Sprawa seryjnego gwałciciela umorzona. Prokurator twierdzi, że tylko "sugerował" kobiecie... załatwienie pracy za seks

89
Podziel się

Biegli stwierdzili natomiast, że jest "seksualnym sadystą i może popełniać kolejne, coraz bardziej agresywne gwałty".

Niebezpieczny, seryjny gwałciciel, którego biegli już wcześniej określili jako seksualnego sadystę, kilka miesięcy temu zaatakował ponownie. Tym razem jego ofiarą jest kobieta chora na epilepsję. Sprawa została zgłoszona do prokuratury, śledczy jednak umorzyli postępowanie.

Pani Celina ma 35 lat. Kobieta zamieściła w sieci ogłoszenie o poszukiwaniu zatrudnienia. Spotkanie z przyszłym pracodawcą jednak skończyło się gwałtem.

Powiedział, że będzie po drodze jechał i mnie zabierze. Jak skręciliśmy do lasu, zaczął mnie obmacywać. Ściskał mnie mocno, nie pozwolił uciec. Zaczął mnie straszyć. Powiedział, że mam nikomu nie mówić, bo inaczej tej pracy nie będzie.

Pani Celina przeszukała internet w poszukiwaniu informacji o sprawcy. Szukała m.in. informacji o numerze telefonu, z którego mężczyzna oddzwaniał na jej ogłoszenie i natrafiła na ostrzeżenia przed kontaktem z tym człowiekiem.

Wszelkie dane przekazałam do prokuratora. Może tym sobie zaszkodziłam? - przypuszcza.

Po kilku miesiącach od zgłoszenia gwałtu pani Celina dostała pismo informujące ją o umorzeniu sprawy. Prokurator za prawdziwe uznał zeznania Jerzego P., który twierdził, że kobieta tego chciała. W uzasadnieniu prokurator pisze, że "Jerzy P. zasugerował pokrzywdzonej, że może jej załatwić pracę, ale w ramach wdzięczności liczy na seks".

Nie wspomniał też, czy Jerzy P. był wcześniej karany. W 1998 zaatakował pierwszą ofiarę - panią Zofię. Próbował przekonać wymiar sprawiedliwości, że ofiara zgodziła się na stosunek i zrobiła to za pieniądze. Zanim poszedł siedzieć, zdążył zaatakować ponownie. Drugą ofiarę zgwałcił późnym wieczorem, gdy kobieta wracała na rowerze do domu. Także i w tym przypadku nie przyznawał się do winy. Twierdził nawet, że pomylił tę kobietę ze swoją żoną.

Biegli stwierdzili wtedy, że Jerzy P. jest "seksualnym sadystą", i że "dewiacja ta ma tendencje do pogłębiania się". A także, że "pojawia się niebezpieczeństwo, że mężczyzna będzie popełniał kolejne, coraz bardziej agresywne gwałty".

Rzecznik prokuratury odmówił komentarza przed kamerą. Pani Celina odwołała się od decyzji prokuratora o umorzeniu postępowania.

Powiedziałam sobie, że nie poddam się, dopóki ten mężczyzna będzie na wolności.

Rozprawa odwoławcza odbędzie się w połowie lutego.

Źródło: UWAGA! TVN/x-news

KOMENTARZE
(89)
gość
3 lata temu
niczego tak nie odczywam jak oplucia mojej płci, jak kiedy czytam że gwałciciel który juz był w rękach systemu sprawiedliwości wychodzi i gwałci koleją ofiare. Wtedy to już nie jest tylko jego ofiara, tylko tych wszystkich ludzi którzy z zimną krwią miedzy śniadaniem a obiadem podjęli sobie ot tak jakąś decyzję, która zniszczyła czyjeś życie
gość
3 lata temu
i to jest Polska właśnie, polskie sądy i zamiatanie sprawy pod dywan.... a biedna, zgwałcona kobieta ma zryty beret już do końca życia....
gość
3 lata temu
masakra, jak mozna to umorzyc? jak mozna uwierzyc w jego zeznania? co za chory wymiar sprawiedliwosci. brak słów :(
Marek
3 lata temu
Kobiety , pomoge wam tego s*******a wykastrowac!!!! Dalej idzmy tlumem i zrobmy w tym pierdolonym kraju porzadek.
gość
3 lata temu
rzygac mi się chce tym krajem, wszyscy przeciwko kobietom, organ który ma ci oddać resztki życia przez wymierzenie sprawiedliwości też przeciwko tobie
Najnowsze komentarze (89)
enka
3 lata temu
Ale jeśli zajdzie w ciąże dostanie 500
gość
3 lata temu
Ludzie to nie sądy, bi ta sprawa do sądu nie trafiła. To prokuratury pod wodzą Ziobry.
gość
3 lata temu
Już się nie dziwię, że kobiety nie zgłaszają gwałtów, skoro gwałciciele są ponad prawem.
gość
3 lata temu
Skandal!blizna na psychice na całe życie dla kobiety.hańba i skandal!
gość
3 lata temu
Prokurator chyba powinien oskarżać, nie bronić przestępcy?
gość
3 lata temu
Tak, zakryjcie skurw.ielowi ryj, żeby dalej mógł gwałcić!!!!!!!!!!!!
gość
3 lata temu
Żony tez nie wolno gwalcic !!!!!
gość
3 lata temu
to jest szowinistyczny meski kraj gdzie nie sznauje sie kobiet i nie dba o nie! widac to na kazdym kroku! nawet kobiety bronia mezczyzn katow i oczerniaja kobiety ofiary.
gość
3 lata temu
to jest szowinistyczny meski kraj gdzie nie sznauje sie kobiet i nie dba o nie! widac to na kazdym kroku! nawet kobiety bronia mezczyzn katow i oczerniaja kobiety ofiary.
gość
3 lata temu
nikt nie uwierzył ale pieniądz nie śmierdzi
gość
3 lata temu
No i właśnie takie przypadki tylko zachęcają kolejnych zboczeńców do gwałtów przez podstęp no bo przeciez nie czeka ich u nas za to żadna kara...A mówią, że odestek aborcji z gawłtów jest u nas niski bo jest mało gwałtów - owszem, jest bardzo dużo ale nie zgłaszanych skoro wiele spraw kończy się umorzeniem i upokożeniem dla kobiety, wtedy pozostaje tylko wykonać aborcję nielegalnie za granicą...
gość
3 lata temu
Kolejne ofiry powiny wytoczyć proces naszemu państwu za pozbawienie ich możliwości obrony przed tym zboczeńcem i walczyć o wysokie odszodowanie. Gdyby tak robiły wszystkie ofiary gwałcicieli, których państwo wypuścilo na wolność, to myślę, że w koncu przestali ich wypuszczać na wolniość i zaostrzyli kary bo by się im to zwyczajnie finansowo przestało opłacać...
gość
3 lata temu
"Twierdził nawet, że pomylił tę kobietę ze swoją żoną." - dobre, jeśli sędzia to łyknął, to powinien zmienić zawód...
gość
3 lata temu
Podać sąd do sądu!!!
...
Następna strona