Trwa ładowanie...
Przejdź na

Stanek: "Mama naciskała, żebyśmy mówili po polsku, nie tylko po śląsku"

83
Podziel się

"Uwielbiam wracać na Śląsk ze względu na klimat, ten zapach w powietrzu...".

bCHUCGDF

Leszek Stanek na udziale w Azja Express zyskał chyba najwięcej ze wszystkich uczestników. Dzięki przyjaźni z Izą Miko, która zaprosiła go do udziału w show, stał się celebrytą (o czym chyba od zawsze marzył) i zaczął regularnie odwiedzać warszawskie ścianki.

Zanim udało mu się trafić na salony, Stanek wychowywał się w Świętochłowicach, gdzie uczył się aktorstwa i tańca. Jak wspomina, bardzo wspierała go mama, która starała się, by syn mówił czystą polszczyzną:

Intensywnie wspominam moje dzieciństwo na Śląsku i czas dorastania – mówił Stanek w Dzień Dobry TVN. Uwielbiam wracać tam ze względu na klimat, na ten zpaach w powietrzu, na ten klimat. O korzeniach się nie zapomina. Mama naciskała, żebyśmy mówili po polsku, nie tylko po ślsku. Mama zawsze nas dopingowała.

bCHUCGDH

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

bCHUCGEi
KOMENTARZE
(83)
gość
3 lata temu
Sympatyczny i pozytywny gość. Fajnie wypowiadał się o swoim dzieciństwie i dorastaniu, bez kompleksów. Więcej takich naturalnych ludzi w mediach proszę.
starałam się ...
3 lata temu
moja córka (15 lat) ma hopla na punkcie ojczystego języka, ciągle mnie poprawia, strofuje,poucza, czasami mam wrażenie,że mieszkam z Miodkiem.... pozdrawiam ją bo wyjechała na ferie, nie czyta pudelka,ale czasem zajrzy sprawdzić czy matka napisała poprawnie komentarz!!
gość
3 lata temu
fajny gościu się wydaje, niech wykorzysta uwagę jaką przyciąga w sposób wartościowy
bCHUCGEj
gość
3 lata temu
Leszek miej hejterow w d..... W DE jest liberalizm,ale w PL ciagle nacjonalizm i cie zabija za inna religie,zdanie itd.Jak za czasow sredniowiecza palili kazdego,kto mial swoje zdanie....Polsko!!!! swiat sie smieje
gość
3 lata temu
Zapach w powietrzu... chyba dawno tu nie byłeś, Leniu
Najnowsze komentarze (83)
gość
3 lata temu
I bardzo dobrze ,że nastoletnia dziewczynka szanuje ojczysty język.Bardzo niepoprawnie mówi obecnie bardzo wielu Polaków.Szczególnie da się to zaobserwować w telewizji.Ja dostaję gęsiej skórki słysząc niechlujstwo językowe a tzw. białej gorączki jak słyszę " mi sie podoba " zamiast " mnie się podoba " lub " podoba mi się" albo "rok dwutysięczny siedemnasty" zamiast dwa tysiące siedemnasty.Czy ktoś kiedykolwiek mówi " rok tysiąc dziewięćsetny siedemnasty " ? O innych nagminnych błędach językowych ,którymi mogłabym sypać z rękawa nie wspomnę, bo nie po temu to miejsce .
gość
3 lata temu
Mama naciskała, żebyśmy mówili po polsku, nie tylko po ślsku. ? he? A Ślązacy to nie Polacy? yhy
gość
3 lata temu
nie ma jezyka slaskiego ! jest gwara slaska! jest jezyk polski , niemiecki , angielski......
gość
3 lata temu
bardzo przystojny koleś nieco przypomina mi mojego Dariusza ale jest on ciut ładniejszy od mojego :) co zrobić ale kocham go!
GOŚĆ
3 lata temu
Co tu dużo godać , CIACHO z niego !!!
gość
3 lata temu
Śląsk to nie czarna dziura wypełniona węglem, a smog jet nie większy niż w Krakowie czy w górach
gość
3 lata temu
nas też w domu chronili przed śląski, by potem w szkole nauczycielki-Polki nas nie poniżały i teraz praktycznie nie znamy śląskiego
ZONIA
3 lata temu
SZKODA ZE LENIU JEST GEJEM.......
bCHUCGEb
gość
3 lata temu
Świętochłowice pozdrawiają i są dumne z Leszka :)
gość
3 lata temu
hejterski komentarz, większość osób go lubi, więc po co takie głupoty smarujesz ?
gość
3 lata temu
Pozdro dla Slaska...slazaczka aktualnie od 10 lat w Uk .ale co roku w Pl ZAWSZE.niema to jak w domu .TESkNIe
gość
3 lata temu
Nie ma czegoś takiego, jak język śląski. Jest gwara lub regionalizm
gość
3 lata temu
Śląski to jest polski język tyle że gwara. Tak jak gwara góralska czy warszawska (mazowiecka). Gwary te wchodzą w skład języka polskiego. Mama uczyła go nie mówić gwarą ale po polsku mówił cały czas.
gość
3 lata temu
Zapach chyba śiarki
...
Następna strona
bCHUCGED