Trwa ładowanie...
Przejdź na

Senyszyn o pigułce "dzień po": "Najpierw będzie na receptę, a potem zostanie wycofana z aptek!"

133
Podziel się

"Pojawi się czarny rynek i to jest groźne. Znacznie groźniejsze niż to, że można w aptece kupić sprawdzony lek". Decyzją PIS-u pigułka "dzień po" będzie dostępna tylko na receptę.

bCIgkrVh

_

_

"Do zasadności wprowadzenia recept na antykoncepcję awaryjną przekonałoby kobiety jedynie objęcie jej refundacją albo przekonujące dowody na jej szkodliwy wpływ na zdrowie" - powiedziała Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15.

bCIgkrVj

Przypomnijmy, że tydzień temu na posiedzeniu rządu została przyjęta nowa propozycja posłów Prawa i Sprawiedliwości, która przywraca dostęp do antykoncepcji awaryjnej jedynie na receptę. Do tej pory takie pigułki dostępne były bez recepty, a jedynym warunkiem było ukończone 15 lat. Niebawem wszystkie hormonalne środki antykoncepcyjne będzie można kupić tylko w oparciu o receptę wystawioną przez lekarza. Nie ma jednak planów refundacji, nie przedstawiono również naukowych argumentów na szkodliwy wpływ owych tabletek na zdrowie.

8 marca kobiety ponownie wyjdą na polskie ulice. Będą protestować przeciwko planom wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej i ograniczeniu dostępu do antykoncepcji awaryjnej. Zdaniem Joanny Senyszyn, lekarze w małych wsiach i miasteczkach nie będę wypisywać recept na pigułkę "dzień po".

Musimy zdać sobie sprawę, że najpierw to pigułka "dzień po" będzie na receptę, a potem zostanie wycofana z aptek. Kolejny argument będzie taki, że lekarze nie wypisują, a kobiety nie kupują. To pierwszy krok do tego, by nie było jej w aptekach - mówiła polityk SLD.

Pojawi się czarny rynek i to jest groźne. To może być bardziej groźne niż to, że można w aptece kupić sprawdzony lek - dodała Ścigaj.

bCIgkrVp

Źródło: TVN24/x-news

bCIgkrVK
KOMENTARZE
(133)
gość
3 lata temu
Wstyd żeby stary dziad z kotem, który prawdopodobnie nigdy nie miał bliższej styczności z kobietą dyktował WAM jak macie żyć... Wstyd, że to się dzieje w "cywilizowanym, (pseudo)demokratycznym" kraju !!!
gość
3 lata temu
Ktoś jeszcze chce się wypowiedzieć na temat tego, jaki to Pis nie jest wspaniały? Ludzie, otwórzcie oczy ! Nie dawajcie się sprzedać za 500 zł, na które i tak zwykli podatnicy płacą o wiele więcej...
gość
3 lata temu
Oby ludzie rzeczywiście wyszli na ulice, zaczęli protestować, działać, aby nie skończyło się na gadaniu! To, co się dzieje jest nie do pojęcia! Średniowiecze i włądza totalitarna!!!
bCIgkrVL
gość
3 lata temu
Same straty przez ten rząd. Najpierw dorwali się do kobiet, a teraz do dzieci (gimnazja). A najlepsze jest to, że na nic nie mają naukowych, racjonalnych argumentów.
gość
3 lata temu
O gumka pękła, nie ma pigułek po? Oh, well, to tego dzieciaka sobie zatrzymam ¯\_(ツ)_/¯ -nie powiedziała żadna kobieta nigdy
Najnowsze komentarze (133)
gość
rok temu
Pani joanno niech pani myśli nie o antykoncepcji a o eutanazji tak modnej u lewactwa.
gość
3 lata temu
Najlepszym wyjściem by było gdyby Ciebie raz na zawsze wycofali z życia publicznego bo skrzeczysz jak zdechła zaba
gość
3 lata temu
Najlepszym wyjściem by było gdyby Ciebie raz na zawsze wycofali z życia publicznego bo skrzeczysz jak zdechła zaba
gość
3 lata temu
Moim zdaniem jak ktoś nie umie się zabezpieczyć to nie powinien uprawiać sexu, albo robi się to normalnie bez wydzielania albo się robi kuswa dzieci i też git. Problemy macie
mila
3 lata temu
szkoda że matka Senyszyn nie wzięła tabletki "po"
gość
3 lata temu
I bardzo dobrze może gnojki z gimnazjum zaczną się pilnować i myśleć a nie ruchać z kim popadnie a potem truć.
gość
3 lata temu
e tam - tabletki (wszelkiego rodzaju) to nie dropsy, żeby je bez konsultacji z lekarzem kupować
gość
3 lata temu
Na wizytę czeka się co najmniej tydzień prywatnie, po to, aby przyjąć tabletkę DZIEŃ po. Gdzie tu logika ludzie? To Kobieta powinna decydować o ciąży, a nie Państwo.
bCIgkrVD
gość
3 lata temu
Jakoś kiedyś były na receptę i nikt problemu nie widział ?
gość
3 lata temu
No tak, kluczowe problemy, które należy rozwiązywać to nie bilionowy dług publiczny ale macice, ehhh ciemnogrodzie :(
gość
3 lata temu
W tym programie Senyszyn mówiła, że nie chce żeby jej ktoś zaglądał pod kołdrę, uważam, że nie byłoby chętnych. Wypowiada się na ten temat stara baba której to nie dotyczy.
gość
3 lata temu
a potem potem ciągle im żle jej już chyba ta pigułka nie potrzebna więc czemu tak kracze
gość
3 lata temu
Szkoda, ze jej matka nie zażyła.
gość
3 lata temu
Dzisiaj byłam w aptece po tabletkę "po". Podczas stosunku pękła nam prezerwatywa.. no cóż.. zdarza się trefna. Jednak nie powiem no cóż, zdarzyło się najwyżej urodzę i wychowam. Nie mogę. Choruję - ciążę muszę rozsądnie zaplanować. Odstawić leki, silne leki. Konsultacja z ginekologiem i lekarzem prowadzącym. Mam urodzić chore dziecko, tylko dlatego że pękła prezerwatywa ? No przepraszam ale nie. Jestem odpowiedzialna i nigdy nie dopuszczę do tego aby skazać dziecko na chorobę. Kamień z serca mi spadł gdy w aptece dostałam tę tabletkę bez recepty - JESZCZE. Pozdrawiam Was kobietki. 8 marca jednoczę się z Wami.
...
Następna strona
bCIgkrWf