Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Skruszona Kate Winslet ŻAŁUJE współpracy z Romanem Polańskim i Woodym Allenem: "CO JA SOBIE MYŚLAŁAM?"

148
Podziel się:

"Nie mogę uwierzyć, że cieszyli się tak dużym uznaniem w środowisku filmowym" - przyznaje z perspektywy czasu aktorka.

Skruszona Kate Winslet ŻAŁUJE współpracy z Romanem Polańskim i Woodym Allenem: "CO JA SOBIE MYŚLAŁAM?"
Kate Winslet żałuje współpracy z Polańskim i Allenem (Getty Images)

Kate Winslet bez wątpienia może się poszczycić sporym dorobkiem artystycznym. Aktorka ma na swoim koncie dziesiątki niezapomnianych ról, które okazały się w końcu przepustką do pierwszej ligi Hollywood. Winslet uchodzi przy tym za jedną z tych osób publicznych, które dbają o zachowanie swojej prywatności. Dużo głośniej niż o miłosnych podbojach mówi się więc o jej osiągnięciach i poglądach.

Kate Winslet ma jednak w swoim dorobku kilka ról, o których po latach chciałaby zapomnieć. Nie jest to jednak kwestia reakcji krytyków, lecz współpracy z osobami, które uchodzą teraz za persona non grata w środowisku aktorskim. Mowa m.in. o Romanie Polańskim i Woodym Allenie, wokół których w ostatnich latach nie brakowało kontrowersji.

Zobacz także: Roman Polański nagrodzony w Łodzi. Rektor Szkoły Filmowej zareagował emocjonalnie

W przeszłości aktorka kilkakrotnie wspominała, że żałuje współpracy z niektórymi reżyserami, a wszystko przez fakty z ich życia, o których wtedy nie wiedziała. Winslet jest bowiem sojuszniczką ofiar przemocy seksualnej i wielokrotnie wspierała ruch #MeToo. Teraz powróciła do tego tematu w nowym wywiadzie dla Vanity Fair.

Co ja sobie myślałam, współpracując z Woodym Allenem i Romanem Polańskim? To dla mnie niepojęte, jak ci faceci mogli być traktowani w branży z takimi honorami i to tak długo. To po prostu hańba - prawiła Winslet na łamach magazynu.

Co więcej, aktorka nie wypiera się swoich dawnych decyzji i bierze za nie pełną odpowiedzialność. Przyznaje jednak, że bardzo tego żałuje i nie chce, aby jej wsparcie dla ruchu #MeToo wydawało się przez to nieszczere lub niepełne.

Biorę pełną odpowiedzialność za to, że z nimi współpracowałam. Nie cofnę czasu. Bardzo tego żałuję, ale co innego mogę teraz zrobić niż po prostu być szczera? Życie jest krótkie. Chcę zrobić co w mojej mocy, aby być wzorem dla młodych kobiet. Moje pokolenie przekazuje młodym ludziom świat niemalże w ruinie, dlatego chcę mieć swój wkład w to, aby był on lepszym miejscem - twierdzi.

Jesteście zaskoczeni jej słowami?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(148)
Maria
4 lata temu
o sprawie Polańskiego było wiadomo na długo przed kręceniem filmu ,,Rzeź" z udziałem Kate, więc naprawdę nie wiem, czy próbuję się przed innymi, czy przed samą sobą usprawiedliwić. pamiętam wywiady, jakich udzielała z innymi aktorami, jaki to wspaniały reżyser i że to zaszczyt z nim pracować. cóż, albo akceptujesz, co zrobił, albo nie.
Pepe
4 lata temu
Nie chce mi sie tego czytac, kolejna skruszona ale wtedy bylo okej....ehhh
Gosia
4 lata temu
w roku 2011 była zachwycona Polańskim, kiedy była obsadzona w jego filmie ale po 2017 kiedy powstał ruch MeToo to juz nie, bo wiatr powiał z innej strony...
Michu
4 lata temu
Ciekawe która szycha Hollywood NIE MA takich rzeczy za uszami.
anna
4 lata temu
oni wszyscy tam tacy są, a świat mody, sportu , uczepili się Polańskiego i jadą po nim, a reszta pedofili wymień ich nazwiska Kate
Najnowsze komentarze (148)
Bas
3 lata temu
Allen nie ma wyroku - nic mu nie udowodniono, ba, istnieją kontrargumenty, które w sporze pokazują, że cała ta sytuacja to duża manipulacja ze strony Mii Farrow. Sama sprawa ciągnie się natomiast latami, i ze strony Allena, i Polańskiego - gadanina Kate to śmiech na sali. Jeśli nie była pewna ich niewinności, powinna była nie grać, a nie wypowiadać się po odebraniu rachunku za film (tak jak i inne gwiazdy).
Kajtek
3 lata temu
Dziwne, bo 10 lat temu wiedziała o tym , co teraz tak żarliwie krytykuje i obcałowywała Romana Polańskiego i obściskiwała go gorliwie opierając się swoim biustem na nim. Grubo-noga princessa teraz stała się święta. Dzięki Pudelku za pokazanie obok tego artykułu wiadomości sprzed lat , kiedy Pana Polańskiego ściskała, z Woody Allena broniła. Widać, że coś się jej odmieniło.
Judyta
4 lata temu
Dobrze się stało świecie mój, że cala zgnilizna osób z pierwszych stron gazet wreszcie ujrzała światło dzienne. Nie ma przyzwolenia na takie zachowania wśród żadnej warstwy społecznej !
Jojo
4 lata temu
Ale do nagród za filmy, to wszystkie skruszone pierwsze stały, skoro było tak źle, to proszę bardzo teraz oddać wszystkie trofea
Stevia
4 lata temu
Skasowała konkretne sumy za swoją pracę z tymi reżyserami i liczyło się to w jej cv...teraz głupoty gada.Przeciez o Woodym i Polańskim już od daaaaawna było głośno z powody parszywych upodobań
gość
4 lata temu
kate wstyd, lepiej zamilcz. dzięki nim robiłaś karierę i nie wierze, że nie wiedziałas o wszystkim,
AM-z
4 lata temu
"Gwiazda" tandetnego Titanica zaluje wspolpracy z wybitnymi rezyserami? To chyba jakies nieporozumienie.
viv
4 lata temu
Dwaj geniusze kina. Kropka. Polański stracił młodą żonę, potem popłynął, zrobił błąd, przyznał się, prosił o wybaczenie i je uzyskał. Płaci za to przez całe życie, choć od wielu lat prowadzi spokojne, rodzinne życie. Nikt go nie rozgrzesza, ale nie molestował aktorek na każdym planie filmowym, tamta afera nie miała związku z jego życiem zawodowym. Jest genialnym reżyserem. Nic tego nie zmieni. Jego sytuacja była znana, aktorki miały szansę odmawiać, jeśli czuły się niekomfortowo. Nie rozumiem tej nagonki.
Kmmnnmbb
4 lata temu
Dobrze że to powiedziała, to bardzo ważne. Bo wielu się czuje bezkarnych tylko dlatego Że mają poparcie. Dobrze że wprost powiedziała że ich nie popiera. Dobrze że w końcu ktoś głośno umie powiedzieć im co myśli. Osobiście już bym wybaczyla Romanowi ale Allenowi nie. Tarantino i Rodriguez też nie lubię.
Koleżanka
4 lata temu
Samokrytykę musiała złożyć. Jak w Sowietach. To jest żałosne. Czy ludzie będą teraz musieli gadać tylko to co politycznie poprawne? Niech ktoś zatrzyma świat, ja chcę wysiąść.
Ggg
4 lata temu
Allen w przeciwieństwie do Polańskiego nie ma wyroku skazującego za napaść seksualną. Gdyby Roman odbył karę to pewnie odbudowałby swoje imię a tak, smród ciągnie się za nim latami. Według zeznań, tej już teraz dorosłej kobiety, stosunek nie odbył się za jej zgodą. Zeznanie jest dostępne w sieci. Dla mnie jest pedofilem i gwałcicielem. Nie oglądam jego filmów ani Allena. Natomiast zmiana światopoglądu przez Kate mnie po prostu śmieszy.
Daria
4 lata temu
I tak pomimo przeprosin, które były przyjęte i wstydu... Będą Polańskiego czołgać po ziemi do końca życia. A wielu, którzy robili lub robią gorsze rzeczy nikt nie piętnuje, lub sprawy są zamiatane pod dywan.
Gudzia87
4 lata temu
Polański przeprosił, przeprosiny przyjęte. Do tego udowodniono że dziewczynkę namówiła matka. Wiec odczepić się od niego. Co do drugiego to bardziej skaplikowane. Pani Kate niech nie udaje głupiej.
asia
4 lata temu
Szkoda , że w imię własnego dobra to mówi. Dla mnie Polański i Allen to geniusze kina i nic ani nikt nie zmieni mojego zdania o nich.
...
Następna strona