Trwa ładowanie...
Przejdź na
KAS
|

Uma Thurman wyznaje, że dokonała aborcji jako nastolatka. "Żyłam na walizkach i właśnie miałam rozpocząć pracę"

203
Podziel się:

Uma Thurman skrytykowała nowe prawo w Teksasie, które zakazuje aborcji po "wykryciu bicia serca płodu". Korzystając z okazji, aktorka zdradziła, że w przeszłości sama poddała się zabiegowi usunięcia ciąży. "W wieku kilkunastu lat zostałam zapłodniona przez dużo starszego mężczyznę".

Uma Thurman wyznaje, że dokonała aborcji jako nastolatka. "Żyłam na walizkach i właśnie miałam rozpocząć pracę"
Uma Thurman w przeszłości dokonała aborcji (Getty Images)

Od 1 września tego roku w Teksasie przestało obowiązywać konstytucyjne prawo Amerykanek do aborcji. Z tego tytułu każdy obywatel Stanów Zjednoczonych może pozwać osobę, która w jakikolwiek sposób pomogła przy przeprowadzeniu zabiegu usunięcia ciąży. Jeśli uda mu się wygrać rozprawę, otrzyma minimum 10 tys. dolarów.

Głos w tej sprawie zabrała Uma Thurman w felietonie opublikowanym na łamach "Washington Post". Gwiazda "Kill Billa" jest przerażona wprowadzeniem nowej ustawy i obawia się, że szczególnie dotknie najmniej uprzywilejowanych społecznie i ekonomicznie kobiet. Przy okazji aktorka zdradziła, że sama dokonała aborcji, będąc jeszcze nastolatką.

Zobacz także: Rząd obawia się rozkwitu turystyki aborcyjnej. "Kobiety potrzebują pomocy"

"Karierę aktorską rozpoczęłam w wieku 15 lat, pracując w środowisku, w którym często byłam jedynym dzieckiem w grupie. W wieku kilkunastu lat zostałam zapłodniona przez dużo starszego mężczyznę. Żyłam na walizkach w Europie, z dala od rodziny i miałam rozpocząć pracę. Zmagałam się z tym, co robić" - napisała 51-latka.

"Aborcja, której dokonałam jako nastolatka, była najtrudniejszą decyzją w moim życiu. Smuci mnie do dziś, ale była to droga do życia pełnego radości i miłości. Decyzja o nieutrzymywaniu tej wczesnej ciąży pozwoliła mi dorosnąć i stać się matką, jaką chciałam i potrzebowałam być" - podsumowała celebrytka.

Prywatnie Uma Thurman jest matką trójki dzieci - Mayi (23 lata), Levona (19 lat) oraz Lune (9 lat). Aktorka kilkakrotnie w przeszłości podkreślała, że macierzyństwo to największy rodzaj miłości, jaki doświadczyła.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(203)
Aniołowie
2 lata temu
Do wszystkich świętych kobiet i mężczyzn, którzy ją oceniają, bo „dawała”. Wy tez dawaliście. Wasze matki i ojcowie tez. Tylko mieliście więcej szczęścia i nigdy nie musieliście podjąć takiej decyzji. Nie oceniajcie!
Monika
2 lata temu
"Zostałam zapłodniona" - interesujące podejście do tematu ;)
Kkk
2 lata temu
Aborcja powinna być indywidualną decyzją każdej kobiety. To ona najlepiej wie, czy jest w stanie podołać wychowaniu dziecka czy też nie. Taka decyzja jest zazwyczaj okupiona wielkim cierpieniem i dylematem, natomiast w żaden sposób nie powinna być potępiana.
Mmm
2 lata temu
No i dobrze. To jej wybór.
Zyg
2 lata temu
Ach te wielkie kariery i dużo starsi mężczyźni
Najnowsze komentarze (203)
Dina
2 lata temu
Straciła u mnie w oczach
Willa
2 lata temu
Brak slow
maxine
2 lata temu
rozumiem że to potwornie trudna decyzja i absolutnie nie oceniam takich kobiet, ale robienie z nich bohaterek jest przerażające
wbrew
2 lata temu
Bardzo dobrze zrobila!
Robo
2 lata temu
Jak świat światem zasada jest prosta... Jak ktoś nie chce dziecka to niech nie daje d... Tylko najstarszy zawód świata nadal nie ogarnia tej zależności zamieniając życie dzieci na parę markowych bzdurek które naiwniary uważają że dają szczęście.
Zzz
2 lata temu
Dziewczyna miała 15 lat i spała z dużo starszym facetem. Została wykorzystana jeżeli nie fizycznie, to emocjonalnie. Taka relacja nie jest zdrowa i normalna. Gość wykorzystał naiwność nastolatki i nie nam oceniać jej decyzję. Osobiście kupiłabym córce tabletki w takiej sytuacji. Wbrew twierdzeniom osób antichoice "mogła urodzić i oddać" to nie jest żadne wyjście. Ciąża wywiera gigantyczny wpływ na organizm kobiety. Nie pozostaje obojętna.
Kate
2 lata temu
Bruce Dickinson też miał się nie urodzić, bo rodzice-gówniarze wpadli. Po paru nieudanych próbach z tabletką poronną mamusia postanowiła "wspaniałomyślnie" go urodzić. A zasada jest bardzo prosta. Jeżeli nie jesteś na tyle odpowiedzialny/a, żeby zająć się dzieckiem, to nie jesteś również na tyle dorosły/a, żeby uprawiać seks. Proste czy rozrysować?
To by mialo s...
2 lata temu
A czy to przypadkiem ten duzo starszy gosc od niej, to nie byl Harvey Winstein?
Kasia
2 lata temu
I bardzo dobrze. Ja tez usunełam dwa bachory. Nie są mi do niczego potrzebne.
Kkk
2 lata temu
Najgorsze że pamiętam że szkoły z lekcji przygotowania do życia w rodzinie te wszystkie głupoty na temat aborcji i te wszystkie filmiki które tam puszczali. Na szczęście z tego wyrosłam ale włos się jeży na głowie nam pomyślę że takie same głupoty wciskają nadal nastolatkom.
Co za czasy
2 lata temu
No jeszcze niedługo zacznijmy rozwiązłym krzywymtutkom bez grama przyzwoitości stawiać pomniki. Wstyd. Dobrze ze chociaż go w beczce wódy nie utopiła jak niechcianego kota. Przynajmniej szczątki spala w jakiejś przyszpitalnej kotłowni albo psy zeżrą na wysypisku.
lena
2 lata temu
Jestem pełna podziwu dla jej autentyczności! Mówi prawdę, tak sie zdarzyło....nikt nie ma prawa jej oceniać ! tak było, tak postapiła i kropka.
Krater
2 lata temu
Kiedyś noworodki składano w ofierze a teraz wyrzucają do śmieci bez szacunku. Tyle wieków minęło a mentalność ta sama.
Nian
2 lata temu
Uważam, że Aborcja powinna być dostępna. To jest ciężki temat i każdy powinien decydować samodzielnie. Nie nam oceniać.
...
Następna strona