Trwa ładowanie...
Przejdź na

Sylwia Nowak: "Nikt nie walczy o to, by bezmyślnie usuwać ciąże. Walczymy o to, by decydować o swoim ciele!"

120
Podziel się:

"Byłam na proteście i czułam wielką dumę. Wychodziłam stamtąd ze łzami w oczach, jak widziałam te tłumy kobiet w rożnym wieku".

Dziś już wiadomo, że projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji nie wejdzie w życie. Sejm właśnie go odrzucił, zagłosowało za tym 352 posłów. To jednak tylko pozorne bezpieczeństwo dla Polek. Premier Beata Szydło już zapowiedziała, że do końca roku powstanie program wsparcia dla rodzin i matek, które urodzą dzieci z tzw. trudnych ciąż, wychowują dzieci niepełnosprawne. Będzie też realizowana szeroko zakrojona akcja wspierająca ochronę życia. Nie wiadomo więc, czy w ramach tej akcji nie pojawią się kolejne projekty zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Tak poniedziałkowy protest wspomina Sylwia Nowak:

Byłam na proteście. Byłam w tym tłumie, przeciskałam się. To było niesamowite przeżycie. Wychodziłam stamtąd ze łzami w oczach, jak widziałam tłumy kobiet w rożnym wieku. Wszystkie walczymy o nasze prawa. Nikt nie walczy o to, by bezmyślnie usuwać ciąże, ale o to byśmy mogły decydować o swoim ciele. Czułam wieczorem taka dumę, że tam byłam. Siła jest kobieta, to pokazałyśmy.

_

_

_

_

_

_

KOMENTARZE
(120)
gosc
6 lat temu
kto to jest ta pani?
gość
6 lat temu
a kim ona w ogole jest??
gość
6 lat temu
Nie znam tej osoby, ale z jej oczu bije pustka. To chyba jakas kolejna nic nie znacząca celebrytka.
Gość
6 lat temu
Szkoda ze kopaczowa,tak nie krzyczala jak wiem kobieta podnosili one maja gdzies kobiety a te durne baby krzycza jak wrony.
gość
6 lat temu
Kto to jest?
Najnowsze komentarze (120)
gość
6 lat temu
To niech moze przestana tymi cialami zarabiać. Jakoś nie protestuja w klubach gogo czy przeciw prostytucji.
gość
6 lat temu
Typowa pusta lala- typowa uczestniczka czarnego marszu- nie widzi nikogo poza swoim ciałem, nie widzi innego człowieka.
gość
6 lat temu
Będą kolejne protesty.
gość
6 lat temu
Kto to? Co ona robi?
gość
6 lat temu
sama robi do pudelka zdjecia
gość
6 lat temu
po co tę tłumaczenie głupie chłopy z niczego się nie tłumaczą kobiety muszą się usprawiedliwiać przed kim ? debilami fanatykami i patalachami dobrze że poszły na marsz ja tych dziadów bym w*********a na zbity łeb 🚫
FASZYSTKI DZI...
6 lat temu
Przychodzi feministka (faszystka) do lekarza i mowi:panie doktorze mam RAKA , a on na to: TWOJE CIALO TWOJA SPRAWA, NASTEPNY!!!
gość
6 lat temu
Ja tez tam byłam i płakać mi się chciało ale z innego powodu, byłam przerażona chamstwem, okrucieństwem i wulgaryzmem większości kobiet,i może lepiej że nie chcą one rodzić, bo to dramat dla przyszłych dzieci mieć takie matki
gość
6 lat temu
O swoim ciele możesz decydować. Nikt nie ma prawa decydować czy poczęte dziecko z bijacym serduszkiem ma żyć czy nie. To że kobiety ciało jest miejscem rozwoju drugiego zycia nie daje jej prawa do jego zabijania.
gość
6 lat temu
jaka łona mundra
gość
6 lat temu
I znowu ten bezmyślnie powtarzany tekst o "swoim ciele". Jak byłam w ciąży i bałam się, że dziecko będzie bardzo chore, czy niepełnosprawne, to nie myślałam o moim ciele, tylko o życiu z taki dzieckiem. I tak, rozpatrywałem usunięcie ciąży.
gość
6 lat temu
"z twarzy podobna zupełnie do nikogo " ;-)
gość
6 lat temu
może myślisz że nie walczysz ale inne walczą. Aborcja to morderstwo i powinien zostać zachowany obecny zgniły kompromis dotyczący tylko wyjątkowych przypadków
gość
6 lat temu
A kto to jest to dziewczę?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie