Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|

Tomasz Wolny WŚCIEKŁY na Jarosława Kuźniara za słowa o "karykaturach człowieka": "ABORCJA TO ŚMIERĆ DZIECKA"

244
Podziel się:

Tomasz Wolny odniósł się do kontrowersyjnej wypowiedzi Jarosława Kuźniara sprzed kilku dni, w której płody z wadami letalnymi nazwał on "karykaturami człowieka". Jednocześnie prowadzący "Pytania na Śniadanie" skrytykował nieudolność obozu rządzącego.

Tomasz Wolny WŚCIEKŁY na Jarosława Kuźniara za słowa o "karykaturach człowieka": "ABORCJA TO ŚMIERĆ DZIECKA"
Tomasz Wolny krytykuje Jarosława Kuźniara (fot. AKPA)

Prawie dwa tygodnie po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego, temat ograniczania wolności Polek nadal nie schodzi z afisza. Powszechne oburzenie wywołały niedawno słowa rzeczniczki ministerstwa sprawiedliwości Agnieszki Borowskiej. W wywiadzie dla TVN24 stwierdziła ona, że rząd może zapewnić kobietom, u których stwierdzono ciążę z ryzykiem wad śmiertelnych, pokój do "wypłakania się".

Ten pomysł wyraźnie nie przypadł do gustu Jarosławowi Kuźniarowi. Dziennikarza ewidentnie poniosły emocje, co dało się zauważyć w słowach użytych przez niego na Twitterze.

Zobacz także: Czy aborcja to temat zastępczy? Mocne słowa Grocholi

Szanowna rzeczniczko ministerstwa sprawiedliwości, to Narodowe Płakanie dla matek, które zmusiliście do urodzenia karykatur człowieka, będą w każdym województwie, mieście, gminie, czy tylko przy resorcie niesprawiedliwości? - głosi tweet, który zdążył już wywołać w sieci niemałe zamieszanie.

Teraz do dyskusji włączył się także znany z Pytania na Śniadanie Tomasz Wolny. Dziennikarz zinterpretował słowa Kuźniara, jakby miały one dotyczyć nie płodów ze śmiertelnymi wadami genetycznymi, a dzieci z Zespołem Downa.

Wprost i wciąż nie wierzę... "Karykatura człowieka"?! Nie mogę uwierzyć, ze takie słowa w ogóle padły i to z ust znanego dziennikarza. Nie mogę w to uwierzyć, bo przecież moja ferajna z dodatkowym chromosomem miłości, czyli Zespołem Downa... nie jest żadną "karykaturą człowieka", a wręcz PROFESURĄ CZŁOWIECZEŃSTWA!!! Od nich możemy się tylko uczyć! Wszyscy! W tym zarówno autor tej "karykaturalnej" opinii, jak i autorzy innych haseł - grzmi na Instagramie Wolny.

Stosunek do aborcji można mieć oczywiście różny, jednak choćbyś jeszcze milion razy krzyknął i krzyknęła, że: "Aborcja jest OK", to i tak nie stanie się to prawdą. I nie zmienią tego nawet najcięższe wulgaryzmy. Aborcja to śmierć dziecka (o czym od lat mówili bardzo różni przewodniczący TK) - kontynuuje swoją tyradę gwiazdor Telewizji Polskiej.

Jednocześnie dziennikarz zaznacza, że nikt nie powinien piętnować osób, które z tej czy innej przyczyny musiały zdecydować się na aborcję.

Nikt nigdy nie przekona mnie, że jest inaczej, a jednocześnie niezmiennie powtarzam, że nikt nie ma prawa oceniać ani tym bardziej karać kobiety i pary, które się na nią decydują. Nikt nie ma też prawa, choć oczywiście mamy wolną wolę i możemy uważać cokolwiek, to jednak nikt nie ma najmniejszego prawa obrażać tych dzieci, ich rodziców, ani zaprzeczać faktom. TO NIE SĄ KARYKATURY CZŁOWIEKA!

O dziwo gospodarz Pytania na Śniadanie nie szczędził również słów krytyki partii rządzącej. Wolny zauważył, że w celu przeciwdziałania aborcji politycy mogli przygotować ustawę, która skutecznie wspierałaby rodziny, w których pojawia się dziecko z niepełnosprawnością. Żadnych działań w tym kierunku jednak nie podjęto.

Wyrok TK ogłoszona 22 października 2020 roku. W dzienniku ustaw został opublikowany 27 stycznia 2021. Od jednej do drugiej daty minęło dokładnie 97 dni. 97 dni, by przygotować ustawę, która da rodzicom tych narodzonych i tych jeszcze nienarodzonych dzieci z niepełnosprawnością możliwość kompleksowego, godnego i finansowo kompletnego wsparcia. Tak, by każdy, kto staje przed tak potężnym i niewyobrażalnie trudnym, życiowym zadaniem, miał wszystko, czego potrzeba, by tej misji podołać. W XXI wieku, w dużym europejskim państwie, w społeczeństwie, w którego DNA wpisana jest "Solidarności" stać nas na to. Kropka. Wiecie, co przez 97 dni zrobili nasi politycy? Co zrobili, żeby ponad podziałami uchwalić coś, co tak potężnie, wewnętrznie i zewnętrznie rezonuje? Technicznie, od A do Z, mogliby to ogarnąć w kilkadziesiąt godzin. Minęło niemal 100 dni. I co zrobili? Nic... I w to także wprost i wciąż nie sposób uwierzyć... - kwituje na odchodne Wolny.

Myślicie, że po tak szczerych słowach pod adresem władzy Tomasz Wolny powinien zacząć się powoli rozglądać za nowym miejscem pracy?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(244)
Bndk
3 lata temu
Pan Wolny ma rację! Nikt nie powinien nikogo nazywać karykatura człowieka. Jak się mają czuć rodzice tych chorych dzieci, które on tak nazywa. Niech każdy postępuje zgodnie ze swoim sumieniem.
Kaśka
3 lata temu
Popieram pana Tomasza !!! Brawo dla Niego
Fooo
3 lata temu
Przestańcie zajmować się płodami, zajmijcie się dziećmi narodzonymi, chorymi, bez szansy na leczenie, operacje, bo rodzice nie są milionerami. Wystarczy wejsc na portal organizujący zbiórki pieniędzy na leczenie, jest tyle tego, że człowiek nie ogarnia i z bezradności lecą łzy . A każda zbiórka to wielkie nieszczęście i błaganie o pomoc. Dlaczego rząd nie zajmie się Tymi Dziećmi!!!???
Wars
3 lata temu
Kuzniarowi z Bielawy sodówka uderzyła
Paula
3 lata temu
Panie Kuźniar. Oby Pana nikt nigdy nie nazwał karykaturą, oby nikt nigdy nad Panem nie stał i nie debatował ,,zabić czy nie". Bo nigdy Pan nie wie czy za kilka lat czy dni nie straci Pan nogi czy ręki w wypadku. Albo nie straci Pan zmysłów.
Najnowsze komentarze (244)
pora pomyśleć
3 lata temu
Dzieci z zespołem Downa też mają wadę genetyczną i mogły być zabijane jak wszystkie inne dzieciątka z wadami genetycznymi. A ta ustawa temu zapobiega.
bahomet
3 lata temu
Jak wolny chce kalekę chować , jego sprawa ale od innych się odpitoli.
ris
3 lata temu
Słownictwo oczywiście za mocne, ale zaskoczyła mnie wypowiedź Tomasza Wolnego. Powiedział "nikt nie ma prawa oceniać ani tym bardziej karać kobiety i pary, które się decydują na aborcję". Tylko czy on miał na myśli wyłącznie nieuleczalnie chore płody czy ogólnie aborcję, gdy ciąża jest niechciana. Jedyna rozsądna aborcja, to po prostu pozostawienie wyboru kobiecie, jeśli płód ma mniej niż 12 tygodni.
Wściekła
3 lata temu
Ogarnijcie się
Wściekła
3 lata temu
Cholera!Co Wy z tą aborcją!! Jak jakiś człowiek pozbywa się psa,zabijając go,to sracie się o karę śmierci dla niego,a przecież on pozbywa się problemu.A jak poddajesz się aborcji bo wpadliście lub dzieciątko jest chore to nie jest to pozbycie się problemu????
gościuUuUu
3 lata temu
Kuźniar jest karykaturą człowieka i wszyyyyyyscy to wiemy.
M..
3 lata temu
Dla rządu wady letalne to wyłącznie zespół Downa. A przecież tu chodzi przede wszystkim o wady typu brak czaszki czy połowy mózgu, zespół Edwardsa i inne wady, któe spowodują śmierć dziecka po urodzeniu. Zespół Downa to niewielki promil, a oni się tylko tego uczepili.
w szoku
3 lata temu
Kuźmierz, a co na to twoja matka, która miała wybór, a urodziła taka karykature człowieka jak ty?
w szoku
3 lata temu
A co na to jakas Rada Etyki Mediow, czy juz takowej nie ma skoro dziennikarze bezkarnie moga sie tak zachowywac ???
Ang
3 lata temu
Kuźniar był i jest karykaturą człowieka. Pamiętacie jak się naśmiewał z opozycji tuż przed katastrofą smoleńską? Jego mina jak się dowiedział o katastrofie BEZCENNA
Xyz
3 lata temu
Oj Kuźniar nieładnie 😡
Abel
3 lata temu
Profesura człowieczeństwa to doskonały opis ludzi z zespołem Downa. Podobnie można by rzec : Kaczyński polityk doskonaly. 😂😂😂😂😂😂😂😂
Gall
3 lata temu
ten drugi ( czyli ten z prawej ) faktycznie jest karykaturą
Itriso
3 lata temu
Aborcja jest OK oznacza jedynie to że kobieta ma prawo do aborcji i w żadnym razie nie powinna czuć się winna jeśli jej dokonała. To jej ciało i ma prawo decydować czy urodzi czy nie. Kobieta w ciąży nie staje się niewolnicą zarodka, którego nie wolno jej już usunąć.
...
Następna strona