Trwa ładowanie...
Przejdź na

Trybunał Konstytucyjny sprawdzi, czy przymusowe ekshumacje są zgodne z konstytucją. Po skardze wdowca smoleńskiego!

99
Podziel się:

Sąd prosi o przesunięcie terminów ekshumacji. Biorąc pod uwagę upolitycznienie instytucji… rodziny chyba nie mają już nadziei na "sprawiedliwy" wyrok.

W październiku, wdowiec po Jolancie Szymanek-Deresz, Paweł Deresz, poinformował o tym, że zaskarży do sądu decyzję prokuratury o ekshumacji ciała jego żony, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Według wdowca, ma ona charakter polityczny. Przypomnijmy: Wdowiec smoleński o przymusowej ekshumacji żony: "Nie dopuszczę do tego. Chodzi wyłącznie o poszukiwanie śladów wybuchu!"

Sąd Okręgowy w Warszawie zajął się zażaleniem niektórych rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, między innymi Joanny Szymanek-Deresz, na zapowiedź przeprowadzenia ekshumacji. Sąd postanowił zapytać Trybunał Konstytucyjny, czy brak możliwości zaskarżenia decyzji prokuratora o ekshumacji jest zgodny z konstytucją. Jednocześnie zwróci się do prokuratury o przesunięcie na jak najdalszy termin ewentualnych ekshumacji.

Sąd wystąpi z apelem do prokuratorów prowadzących postępowanie, o takie zorganizowanie ekshumacji, aby zostały wykonane w możliwie najbardziej odległym terminie. Jest tylko i wyłącznie postulat, ponieważ sąd nie ma legitymacji, żeby nadać mu treść bardziej imperatywną - wyjaśniał sędzia Maciej Gruszczyński.

Biorąc pod uwagę upolitycznienie instytucji… rodziny chyba nie mają wielkich nadziei na sprawiedliwe orzeczenie.

Źródło: TVN24/x-news

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(99)
gość
6 lat temu
Firmy brokerskie powinny wprowadzić zakłady.Zarobia majatek. ja za TK twierdzę ze sa zgodne.
gość
6 lat temu
jaki trybunal, to juz historia
gość
6 lat temu
W ich mniemaniu - oczywiście, że zgodne. Jeszcze zalecą badania profilaktyczne, co dwa miesiące, bo przecież trzeba się upewnić, czy wszystko w porządku, rozwalając groby za nasze pieniądze.
gość
6 lat temu
a czemu Jarek zabil brata? bo chcial dojsc do wladzy, proste!
gość
6 lat temu
Skończcie juz z tym smolenskiem
Najnowsze komentarze (99)
gość
6 lat temu
np Znalazłem ciekawy s***************i komorniczymi wszystko od 1 zl www.trafisz.ga Póki co mało znany i łatwo coś wygrać za bezcen ciagot Ja wylicytowałem nowego laptopa za 190zł :) dawaly kwasze cieklo
gość
6 lat temu
Firmy brokerskie powinny wprowadzić zakłady.Zarobia majatek. ja za TK twierdzę ze sa zgodne.
gość
6 lat temu
Spierdalaj
gość
6 lat temu
spierdalaj c***u ze swoimi teoriami!
gość
6 lat temu
Jezeli pisowcy uwazaja ze to byl zamach to powinni oddawac wszystkie pieniadze Poniewaz zadne ubespieczenie nie obejmuje zamachu
gość
6 lat temu
Najpierw upewnij się co znaczy słowo c**l a potem go używaj.
gość
6 lat temu
Spadaj pisowcu
gość
6 lat temu
tk to my już nie mamy więc co sprawdzi
gość
6 lat temu
Kochana Pani. Jakby "rozmowa braci Kaczyńskich" istniała to PO już dawno by ją upubliczniło. Przypominam, że to oni rządzili w tamtym czasie. Powtarzanie tej głupoty jest żenujące. Rozumiem, że ekshumacje są traumatyczne dla Państwa, ale czy nie chce Pani mieć pewności, że odwiedza grób męża?
gość
6 lat temu
Nawet laik może się zorientować, że ta sprawa nie jest wyjaśniona, od początku kłamstwa. Oddanie śledztwa Rosjanom? Który kraj by na to pozwolił. Dlaczego Rosjanie nie oddają wraku - co mają do ukrycia? Dziwię się, że niektóre rodziny nie chcą poznać prawdy
gość
6 lat temu
Ten Trybunał jest tak wiarygodny jak Jarek........
gość
6 lat temu
jaki trybunał? u nas taka instytucja nie istnieje
gość
6 lat temu
korduplu zamkni ty ten ryj twoj ryj a swinska d**a to to samo nic nie robisz tylko pierdzisz
gość
6 lat temu
Macierewicz, zamknij się!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie