Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szpital odmówił mu operacji: "Ordynator powiedział, że mam iść do domu, bo jestem za gruby!"

255
Podziel się

"Stół operacyjny nie jest w stanie unieść jego wagi" - tłumaczył ordynator. Mężczyzna waży 160 kilo.

bCZLIUER

"Ordynator przyszedł i powiedział, że mam iść do domu bo jestem za gruby" - mówi Ireneusz Muzalski, który miał przejść operację żylaków w szpitalu w Słubicach. Był już gotowy do operacji, ale w ostatniej chwili został odprawiony z kwitkiem.

"Opuściłem szpital z kartą informacyjną, że pacjent został zdyskwalifikowany z operacji, ze względu na olbrzymią nadwagę, ponieważ stół operacyjny nie jest w stanie unieść jego wagi" - powiedział Muzalski. Stół operacyjny w słubickim szpitalu może wytrzymać obciążenie do 135 kilogramów. Waga mężczyzny to 160 kilogramów.

"Dla mnie to było zaskoczeniem, gdyż lekarz wiedział, jak wyglądam, wiedział ile ważę. Przecież jak ktoś kogoś leczy 10 miesięcy, to do tego momentu coś powinno być zorganizowane" - dodaje.

bCZLIUET

Doktor Romuald Dmytrowski, ordynator oddziału chirurgi w szpitalu w Słubicach, tłumaczy, że pacjenta widział pierwszy raz tuż przed zabiegiem i od razu stwierdził, że operacja nie może być przeprowadzona ze względów technicznych: "Kierownik bloku zdecydował, że przekroczenie normy dopuszczalnej o 20 proc. uniemożliwi przeprowadzenie operacji. Gdyby zaistniała konieczność ratowania życia, to pacjent byłby operowany, nawet gdyby ważył 190 kg".

bCZLIUEZ

Źródło: TVN24/x-news

bCZLIUFu
KOMENTARZE
(255)
Miłka
4 lata temu
Panie Ireneuszu! Najprościej wymagać tylko od innych. A może te 10 miesięcy czekania na operację trzeba było przeznaczyć na odchudzanie, zamiast oczekiwać, że "coś powinno być zorganizowane" i nie byłoby problemu.
gość
4 lata temu
Gdybym była zdyskwalifikowana ze względu na wagę przekraczającą udźwig stołu to w pierwszej kolejności poszłabym do dietetyka a nie mediów.
dadick
4 lata temu
Prawidlowo. Otylosc jest rowniez jedna z przyczyn pojawiania sie zylakow. Najpierw niech pacient schudnie, a przynajmniej cos zrobi w tym kierunku, a potem operacja. Ryzyko powiklan pooperacyjnych tez bedzie duzo mniejsze, gdy waga bedzie mniejsza. Gostek pozyje po prostu dluzej, to chyba dobrze ?Tyle w temacie.
bCZLIUFv
gość
4 lata temu
Grubi ludzie zawsze wyszukuja wymowek,160 kg nie bierze sie z nikad no raczej nie od jedzenia marchewki
Kinga152
4 lata temu
no sorry 160 kg to nie jest normalna waga
Najnowsze komentarze (255)
WRR!
2 lata temu
Rozczeniowy gość. Gwiazda TVNów wypłakująca się, jak mu źle bo wszyscy go sie czepiają,że jest gejem... Za dużo parówek, to się waży 160kg!
gość
4 lata temu
pan ireneusz ma parcie na szkło kiedys chodzil po telewizjach i plakal ze go zwolnili z pracy bo jest gejem
nico
4 lata temu
Dokładnie - równie dobrze miał 10 mscy na schudnięcie pasztet. Jak nie umie kicać ani odmówić sobie żarcia to mógłby chociaz próbowąć tabsów iqgreen, każda próba się liczy! Moja siostra na nich schudła 15 kilo, a to już coś, nawet dla takiego grubasa. Ale pan leży i śmierdzi i wymaga...
gość
4 lata temu
ale to norma, w innych krajach kaze sie scchudnac przed op, by ja przeprowadzic. Szkoda, ze ten pan tego nie zrobil. Ale jak problem nie zagraza jego zyciu to moze teraz brac sie za odchudzanie i za pare miesiecy starac sie o op.
gość
4 lata temu
Bezczelny grubas! Wiedział, jak trafić do mediów, a nie wiedział, gdzie iść do dietetyka.
gość
4 lata temu
Może gadać że chory, nie !!! po prostu żarty !!
gość
4 lata temu
A schudnąć to nie łaska !! to nie jest waga normalna proszę pomyśleć o tym zanim Pan umrze od nadmiaru powikłań w przypadku nawet przeprowadzonej operacji.
gość
4 lata temu
Sama pracuje w szpitalu w Niemczech i tutaj tez odsyła się patentów jeśli przekraczają 135 kg, niektóre placówki mają stoły operacje dla takich patentów i tasiemką ich wysyla.To żadna sensacja.
bCZLIUFn
ola
4 lata temu
panie zrzuć pan wage a nie biadol!
gość
4 lata temu
Tu się nie ma na co obrażać proszę Pana tylko wziąść za siebie! Czy lekarz także ma odpowiadać za powikłania z powodu tuszy? Niech Pan nie będzie śmieszny, na zachodzie nie rozmawialiby z Panem dłużej niż trzy minuty. TRZEBA SCHUDNĄĆ.
Tusi
4 lata temu
a nie przyszlo wam do glowy ze moze byc chory? jakby tylo sie tylko od jedzenia. a co zrobi to juz jego decyzja
gość
4 lata temu
WŁAŚNIE, PO CO KRYTYKOWAĆ LEKARZA LEPIEJ POKRYTYKOWAĆ SIEBIE CO???
gość
4 lata temu
w tej sytuacji, choć mają rację, powinni go przekierować gdzie indziej, a nie spławiać na chwilę przed operacją, albo uwarunkować ją odpowiednio wcześniej zrzuceniem "paru kg" . To jest chore, że trzeba w tym kraju będąc chorym walczyć równocześnie z systemem.
gość
4 lata temu
i jeszcze ma pretensję że gruby.....
...
Następna strona
bCZLIUFP