Trwa ładowanie...
Przejdź na

Terlikowska o aborcji: "My ludzie XXI wieku nie jesteśmy barbarzyńcami, którzy zabijają!"

605
Podziel się:

"Dzieci z gwałtu mówią: odmawia nam się dzisiaj prawa do życia, bo nie zostaliśmy poczęci w pięknym łożu. Można dziecko oddać do adopcji".

Małgorzata Terlikowska wykorzystując burzliwą dyskusję wokół planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej postanowiła przekonać nas do swoich poglądów. Żona prawicowego publicysty odmawia kobietom prawa do aborcji w każdym przypadku, nawet gdy dziecko zostało poczęte w wyniku kazirodczego gwałtu. W takiej sytuacji ma dla nich konkretną radę:Terlikowska radzi zgwałconym kobietom: "Mogą PRZEKAZAĆ DAR SIEBIE komuś, kto dzieci nie ma"

Dla Terlikowskiej najważniejsze jest nie dobro kobiety, a ochrona nowego życia, które w jej przekonaniu jest ważniejsze niż życie matki. Ma się poświęcić i donosić ciążę, potem może oddać dziecko bezdzietnym parom jako dar siebie. Terlikowska twierdzi też, że aborcja powinna być zakazana, ponieważ "nie jesteśmy barbarzyńcami i nie mamy prawa zabijać innych".

Nie ma sytuacji, w której aborcja byłaby wytłumaczalna. Życie należy chronić. My ludzie XXI wieku nie jesteśmy barbarzyńcami, którzy zabijają innych. Nie znajduję żadnego usprawiedliwienia. Gwałt zostaje w kobiecie do końca życia. Czemu dziecko ma płacić za skandaliczne zachowanie ojca? Można dziecko oddać do adopcji. Można otoczyć kobiety opieką podczas ciąży, uprościć procedury, by potem ten dar siebie mogła przekazać komuś, kto dzieci nie ma. Dzieci z gwałtu mówią: odmawia nam się dzisiaj prawa do życia, bo nie zostaliśmy poczęci w pięknym łożu. Aborcja wzmaga traumę, kolejny gwałt został zadany naturze kobiety, zostało z jej ciała wyrwane dziecko. Połowa kobiet, które zdecydowały się na aborcję mówi, że zrobiła to pod presją lekarzy, położnych, bliskich.

Zgadzacie się z nią?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(605)
gość
6 lat temu
Ci sami ludzie, którzy sprzeciwiają się aborcji, protestowali przeciwko tabletce po ( która NIE jest środkiem poronnym ). Ba, są przeciwni także edukacji seksualnej. Która ich zdaniem...deprawuje. Jaki będzie następny krok? Widzenia z dzieckiem dla tatusia-zboczeńca-gwałciciela?
gość
6 lat temu
No właśnie, XXI w. A wy dalej odprawiacie gusła, modlicie się do nieistniejących bytów i przeprowadzacie na biednych, prostych ludziach egzorcyzmy.
gość
6 lat temu
dlaczego nie zareagowaliśmy jak PiS wycofał tabletkę po z wolnej sprzedaży?
gość
6 lat temu
"Dzieci z gwałtu mówią: odmawia nam się dzisiaj prawa do życia, bo nie zostaliśmy poczęci w pięknym łożu." - a może tu nie chodzi o to, że łóżko nie było piekne, a o to, że np. kilku kolesi zniszczyło fizycznie i psychicznie kobietę?! I ona ma teraz rodzić spaczony płód zwyrodnialców, zastanawiając się kogo jest będzie to dzidzi? tego któremu oddech cuchnął ryba, czy tego łysego??
gość
6 lat temu
Niech ona sie juz zamknie, na wymioty mnie bierze jak ja widze ciagle na pudlu. Swoja droga dajcie sobie juz na wstrzymanie i nie wrzucajcie tego wywiadu-tasiemca z nia codziennie!
Najnowsze komentarze (605)
gość kassandr...
6 lat temu
Terlikowska, ja Cie prosze o jedno: zamilknij na wieki wiekow! Jestes tak zryta na umysle,ze nie sposob Cie ani sluchac, ani czytac. Twoje poglady sa ze sredniowiecza,nie maja racji bytu wsrod ludzi o racjonalnym umysle. Kto dal Ci prawo do takich debilnych wypowiedzi, o jakim Ty darze mowisz? Dziecko z gwaltu,czy z kazirodczego stosunku,to dar?! T**a krowo,to tragedia nie do ogarniecia dla kazdej jednej kobiety! Ale patrzac na Ciebie,to pewne jest,ze Tobie zaden gwalt nie grozi,nawet grupowy. I jeszcze mala rada-zrzuc chociaz 20 kilo,to bedziesz podobna do kobiety.
gość
6 lat temu
Okej, to powiem coś bardzo szokującego. Ponieważ jak dobrze wiemy 1) Pan Bóg istnieje 2) zapłodniona komórka jajowa jest człowiekiem Według różnych badań od 30 do 50% wszystkich zapłodnionych komórek nie zagnieżdża się w macicy, dochodzi więc do ich obumarcia (śmierci ludzi, nazwijmy rzeczy po imieniu). Z ciąż zagnieżdżonych, 20% kończy się poronienem w obrębie pierwszego, lub nawet drugiego trymestru, z których duża część powodowana jest anomaliami chromosomalnymi. Że już nie wspomnę o wszystkich martwych urodzeniach. Zatem Pan Bóg pozwala umrzeć ponad 60% wszystkich ludzi, którzy powinni się byli urodzić - bez żadnej ingerencji i przy jak najlepszej woli matek. Albo to, albo może już trochę lepiej zrozumiecie, czemu zarodek nie jest człowiekiem.
geje
6 lat temu
oby twoich synów zgwałcili ,fakt w ciąże nie zajdą ale wtedy zobaczymy jaka mądra będziesz
======
6 lat temu
posłuchaj siebie grubasie: dar od siebie to dziecko z gwałtu ,pier...się w ten tłusty łeb
gość
6 lat temu
walczmy o to aby kobiety miały możliwość wyboru
wyskrobala
6 lat temu
mamy XXI wiek a w Polsce dochodzi do tego,że kobieta nie będzie miała żadnych praw ,może być bita gwałcona musi urodzić dziecko z gwałtu dziecko z wadami genetycznymi a facet zero odpowiedzialności może gwałcić legalnie bo nic mu nie zrobią a co z psychiką tych wszystkich kobiet ,szkoda ze ciebie terlikowska matka nie wyskrobała
wyskrobala
6 lat temu
mamy XXI wiek a w Polsce dochodzi do tego,że kobieta nie będzie miała żadnych praw ,może być bita gwałcona musi urodzić dziecko z gwałtu dziecko z wadami genetycznymi a facet zero odpowiedzialności może gwałcić legalnie bo nic mu nie zrobią a co z psychiką tych wszystkich kobiet ,szkoda ze ciebie terlikowska matka nie wyskrobała
gość
6 lat temu
A dlaczego to kobieta ma płacić za skandaliczne zachowanie mężczyzny?
gość
6 lat temu
Terlikowska ma rację. Aborcja to też zabójstwo człowieka, nawet jeśli ma tylko kilka tygodni. Nie mamy prawa decydować kto ma żyć i dlaczego, a kto nie. Nasze życie należy do Pana Boga.
gość
6 lat temu
dlaczego ci Terlikowscy się rozmnażają?
gość
6 lat temu
Mniej żryjcie ,dłużej będziecie żyć.
gość
6 lat temu
czekajta , aż powie MY NARÓD
gość
6 lat temu
Czemu ona przypomina mi świnie?
gość
6 lat temu
Oglądałam kiedyś program o gwałcie. Opowiadała dziewczyna zgwałcona. Do chwili obecnej, na samą myśl o tym co mówiła, robi mi się niedobrze. Nie było mnie tam, nie doświadczałam tego, a czuję obrzydzenie. Nikt nie powinien się wypowiadać na tematy, których nie doświadczył. Gwałt to nie akt miłości, tylko przemocy, okrucieństwa, brutalności, brudu, wstrętu. Nie powinien być zatem początkiem życia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie