Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Tomasz Lis porównuje walkę z PiS do zmagań z NOWOTWOREM: "Skalpel jest zazwyczaj tylko wstępem". Trafna ocena?

485
Podziel się:

Październikowe wybory dokonały gruntownego przemeblowania na rodzimej scenie politycznej. Mimo to PiS żegna się z władzą niechętnie, szczególnie w TVP. W nawiązaniu do sprawy Tomasz Lis właśnie dokonał dość jaskrawego porównania.

Tomasz Lis porównuje walkę z PiS do zmagań z NOWOTWOREM: "Skalpel jest zazwyczaj tylko wstępem". Trafna ocena?
Tomasz Lis porównuje walkę z PiS do zmagań z nowotworem (AKPA, East News)

Październikowe wybory parlamentarne dla wielu okazały się przełomowe w historii naszego kraju. Choć zmiana władzy już stała się faktem, to poprzednicy związani ze Zjednoczoną Prawicą nie składają broni i zaciekle walczą o utrzymanie wpływów, które mieli przez ostatnie osiem lat. Mowa m.in. o TVP, która za czasów PiS zmieniła się w prężnie działającą propagandową machinę.

Tomasz Lis porównuje walkę z PiS do zmagań z nowotworem. Mocny wpis

Na sprawie Telewizji Polskiej oczywiście się nie skończyło, a nowy rząd i poprzednia władza toczą zaciekłe boje na wielu polach. Innym przykładem jest sprawa Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którzy co prawda usłyszeli prawomocny wyrok, ale na razie do więzienia nie trafili. Tu w spór włączył się także prezydent Andrzej Duda, który, prawdopodobnie chcąc wbić szpilę Szymonowi Hołowni, zaliczył poważną wpadkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sejm, jakiego dawno nie było. Te momenty przejdą do historii

Temu, co dzieje się przez ostatnie tygodnie, przyglądają się oczywiście dziennikarze i publicyści. Niektórzy z nich dokonują przy tym coraz bardziej jaskrawych porównań. Tak jest w przypadku Tomasza Lisa, który walkę z PiS porównał właśnie do... zmagań z nowotworem.

Wiadomo było, ze Prawa i Sprawiedliwości nie wystarczy pokonać w wyborach, że to tylko wstęp, podobnie jak w walce z rakiem, skalpel jest zazwyczaj tylko wstępem - napisał na Twitterze.

Opinie na temat wpisu Lisa są mocno podzielone: jedni doceniają jego formę ekspresji, inni z kolei już grzmią, że przesadził i to zwykła mowa nienawiści. Werdykt pozostawiamy wam, ale jedno jest pewne: to tylko jeden z przykładów tego, jak polaryzujące są dziś bieżące wydarzenia w kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(485)
Magda
3 miesiące temu
I to nie jest język nienawiści? Odhumanizowanie jakiejś grupy ludzi to przecież książkowy przykład nazizmu, hitleryzmu i nienawiści razem wziętych.
nooo
3 miesiące temu
może nie warto igrać z losem? niezależnie od poglądów warto być człowiekiem.
Ilona
3 miesiące temu
Jak on może i to po tym co sam przeszedł z chorobami, oj żeby karma ponownie nie wróciła
Odda ?
3 miesiące temu
Maciej Orłoś 2 mln zł (od 2013 do 2016), Hanna Lis 450 tys zł (2015 - 2016), Piotr Kraśko 800 tys zł (od 2015 do 2016), Tomasz Lis 21,2 mln zł (od 2008 do 2016), Beata Tadla 833 tys zł. (od 2015 do 2016)"
Sara
3 miesiące temu
Boga się nie boi
Najnowsze komentarze (485)
To wystarczy
3 miesiące temu
Pamiętam, jak w swoim programie za grube miliony z Karolakiem szykanowali Kingę, córkę Prezydenta.
Gość
3 miesiące temu
On szasta poważnymi pojęciami, które kiedyś związane były z ludzkim bólem i cierpieniem. Teraz każdy kogo się nie lubi nazywany jest od f. To jest celowe. To jest umniejszanie przeszłym wydarzeniom. Tylko my możemy się na to nie zgadzać. To, że ktoś się z tobą nie zgadza to nie jest f.
bolo
3 miesiące temu
I kto to mówi? Ktoś, kto zarabiał u nich miliony!
Ola
3 miesiące temu
Mówcie co chcecie ale wolności słowa w Polsce już nie ma....
Hanka
3 miesiące temu
Oddaj te miliony co dostałeś z publicznej TELEWIZJI, za sianie nienawiści i popieranie komuny, za swój mobbing na pracownikach. WSTYD jak ty możesz jeszcze patrzeć sobie w oczy.
Kasia
3 miesiące temu
Alez on ma racje. Jestem po raku. Operacja to ppdstawa ale to nowoczesne i nie tylko leki uzupelniaja terapie onkologiczna. ‚Zmiana systemu’ , wplyniecie chemioterapeutykami / immunoterapia na zniwelowanie raka (pisu anLogicznie)
Michal
3 miesiące temu
A na kogo głosowali koledzy Lisa. No na platformę. Brawo. WSTYD i żenada
Hanka
3 miesiące temu
Czy firmy będą jeszcze dawały swoje REKLAMY W WYBORCZEJ po tych skandalach obyczajowych, po MOLESTOWANIE, MOBINGU zachowaniach wulgarnych czy te pyszne,, banki, media sklepy. CIEKAWE
Celi
3 miesiące temu
Czy warto tak jątrzyć? Człowieku wyluzuj, mniej goryczy, mniej żółci , będziesz zdrowszy.
solidarni
3 miesiące temu
11 stycznia idziemy protestować przeciw wprowadzaniu bezprawia bolszewickimi metodami, zamordyzmowi i niszczeniu państwa, przeciw grabieży majątku narodowego, upominamy się o wolną POLSKĘ
Dena
3 miesiące temu
Panie Lis jest pan chorym członkiem pana wypowiedzi są skandaliczne proszę się zastanowić nad sobą nie jest pan idealny i nigdy nie był oceń siebie potem innych bo wiem że ludzie oceniają pana mniej niż zero i o czym to świadczy
Monika
3 miesiące temu
Wołają cię w zaświatach ....idź
Zxcza
3 miesiące temu
Ekscytujecie się wypocinami chorego człowieka,a ucieka wam sytuacja Polski w jakiej się znaleźliśmy.pakt migracyjny podpisany,za każdego nieprzyjetego kara finansową,za każdego ,który ucieknie z Polski podwójna kara finansowa,jeśli dadzą nam 1mln migrantów, a tyle dadzą,to koszt będzie wynosił jedną szóstą budżetu panstwa. Imigranci mają ogromne rodziny,nawet po 50,60,osób ,bo to są klany, i w ramach łączenia rodzin trzeba ich przyjąć. To jest polityką,do której zobowiązał się nowy rząd. Gdzie miejsce dla Polaków,gdzie pieniądze na swiadczenia socjalne.to są prawdziwe problemy,a nie to co wypisujecie,że PiS nie chce oddać władzy.Pis patrzy nowej władzy na ręce, dlatego jest niewygodny,dlatego zrobią wszystko, żeby się go pozbyć i dlatego zlikwidowali TVP,żeby nie było informacji.
Pozdrawiam
3 miesiące temu
Chory człowiek po udarze ziejący nienawiścią do ludzi, takie osoby systemowo powinny mieć ograniczony dostęp do komentowania wydarzeń w świecie ludzi zdrowych na umyśle.
...
Następna strona