Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Szef KRRiT reaguje na materiał "Wiadomości" o Kindze Rusin. Twierdzi, że jest "ZBYT TABLOIDOWY"

378
Podziel się

Szef KRRiT napisał do TVP list, w którym odpowiedział na skargi w sprawie prześmiewczego materiału Macieja Sawickiego. To właśnie w jego reportażu "parodiowano" głos Kingi i nazwano ją "jedną z twarzy pseudoelity".

Szef KRRiT reaguje na materiał "Wiadomości" o Kindze Rusin. Twierdzi, że jest "ZBYT TABLOIDOWY"
KRRiT odpowiada na skargi po materiale o Kindze Rusin (ONS.pl)
bCxVcjJx

W lutym Kinga Rusin znalazła się w samym centrum medialnej burzy, którą wywołał jej post z relacją z hollywoodzkiej imprezy naszpikowanej gwiazdami. 48-letnia dziennikarka chwaliła się bliskim kontaktem ze światowymi sławami i tym, że "przyćmiła Beyonce", a jej pamiętne zdjęcie z Adele trafiło na czołówki wielu światowych portali.


Zobacz: Oscary 2020. Zadowolona Kinga Rusin pozuje z Adele i wspomina after party: "Beyonce powiedziała mi, że ją przyćmiłam"


Pod nieco mniejszym wrażeniem byli dziennikarze TVP, którzy postanowili wykorzystać medialną wrzawę na niekorzyść Kingi. Na produkcję reportażu z hollywoodzkich poczynań "reporterki bez granic" pokusił się Maciej Sawicki, którego materiał wywołał niemałe oburzenie. Wszystko przez cytowanie słów Kingi groteskowym, piskliwym głosem i nazwanie jej "jedną z twarzy pseudoelity, która od lat próbuje wmówić Polakom, jak żyć".


Przypomnijmy: Rozsierdzona Kinga Rusin odpowiada TVP: "Wy żałosne, kłamliwe kreatury! Jak zwykle, same kłamstwa, manipulacje i SZCZUCIE!"


Kinga oczywiście zapewniła, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie, jednak wiele osób zastanawiało się, jak na materiał TVP zareaguje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jak donosi portal Wirtualne Media, w sprawie pamiętnego reportażu wpłynęło do KRRiT łącznie 28 skarg, które wskazały go jako nieetyczny, poniżający, obraźliwy i prześmiewczy. Niektórzy widzowie zarzucili też Telewizji Polskiej uprawianie propagandy i sianie mowy nienawiści.


Teraz na głosy widzów zareagował przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski. Zgodnie z informacjami portalu skierował on do Telewizji Polskiej pismo w sprawie materiału Wiadomości, w którym skrytykował jego "tabloidowy" charakter. Te doniesienia potwierdza Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.


Przewodniczący KRRiT skierował do TVP wystąpienie, w którym poinformował, że w ocenie KRRiT główny serwis informacyjny telewizji publicznej nie może służyć do przedstawiania typowo tabloidowych doniesień z prywatnego życia celebrytów, nawet jeśli te wiadomości zyskały popularność w mediach społecznościowych - cytują jej słowa Wirtualne Media.


Myślicie, że takie stanowisko KRRiT będzie dla Kingi wystarczające?

bCxVcjJz
bCxVcjKa
KOMENTARZE
(378)
Ula zmula
miesiąc temu
Kinia uwielbia poniżać i wyśmiewać się ze swoich gości , jeśli mają niższą pozycję niż ona. Bogatszych nie rusza, tylko się przymila. Jak z niej ktoś niewybrednie pożartował, to płacz i że jak tak można? Należał jej się jak mało komu i tyle
Gość
miesiąc temu
rusin niepilnowana to rusin skretyniała i jednocześnie przekonana o swojej zajebistości, a to bywa zgubne i mamy tego owoce w postaci komentowania imprezy życia w hollywood haha
Gość
miesiąc temu
no sorry, ale ona tak się wygłupiła, że ciężko było przejść obok tego obojętnie xD bo nikt tak jeszcze nie zrobił xD
bCxVcjKb
Gość
miesiąc temu
o proszę, czyli krrit istnieje i działa, a przepraszam, gdzie oni są, gdy w ttv czy tvn wciska się widzom, w tym młodym, warszawskie prostytutki, dla niepoznaki nazywane modelkami i influencerkami? przez ostatnie 2-3 lata jest wręcz WYSYP prostytutek, przestępców i imbecyli, promowanych jako gwiazdy stacji. Co robi krrit na co dzień, skoro nie pilnuje przekazu telewizyjnego? ja tego chłamu nie oglądam, ale mnóstwo nastolatek owszem, jakie wzorce takie programy w ich głowach tworzą? gdzie jest wtedy rada etyki mediów i krrit?
ewi
miesiąc temu
Ja pamiętam jak zaprosiła do studia DTVN znaną zielarkę panią Korżawską. I właściwie cały czas gadała zakrzykiwała tę panią. Tak jakby chciała udowadnić, że ona wie lepiej (pozjadała wszystkie rozumy). Było to bardzo rażące i wysoce nieuprzejme. Ale u niej takie zachowanie to norma.
Najnowsze komentarze (378)
hanaaak
miesiąc temu
Nie spodziewam się po tych obsadzonych wiadomymi ludźmi instytucjach więcej niż wymieniania się upomnieniami.
wqeop
miesiąc temu
TVP powinna być usunięta, a nie upomniana
maria
miesiąc temu
Myślę, że Kindze to nie wystarczy
Pomidor
miesiąc temu
SERIO? Upomnienie? To wszystko na co go stać?
Ujaaaa
miesiąc temu
Dalej do sądu z nimi, bo to jest już śmieszne. Upomnienie? No straszne rzeczy.
TikTokerka
miesiąc temu
Chyba sobie żartują. Kto wymyślił upomnienie jako karę za robienie takich rzeczy?
karaluch
miesiąc temu
Jestem zażenowana postępowaniem tych ludzi
hahahahha
miesiąc temu
Normalni ludzie - dostają upomnienie i boją się wylecieć z pracy. A TVP sobie tyle robi z tego co ja
bCxVcjJT
Balbina
miesiąc temu
szkoda, że znowu odgrzewanie tej imprezy - ale dobrze, że zrobił cokolwiek
fabianka
miesiąc temu
Co prawda mnie też trochę śmieszył ten wpis Kingi, ale TVP przesadziło
aha
miesiąc temu
no ten szefo mogl sie bardziej postarac...
news
miesiąc temu
mam juz dosc tej sprawy... caly czas jedno i to samo sie walkuje ;)
news
miesiąc temu
mam juz dosc tej sprawy... caly czas jedno i to samo sie walkuje ;)
news
miesiąc temu
mam juz dosc tej sprawy... caly czas jedno i to samo sie walkuje ;)
...
Następna strona
bCxVcjKv