Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Skruszona Kate Winslet ŻAŁUJE współpracy z Romanem Polańskim i Woodym Allenem: "CO JA SOBIE MYŚLAŁAM?"

146
Podziel się

"Nie mogę uwierzyć, że cieszyli się tak dużym uznaniem w środowisku filmowym" - przyznaje z perspektywy czasu aktorka.

Skruszona Kate Winslet ŻAŁUJE współpracy z Romanem Polańskim i Woodym Allenem: "CO JA SOBIE MYŚLAŁAM?"
Kate Winslet żałuje współpracy z Polańskim i Allenem (Getty Images)
bDIexSSt

Kate Winslet bez wątpienia może się poszczycić sporym dorobkiem artystycznym. Aktorka ma na swoim koncie dziesiątki niezapomnianych ról, które okazały się w końcu przepustką do pierwszej ligi Hollywood. Winslet uchodzi przy tym za jedną z tych osób publicznych, które dbają o zachowanie swojej prywatności. Dużo głośniej niż o miłosnych podbojach mówi się więc o jej osiągnięciach i poglądach.

Kate Winslet ma jednak w swoim dorobku kilka ról, o których po latach chciałaby zapomnieć. Nie jest to jednak kwestia reakcji krytyków, lecz współpracy z osobami, które uchodzą teraz za persona non grata w środowisku aktorskim. Mowa m.in. o Romanie Polańskim i Woodym Allenie, wokół których w ostatnich latach nie brakowało kontrowersji.

bDIexSSv
Zobacz także: Roman Polański nagrodzony w Łodzi. Rektor Szkoły Filmowej zareagował emocjonalnie

W przeszłości aktorka kilkakrotnie wspominała, że żałuje współpracy z niektórymi reżyserami, a wszystko przez fakty z ich życia, o których wtedy nie wiedziała. Winslet jest bowiem sojuszniczką ofiar przemocy seksualnej i wielokrotnie wspierała ruch #MeToo. Teraz powróciła do tego tematu w nowym wywiadzie dla Vanity Fair.

bDIexSSB

Co ja sobie myślałam, współpracując z Woodym Allenem i Romanem Polańskim? To dla mnie niepojęte, jak ci faceci mogli być traktowani w branży z takimi honorami i to tak długo. To po prostu hańba - prawiła Winslet na łamach magazynu.

Co więcej, aktorka nie wypiera się swoich dawnych decyzji i bierze za nie pełną odpowiedzialność. Przyznaje jednak, że bardzo tego żałuje i nie chce, aby jej wsparcie dla ruchu #MeToo wydawało się przez to nieszczere lub niepełne.

Biorę pełną odpowiedzialność za to, że z nimi współpracowałam. Nie cofnę czasu. Bardzo tego żałuję, ale co innego mogę teraz zrobić niż po prostu być szczera? Życie jest krótkie. Chcę zrobić co w mojej mocy, aby być wzorem dla młodych kobiet. Moje pokolenie przekazuje młodym ludziom świat niemalże w ruinie, dlatego chcę mieć swój wkład w to, aby był on lepszym miejscem - twierdzi.

Jesteście zaskoczeni jej słowami?

bDIexSSC
bDIexSSD
bDIexSSW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(146)
Judyta
6 miesięcy temu
Dobrze się stało świecie mój, że cala zgnilizna osób z pierwszych stron gazet wreszcie ujrzała światło dzienne. Nie ma przyzwolenia na takie zachowania wśród żadnej warstwy społecznej !
Jojo
6 miesięcy temu
Ale do nagród za filmy, to wszystkie skruszone pierwsze stały, skoro było tak źle, to proszę bardzo teraz oddać wszystkie trofea
Stevia
6 miesięcy temu
Skasowała konkretne sumy za swoją pracę z tymi reżyserami i liczyło się to w jej cv...teraz głupoty gada.Przeciez o Woodym i Polańskim już od daaaaawna było głośno z powody parszywych upodobań
bDIexSSX
gość
6 miesięcy temu
kate wstyd, lepiej zamilcz. dzięki nim robiłaś karierę i nie wierze, że nie wiedziałas o wszystkim,
AM-z
6 miesięcy temu
"Gwiazda" tandetnego Titanica zaluje wspolpracy z wybitnymi rezyserami? To chyba jakies nieporozumienie.
viv
6 miesięcy temu
Dwaj geniusze kina. Kropka. Polański stracił młodą żonę, potem popłynął, zrobił błąd, przyznał się, prosił o wybaczenie i je uzyskał. Płaci za to przez całe życie, choć od wielu lat prowadzi spokojne, rodzinne życie. Nikt go nie rozgrzesza, ale nie molestował aktorek na każdym planie filmowym, tamta afera nie miała związku z jego życiem zawodowym. Jest genialnym reżyserem. Nic tego nie zmieni. Jego sytuacja była znana, aktorki miały szansę odmawiać, jeśli czuły się niekomfortowo. Nie rozumiem tej nagonki.
Kmmnnmbb
6 miesięcy temu
Dobrze że to powiedziała, to bardzo ważne. Bo wielu się czuje bezkarnych tylko dlatego Że mają poparcie. Dobrze że wprost powiedziała że ich nie popiera. Dobrze że w końcu ktoś głośno umie powiedzieć im co myśli. Osobiście już bym wybaczyla Romanowi ale Allenowi nie. Tarantino i Rodriguez też nie lubię.
Koleżanka
6 miesięcy temu
Samokrytykę musiała złożyć. Jak w Sowietach. To jest żałosne. Czy ludzie będą teraz musieli gadać tylko to co politycznie poprawne? Niech ktoś zatrzyma świat, ja chcę wysiąść.
Ggg
6 miesięcy temu
Allen w przeciwieństwie do Polańskiego nie ma wyroku skazującego za napaść seksualną. Gdyby Roman odbył karę to pewnie odbudowałby swoje imię a tak, smród ciągnie się za nim latami. Według zeznań, tej już teraz dorosłej kobiety, stosunek nie odbył się za jej zgodą. Zeznanie jest dostępne w sieci. Dla mnie jest pedofilem i gwałcicielem. Nie oglądam jego filmów ani Allena. Natomiast zmiana światopoglądu przez Kate mnie po prostu śmieszy.
Daria
6 miesięcy temu
I tak pomimo przeprosin, które były przyjęte i wstydu... Będą Polańskiego czołgać po ziemi do końca życia. A wielu, którzy robili lub robią gorsze rzeczy nikt nie piętnuje, lub sprawy są zamiatane pod dywan.
Gudzia87
6 miesięcy temu
Polański przeprosił, przeprosiny przyjęte. Do tego udowodniono że dziewczynkę namówiła matka. Wiec odczepić się od niego. Co do drugiego to bardziej skaplikowane. Pani Kate niech nie udaje głupiej.
asia
6 miesięcy temu
Szkoda , że w imię własnego dobra to mówi. Dla mnie Polański i Allen to geniusze kina i nic ani nikt nie zmieni mojego zdania o nich.
nhgfds
6 miesięcy temu
Do wstydu powinny dołączyć Polki grające u vegi
bDIexSSP
Nikodem
6 miesięcy temu
Cudowny rezysrr, wspaniale filmy stworzyl. A ile mozna sie czepiac czlowieka, ktory juz swoje wycierpial? Tylko podziwiac czlowieka, bo jest za co.
...
Następna strona
bDIexSTr