Trwa ładowanie...
Przejdź na

Sejm zdecydował: pigułka "dzień po" będzie na receptę! "Kochamy wszystkie kobiety, zwłaszcza te nienarodzone!"

291
Podziel się:

"Nie szanujecie praw kobiet. Nie macie sumienia, macie hipokryzję" - odpowiada opozycja. Były krzyki na sali, znudzony Kaczyński i rzucająca wyzwiskami Pawłowicz. Zobaczcie.

Wczoraj wieczorem rozstrzygnęły się losy pigułki "dzień po". Sejm uchwalił ustawę o świadczeniach opieki zdrowotnej, wedle której antykoncepcyjna pigułka będzie sprzedawana na receptę.

Wy nie macie sumienia. Macie hipokryzję, która okrywa was w całości - grzmiał z mównicy sejmowej podczas debaty były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

W myśl nowych przepisów, wszystkie hormonalne leki antykoncepcyjne będą dostępne na receptę. Oznacza to, że w ten sposób sprzedawana będzie także tzw. pigułka "dzień po", którą od 2015 r. osoby powyżej 15. roku życia mogły kupić bez konieczności wizyty u lekarza.
Jeżeli tak kochacie kobiety, to głosujcie za tą ustawą. Dajcie ludziom zdrowie, bo każda kobieta ma wybór, a nad jej bezpieczeństwem ma czuwać lekarz - mówiła Joanna Kopcińska z PiS.

Jednak zdaniem byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, projekt drastycznie ogranicza prawa kobiet.

Nie szanujecie i nie rozumiecie praw kobiet. Zabraliście im in-vitro, cesarskie cięcia, standardy okołoporodowe. Poseł Pawłowicz wrzeszczy do mnie szatanie. Stajemy do konkurencji pani poseł, ciekawe, kto kim zostanie.

_Kochamy wszystkie kobiety**, zwłaszcza te nienarodzone**_ - odpierał zarzuty Piotr Kaleta z PiS.

Były krzyki na sali, znudzony Kaczyński i rzucająca wyzwiskami Pawłowicz. Zobaczcie.

Źródło: Sejm/x-news

KOMENTARZE
(291)
t.
5 lata temu
Chyba kochacie TYLKO te nienarodzone. Jak już przyjdą na świat, macie je gdzieś.
gość
5 lata temu
dlaczego o takich sprawach decydują starsze panie i panowie ?
gość
5 lata temu
Każdemu, nawet odpowiedzialnej parze może zdarzyć się wpadka - pęknie gumka. Tabletkę należy zażyc max 72 g. po wypadku. Gdzie na gwałt szukać na srugi dzień lekarza i biec po receptę? Skandal.
gość
5 lata temu
Obłęd! Średniowiecze, nic więcej. Po co muzułmanin skoro my mamy PiS i takich wyznawców religii.....
gość
5 lata temu
Cofamy się do średniowiecza. Prezerwatywa zawsze może pęknać. Nosz k***a
Najnowsze komentarze (291)
pisarczyk
5 lata temu
"Pan" kaleta wreszcie dogania czolowke PIS..."pan prezes tabletki nie potrzebuje,szydlo tez.Tabletka plus - dobra zmiana......PIS osiaga dno ,Pawlowiczjuz dawno tam jest....
gość
5 lata temu
kaczynski bedzie zazywal tabletke dzien przed a nie po
gość
5 lata temu
Po co oni się tam spotkają w tym sejmie? Przecież i tak nikt nikogo nie przekona, każdy pitoli to w co wierzy i nabija się z tego co wierzy w coś innego. Co za strata czasu.
sada
5 lata temu
a czy kot może to jeść?
M.
5 lata temu
Kobiety obudźcie się! Prawo stanowią Wam w tym Sejme w większości osoby, które możliwości reprodukcyjne miały za czasów Regana! Uczepili się pigulki "dzień po", a peparaty na potencję dla mężczyzn mogące powodować poważne skutki uboczne można kupić bez receoty! Czas zadbać o zdrowie facetów zawalczyć o to by wszelkie tego typu środki dostępne były wyłącznie na receptę
gość
5 lata temu
Dla wszystkich posłów w sejmie, niebieska tabletka na potencję tylko na receptę proponuje !!!!!!!a nie jak jest teraz bez recepty, my też boimy się że mogą łykać garściami co zagraża życiu ( zwłaszcza jednej opcji politycznej tej bardzo wierzącej asceza się przyda ) Wiemy o kogo chodzi " kochają te dziewczyny, które jeszcze są nienarodzone "
gość
5 lata temu
pis to jak z radykalizowani muzulmanie glowa do gory bedzie lepiej za 2 lata
gość
5 lata temu
Gnoje, pokażemy wam wasze miejsce przy okazji najbliższych wyborów, PiS dy!
gość
5 lata temu
Pawłowicz już nim jest, diabłem wcielonym
gość
5 lata temu
Taaa jasne, chyba ze ktos ma fiuta jak armate 😂
gość
5 lata temu
Bla bla bla bla....
gość
5 lata temu
Ty jestes skandalem😂
gość
5 lata temu
Nasz kraj stanął na głowie! Tłumaczenie , ze jest to pigułka poronną jest znowu mydleniem oczu ludziom! Ta pigułka powoduje, ze plemnik nie ma możliwości połączyć się z jajeczkiem, trzeba dlatego zażyć ja bardzo szybko po stosunku! A teraz kiedy trzeba będzie wystać się w kolejce do lekarza, do zapłodnienia może już dosc i będzie to aborcja! Tego chciał PiS ?!!!!
gość
5 lata temu
wlasnie takich mamy teraz rodzicow ....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie