Skandal w australijskim Kościele. Siedmiu procentom księży zarzucono pedofilię!

121
Podziel się

"Kościół jako instytucja nie robi nic". Średni wiek molestowanych dzieci to 11 lat, księża w ramach kary byli… przenoszeni do innych parafii.

Od kilku dni toczy się dyskusja wokół raportu dotyczącego seksualnego wykorzystywania nieletnich w Australii. Wynika z niego, że 7 procentom księży zarzucono popełnienie czynów pedofilii w latach 1950-2010. Specjalna komisja ds. badania nadużyć seksualnych wobec dzieci bada tego typu przypadki od 2013 roku. Według danych komisji między rokiem 1980 a 2015 zgłosiło się 4,5 tysiąca ofiar księży pedofilii. Przeciętny wiek ofiar to 10,5 roku w przypadku dziewczynek i 11,5 w przypadku chłopców. Głos dzieci był przez lata ignorowany, księży wysyłano zaś do innych parafii, gdzie znów popełniali podobne przestępstwa.

Podczas drugiego dnia obrad australijskiej Królewskiej Komisji ds. Molestowania Seksualnego Dzieci zeznawał amerykański kanonista - ojciec Thomas Doyle. Dominikanin zwracał uwagę na duchowe straty, jakie ponoszą ofiary takich zachowań oraz ich najbliżsi.

Wszyscy zgadzamy się, że pochodzące z pobożnych rodzin ofiary przemocy seksualnej ze strony katolickich księży doznały wielkiej duchowej krzywdy. Trzeba też powiedzieć, że wielką porażką Kościoła Katolickiego w zakresie jego reakcji na ten problem jest brak pełnego zrozumienia rozmiaru tej duchowej krzywdy wyrządzonej ofiarom, ich rodzinom, przyjaciołom i całej społeczności wiernych. Wydaje się, że kościół jest niezdolny do zadania właściwych pytań. Kościół jako instytucja nie robi nic.

Obrady komisji potrwają kilka tygodni.

Źródło: RUPTLY/x-news

KOMENTARZE
(121)
gość
3 lata temu
Niestety w dzisiejszych czasach to juz nie skandal a raczej norma, dobrzeby bylo wziac kler za jaja i domagac sie, zeby skutecznie usuwal takich ludzi z kosciola a nie zamiatal pod dywan i np przenosil do innych parafii bo to jest dopiero skandal!
gość
3 lata temu
procentowo u nas w Polsce byłoby więcej ;-)
gość
3 lata temu
PEDOFILE powinni być najzwyczajniej KASTROWANI. To jedyny sposób przeciwdziałania RECYDYWIE w ich wykonaniu. A w ich przypadku żadnych efektów nie przynosi ani pozbawienie wolności, ani nawet leczenie, które jest zwykłą fikcją. Po wyjściu zza krat – na wolność lub na PRZEPUSTKĘ - są tak wygłodzeni, że rzucają się na pierwsze lepsze dziecko, na dekady dewastując całą jego rodzinę – nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Kara dla nich powinna być BEZWZGLĘDNA i nie przewidująca żadnych wyjątków – niezależnie czy pedofil nosi kufajkę, garnitur czy SUTANNĘ. I nie ważne jak na to reagują liczne fundacje ochrony praw człowieka. Tylko w ten sposób można uchronić bezbronne dzieci przed ZBOCZEŃCAMI. Jeśli chcecie poczytać więcej o „elitach”, zajrzyjcie na profil ÂNTEĶ MUZYĶANT na Fejsbooku.
oooo
3 lata temu
Burdel na kółkach ! Przydałby się taki drugi Landa , który zamiast Żydów będzie tropil pedofilii wśród księży !
gość
3 lata temu
Przydało toby się zburzyć kościoły i pozbyć się religii bo nie ma Boga a ludzie w XX! wieku nadal wierzą w czary mary i gusła!
Najnowsze komentarze (121)
gość
10 miesięcy temu
Kastrować chemicznie tez można
ja
3 lata temu
po owocach ich poznacie ,dobre drzewo wyda dobry owoc. To daje do myslenia nosza dlugie szaty ,okradaja domy wdow czy to nie oni?????
gość
3 lata temu
Wykastrować wszystkich przed złożeniem ślubów.
gość
3 lata temu
Patrzcie co się dzieje w Polsce. U nas jest dopiero sodoma w kościołach.
gość
3 lata temu
Znoczuchy ! Pedaly
gość
3 lata temu
a jak ktos ma katar to leb pod gilotyne. prosty jest swiat prawaka.
gość
3 lata temu
I dziwią się, czemu coraz mniej ludzi chodzi do kościoła...
gość
3 lata temu
potem okazuje się że to było zmyślone, ściema i tyle, niech się biorą za polityków co lubią dzieci
jowita
3 lata temu
tak to jest jak ksieza nie moga miec dzieci ani wspolzyc...w angli jest tak ze moga
gość
3 lata temu
lewacka nagonka
gość
3 lata temu
jestem osoba bardzo wierzącą wierzę w kośćiół ale w księży nie jak osoba która bzyka ma rodzine i popęd do dzieci uczy mnie moralności etyki i miłosierdzia, po co celibat jak i tak jest łamany po co ksiądź pedofil
gość
3 lata temu
jak i moi znajomi mielismy przyjemnosc miec do czyniena z KSIĘDZEM PEDOFILEM na szcześćie nic nam sie nie stało. Czs aby nareszczie ujawnic ich prawdziwe oblicza...
gość
3 lata temu
Pozwólcie w końcu księżom, na zawieranie związków i znieście celibat, to skończy się pedofilia. Ksiądz też człowiek w dodatku mężczyzna. Amen.
gość
3 lata temu
A cały PIS przed tą czarną zarazą na kolanach.
...
Następna strona