dostaną na swoje dziecko, co za kraj to się w głowie nie mieści, gdzie tu sprawiedliwość ? oczywiście w dużej mierze zyskają jak zwykle ci którzy mniej tego potrzebują, żałuję, że urodziłam się w tym kraju, nic mi ten kraj nie daje bo zaplecza socjalnego dla samotnej matki nie ma żadnego i tylko bezrobocie, nie dobrze mi się robi co się tu wyprawiazwiń
gość
2 lata temu
Nikt Ci nie broni. W*N!
gość
2 lata temu
już w wyborach samorządowych wystawimy Kaczym Płetwom za wszystko rachunek. Nie pomoże żadne 500 plus dla następnych grup obywateli. Ćwoków więcej nie chcemy!
gość
2 lata temu
mózg sobie abortuj, gł ....
gość
2 lata temu
mózg sobie abortuj, gł......
Fiona
2 lata temu
Głoszą że rozmawiają z obywatelami, ze konsultują, że pytają ich o zdanie a odrzucili wniosek o referendum....przeczą sami sobie...żenada! PiS robi co chce, nie ważne czy zmiana jest dobra czy zła, ważne żeby była... Nazywanie gimnazjalistów "patologią" obraża młodych ludzi, którzy maja więcej oleju w głowie niż minister edukacji
gość
2 lata temu
Nie sztuka spierniczyć jak szczur. Sztuka coś zrobić. Nie wyjeżdżaj tylko głosuj i wybieraj świadomie :)
Kazet
2 lata temu
Piszcie konkretnie co wam sie nie podoba i uzasadniajcie. Nie tylko slogany jak za komuny ,,chrońmy sady wyjdzmy na ulice". Rozwiazywanie testów w szkole zblokowała wasze samodzielne myślenie. Przykład ,,czy w Polsce łamana jest konstytucja odp tak odp nie". Dajcie uzasadnienie zrozumieli.
gość
2 lata temu
Banda oszołomów, jak widzę te mamuśki które maja po 20 lat i robią jedno dziecko za drugim to mnie szlag trafia. Przecież taki d***l nigdy nie będzie pracował. Na dzieci pieniędzy nie maja ale na papierówki zawsze nawet w ciąży nie przestają palić, zamiast zabraniać aborcji po gwałcie wprowadziliby kary dla takich które piją i p**a w ciąży. Skoro bronią życia to niech bronią tez biedne dzieci przed byciem upośledzonym intelektualnie i wszelkimi chorobami związanymi ze złym prowadzeniem się podczas ciąży
gość
2 lata temu
Dodatkowa opłata? Połowa rachunku za prąd to dodatkowe opłaty...
gość
2 lata temu
PiS to "Badziewiakowie polskiej polityki.
...
Następna strona