Trwa ładowanie...
Przejdź na
Merlot
Merlot
|
aktualizacja

Teresa Lipowska wspomina ostatnie chwile Zofii Kucówny. Już nie rozpoznawała ludzi: "Bardzo źle się czuła"

78
Podziel się:

W sobotę media obiegła informacja o śmierci Zofii Kucówny. Aktorka zmarła w wieku 90 lat. Teresa Lipowska, która była jej bliską znajomą, zdradziła szczegóły ostatniej wizyty w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Teresa Lipowska wspomina ostatnie chwile Zofii Kucówny. Już nie rozpoznawała ludzi: "Bardzo źle się czuła"
Teresa Lipowska ujawniła, jak Zofia Kucówna czuła się przed śmiercią (KAPiF)

W sobotę media obiegła informacja o śmierci Zofii Kucówny. Aktorka znana z takich produkcji jak "Egzamin z życia", "Dwie strony medalu", "Dom nad rozlewiskiem" oraz "Barwy szczęścia" zmarła w wieku 90 lat w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Wspomnieniami o artystce postanowiła podzielić się Teresa Lipowska, która od dekad była jej bliską znajomą. Gwiazda "M jak miłość" ostatni raz spotkała się z Zofią w Święta Bożego Narodzenia, gdy przyjechała do Skolimowa. Panie podzieliły się wówczas opłatkiem.

Ona już od dłuższego czasu się źle czuła. Ostatnio już nie schodziła niestety nawet do ludzi. Na Boże Narodzenie jeszcze zeszła na opłatek i rozmawiałyśmy. Czuła się wtedy normalnie, nie narzekała na nic. Później sprawy potoczyły się szybko — powiedziała Lipowska w rozmowie z Plotkiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Głodowe emerytury artystów. "Potraktujmy ich doświadczenia jako forpocztę"

Teresa Lipowska wspomina ostatnią próbę odwiedzenia Zofii Kucówny

W ubiegłym tygodniu, gdy aktorka przyjechała do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich, chciała złożyć Kucównie życzenia wielkanocne. Niestety, do spotkania nie doszło. Pracownicy ośrodka poinformowali Lipowską, że jej znajoma nie przyjmuje już odwiedzin. Wynikało to z problemów z pamięcią oraz niemożnością rozpoznawania ludzi.

Teraz na Wielkanoc podobno już bardzo się źle czuła, więc to w ostatnim czasie podupadła na zdrowiu. Chciałam nawet wejść do niej na górę do pokoju, by złożyć jej życzenia, ale powiedzieli mi, że to niemożliwe, bo już nie bardzo kojarzy i nikogo z gości nie przyjmuje. Niestety już jesteśmy w takim wieku, że to się może zdarzyć w każdej chwili. Będzie mi jej brakowało — dodała.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(78)
arnold
2 miesiące temu
starzy mistrzowie aktorstwa odchodzą, to bardzo smutne, a instagwiazdki tiktokowe to nie aktorstwo, bo mają problem z polszczyzną.
Anna
2 miesiące temu
Kucówna, doskonała charakterystyczna aktorka o niepowtarzalnym wspaniałym głosie, która również epizodycznie śpiewała. Odchodzi ostatni bastion ludzi, których fachowość i zawód był niemalże świętością.
Chore
2 miesiące temu
I bliscy nie mogli się pożegnać ? Chore
Ggg
2 miesiące temu
Pani Lipowska- milczenie jest złotem
widz TV
2 miesiące temu
PAMIETAM TE SWIETNA AKTORKE Z TEATRU---pieknie grala.WIELKA SZKODA,ZE P.ZOFII JUZ NIE MA.
Najnowsze komentarze (78)
Mania
2 miesiące temu
Pamiętam jak przez pewien czas w tv ciągle była Zofia Kucówna i Adam Hanuszkiewicz. Dla mnie wtedy Zofia Kucówna była mega irytującą postacią, miałam wtedy dzieckiem. Wtedy w tv byli tacy dyżurni aktorzy. Pamiętam jak "dorośli " mówili, że nie mogą na nią patrzeć i jej słuchać. Teraz same zachwyty. Ludzie to jednak hipokryci !
Mada
2 miesiące temu
Preczytajcie książkę p. Zofii " Szara godzina". To wspomnienia i refleksje dotyczące min. dzisiejszych aktorów Język, takt, kultura Polecam gorąco.
Bird
2 miesiące temu
Lipowska Teresa, aktorka niezbyt znana z swoich- nielicznych i słabych - ról, za to bardzo dobrze z paplania o innych, najczęściej zmarłych już aktorach... Bo z M'ką niech nawet nikt nie wyskakuje
dyskrecja
2 miesiące temu
Kucówna była damą i zapewne nie życzyłaby sobie takiego paplania Lipowskiej o jej ostatnich dniach.
Ivona
2 miesiące temu
Kaziu, Kaziu, Kaziu, zakochaj się…🫶🏻
prawda
2 miesiące temu
Wielki szacunek dla tej Pani za to, że pracowała ile mogła. Fajne z niej była aktorka
60 tka
2 miesiące temu
Człowiek powinien żyć do max 80 taki później to kompletne upodlenie
TVP Historia
2 miesiące temu
pani Lipowska nie należała do ekstraklasy aktorów lat 60. 70. którzy odchodzą jest tylko znajomą która dużo opowiada
gość
2 miesiące temu
Posłuchajcie jak Kucówna śpiewała "W dziką jabłoń cię zaklęłam."
Basia
2 miesiące temu
Pani Lipowska jest wspaniała aktorka i dobrym Człowiekiem ! Życzę Pani radosci na codzień i dużo zdrówka 😊
Imienniczka 6...
2 miesiące temu
Dla mnie Pani Zofia Kucówna była przede wszystkim wspaniała aktorką teatralną. Stworzyła wiele niezapomnianych kreacji. Dla mnie na zawsze pozostanie Bronią z telewizyjnej adaptacji ,,Dziewcząt z Nowolipek" Poli Gojawiczyńskiej.
Lala
2 miesiące temu
Zofia Kuc dzisiejszemu pokoleniu, znana z żadnej roli. 90 lat i Lipowska zdziwiona ,że kobita nie kontaktuje. Swoją drogą ,gdzie jeszcze ta Lipowska wtryni kluk. Po 80-ce trzeba posiedzieć trochę w domu i spróbować myśleć. Jest przekonana, że ludzie chcą ją oglądać.
kropka
2 miesiące temu
Pani Zofia Kucówna, świetna aktorka i bardzo fajny człowiek. Spokój Jej duszy (*).
Klasycznie
2 miesiące temu
Przy takich artykułach zawsze zadziwiające jest wspominanie w dorobku ról serialowych, zwłaszcza w tasiemcach. Pani Kucówna miała naprawdę wiele istotniejszych dokonań, niż Barwy Szczęścia...
...
Następna strona