Tak wyglądał II Ogólnopolski Strajk Kobiet. "Chcę żyć w wolnym kraju!"

212
Podziel się

"Jestem matką, chciałabym być babcią. Chciałabym, żeby moja córka, która tutaj jest ze mną, mogła bezpiecznie decydować o swoim życiu".

W poniedziałek w wielu miastach Polski kontynuowany był Ogólnopolski Strajk Kobiet. Uczestniczki domagały się m.in. pełnego dostępu do metod planowania rodziny, zgodnego z ich sumieniem i życiowymi wyborami. Protestom towarzyszyły hasła: "Nie dla Polski fanatyków", "Wolność, równość, bezpieczeństwo. Gdzie jest wasze człowieczeństwo", "Biskup nie równa się lekarz", "Moje życie też jest święte", "Moje życie mój wybór", "Śp. Matka Polka", "PiS OFF", "Tu jest Polska, nie Watykan", "Milion nas tak teraz stoi, żadna z nas się już nie boi", "Pogonimy fanatyków", "Beato, niestety, Twój rząd obalą kobiety". Na manifestacjach odczytywano też fragmenty książki Tadeusza Boya-Żeleńskiego "Piekło kobiet". Uczestniczki tłumaczyły:

Chcę żyć w wolnym kraju, chcę mieć wybór. Jestem matką, chciałabym być babcią. Chciałabym, żeby moja córka, która tutaj jest ze mną, mogła bezpiecznie decydować o swoim życiu. Nie dla ograniczania naszej wolności. Kropla drąży skałę. Nie tylko kobiety pokładają w nas nadzieje, następne pokolenia również.

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

Źródło: TVN24/x-news

KOMENTARZE
(212)
kratka
3 lata temu
"Według statystyk GUS-u co dziesiąty poród to poród nastolatki. " wiele niepelnoletnich matek trafia do domu samotnej matki. slyszal ktos moze o domu samotnego ojca? a slyszal ktos o chlopcu, ktory nie poszedl na studia, bo na obozie narciarskim przespal sie kolezanka i ta zaszla w ciaze? albo chociaz z tego powodu nie zdal matury?
👤👤👤👤👤👤�...
3 lata temu
ja też chce żyć w wolnym kraju a za sterami fanatycy Stare dziady z demencją kupili g***i naród za 500zł tylko jak kasa się skończy a się skończy to co g***i narodzie ?⁉⁉⁉⁉⁉⁉⁉⁉
jedna z wielu...
3 lata temu
nie oceniaj by nikt nie oceniał ciebie!! jej decyzja jej sumienie ona musi z tym żyć tobie nic do tego !!
J
3 lata temu
Nie można w imię własnych przekonań wsadzać do więzień ludzi inaczej myślących .W PRL-u już to przerabialiśmy
gość
3 lata temu
Co wy z tą przybysz. Dopóki embrion nie ma mózgu nie jest człowiekiem. Douczcie się
Najnowsze komentarze (212)
gość
3 lata temu
PO TYCH HASLACH NIE GODNE SLOWA KOBIETA
gość
3 lata temu
Polska - najmniej przestępstw przemocy wobec kobiet w Europie, Polska - najwięcej kobiet prowadzi działalność gospodarczą w Europie (własna firma), Polska - w pierwszej trójce państw z kobietami na kierowniczych stanowiskach. Kto w Polsce prześladuje kobiety? Czego im tu brakuje? Może przeprowadzka do Francji?
gość
3 lata temu
pisiu niestety twoj nieudany rzad rozwala kobiety
bolek
3 lata temu
Ale l***i widać na tych fotkach podobne widziałem przy drogach tylko tam stały w mini, a tu udają porządnych i ubrały kożuchy, te chłopy to chyba alfonsy
anetka
3 lata temu
te s**i z czarnego marszu nie godne są nazywac sie człowiekiem a matką ?????? to juz wolne żarty , piekło na was czeka , to szybciej jak myslicie
gość
3 lata temu
Dość fanatyzmu, dość tego,aby kler wcinał się do wszystkiego! Zrobiła to bo taką miała wolę i to Jej sprawa!
gość
3 lata temu
Polecam film Eugenika, może zaczniecie myśleć kobiety ...
gość
3 lata temu
Gdyby nie żyły w wolnym kraju, to nie mogłyby urządzać demonstracji. Brak logiki u tych kobiet.
gość
3 lata temu
Gdyby nie tykali tematów kobiety, nie było by problemu, a tak lawina ruszyła. Teraz to już chodzi o wszystko, aborcja była tylko punktem zapalnym. Tych starych polityków z PiS u usunąć ! Z innych partii też, poniżej 40 lat nie powinno byc ani jednego, mogą jedynie po cichu doradzać z racji doświadczenia, ale nie mieć w rękach władzę wykonawczą!!!
Kobieta
3 lata temu
Raczej zlot czarownic na parasolkach
baba
3 lata temu
ale głupie baby...nakrzyczą nakrzyczą...a potem odbiją męża koleżance.....ot taka babska solidarność
gość
3 lata temu
Żenujące...
GOSC
3 lata temu
DZIECIOBÓJCZYNI - CHWASTY !!! CHCĄ ZABIJAĆ TO DO ARABÓW.
gość
3 lata temu
KOD TAK SAM ZYDOWSKIE STOWRZYSZENIE MOZNA WSZYSTKO O NICH POCZTAC NA KOD- PIENS PL zdjecia zycirysy i kto sponsoruje to zydowskie stowrzyszenie
...
Następna strona