Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tak Nowacka walczyła o projekt liberalizacji aborcji: "Nie zgodzimy się, by biskup wychodził nam spod łóżka!"

273
Podziel się

"Zrozumcie: żołądź to nie jest dąb, jajko to nie jest kura, a płód i zarodek, i zygota, i zlepek komórek nie jest dzieckiem".

bCOiUTmd

"Polska jest i będzie krajem neutralnym światopoglądowo. Im bardziej politycy, kler i rząd uderzają w prawa kobiet, im bardziej wahadło społeczne odbije w stronę laicyzacji. To już widać" - mówiła w Sejmie Barbara Nowacka z komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", w trakcie debaty nad projektem ustawy liberalizującym przepisy aborcyjne. "Bez względu na waszą dzisiejszą decyzję nie pozwolimy, żeby polskim państwem rządzili religijni fundamentaliści i gorliwi partyjni wykonawcy poleceń części katolickiej hierarchii. Nigdy nie zgodzimy się na to, by do naszego domu komisarz wchodził przez okno, a spod łóżka wyłaził biskup" - dodała na zakończenie Nowacka. Projekt już trafił do kosza. Do decyzji o dalszym procedowaniu projektu zabrakło 8 głosów. Na sali zabrakło 29 posłów Platformy i 10 posłów Nowoczesnej. Nowacka założy swoją partię i zacznie walczyć na własny rachunek polityczny?

bCOiUTmG
KOMENTARZE
(273)
gość
3 lata temu
Popieram Nowacką, a kler niech zajmie się nauczaniem wiary a nie dawać wskazówki politykom co rząd ma robić, bo niedługo to sami księża będą chodzić do kościoła.
gość
3 lata temu
Żaden mężczyzna nie ma prawa decydować za nasze macice.
gość
3 lata temu
Jeśli zwolennikom uchodźców nakazuje się przyjmować ich do domu to przeciwnikom aborcji powinno się nakazywać przyjmowaniu kilku chorych dzieci do domu.
bCOiUTmH
gość
3 lata temu
a gdzie była ta cała opozycja 39 waszych głosów zabrakło wstydzcie sie
Z USA
3 lata temu
Ustawa swoje, a życie swoje: jeśli kobieta nie zechce mieć dziecka, to go nie będzie miała.
Najnowsze komentarze (273)
Neutron
3 lata temu
Gdy rodziły nasze matki nie było nakazu aborcji tylko była taka możliwość i o taką sytuacje teraz walczymy. Pomimo dostępności aborcji rodziło się dużo zdrowych i kochanych dzieci .
gość
3 lata temu
PO I NOWOCZESNA SIĘ NIE POPISAŁY. ZAKŁAMANE DZIADY. KOBIETY WAS NIE CHCĄ NA MANIFESTACJACH
genek
3 lata temu
Ratujmy kobiety przed głupotą!!!
gość
3 lata temu
Chyba kosmici rozpylaja jakis proszek nad Warszawa bo banda lewackich kretynow rosnie w zastraszajacym tempie Do nich zaliczam po ostatnim jej wystapieniu pania Nowacka. Tam rozwoj komorek zatrzymal sie na tym --zlepku --. Brak rozumu I serca!!
gość
3 lata temu
Lewackie zero .
KOKO
3 lata temu
CHRZEST MUSI BYĆ, BO CZŁOWIEK NIEOCHRZCZONY NIE BĘDZIE WIDZIAŁ OBLICZA PANA BOGA
YHYH
3 lata temu
to jest straszne co ona opowiada, ile w niej jadu, zawiści............czy ona ma dzieci? ....taka uczona , nowoczesna , a nie wie nic o usg, tu wszystko widać.......CZŁOWIEKA BEZBRONNEGO
gość
3 lata temu
A tobie kiedy mózg usunięto? Jak można takie teksty wypisywać w internecie, tu gdzie wszyscy czytają? Nie wstydzisz się takich słów? Powinnaś. Zanim się coś na pisze trzeba jednak nie pić, tylko myśleć. Ile masz dzieci? Skąd pomysł by się ciągle "pieprzyć"?? Prymitywizm tej wypowiedzi sięga dna. Aż nie wierzę, że te napisała kobieta , chyba, że faktycznie ci opłacani tu piszą. Dno!!
bCOiUTmz
gość
3 lata temu
A ty swojej i od nowackiej się odstosunkuj!
gość
3 lata temu
Skoro zarodek to już życie ,nawet ten z ciężką wadą genetyczną to dlaczego nasz obłudny i obrzydliwy kler i PiS a to ostatnio jedna partia , nie każe chować embrionów które uległy poronieniu .Dlaczego nie skrzeczy na ten temat .Niedobrze się robi od tego zakłamania . Brak im konsekwencji .
gość
3 lata temu
Mamy 12 stycznia a większość Polaków i tak przyjęła księdza po kolędzie . Ja od 3 lat już nie .To niby nic ale dzięki temu ci faszyści ciągle czują się bezpieczni i dlatego robią co chcą bo i tak po kolędzie widza poparcie w kieszeni . Może by się nad tym zastanowić . To nic wielkiego ale ......
do gość
3 lata temu
Kochany i wybrany i umiłowany człowiecze. Masz to szczęście, że nie spłynąłeś wraz z zawartością rur kanalizacyjnych. Szanuj i chroń więc życie innych.
gość
3 lata temu
Do zobaczenia w piekle
gość
3 lata temu
ale z żołędzia będzie dąb, a nie jabłoń, a z zygoty jajeczka, plemnika będzie CZŁOWIEK a nie dinozaur, królik. Porównania fatalne. Popieram prawo do aborcji. Powinna o tym decydować matka i ojciec. Jeżeli był gwałt to decyduje zgwałcona kobieta. K****y precz z naszych łóżek.
...
Następna strona
bCOiUTnb