Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tusk tworzy nowy ruch? "Trzeba wspólnie walczyć o demokrację"

362
Podziel się

Gronkiewicz-Waltz poparła inicjatywę Przewodniczącego Rady Europejskiej. "Chętnie jako samorządowiec bym w tym uczestniczyła".

bCOPJTTV

Przewodniczący Rady Europejskiej nie kryje się z komentowaniem bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Zaangażowanie Donalda Tuska odbierane jest jako zapowiedź powrotu na polską scenę polityczną. Obchody rocznicy 4 czerwca mają być dla opozycji punktem startowym do bitwy o Sejm. Według najnowszych doniesień Rzeczpospolitej, właśnie tego dnia ma powstać nowy projekt polityczny Tuska. Jego robocza nazwa to Ruch 4 Czerwca. W planie jest zaangażowanie samorządowców z całej Polski i wszystkich środowisk, które są obecnie poza partiami opozycyjnymi, a które mogą pomóc w tym, by pokonać Prawo i Sprawiedliwość.

Do sprawy odniosła się była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która zadeklarowała, że chętnie poprze inicjatywę jako samorządowiec. Dopytywana o koalicję na wybory, stwierdziła, że ma "pretensje do Roberta Biedronia i pod żadnym pozorem do niej nie wejdzie".

bCOPJTUy
KOMENTARZE
(362)
gość
2 lata temu
Już raz była "Zielona wyspa" ,wystarczy panie Tusk .Niech Pan swoje ambicje zostawi tam ,gdzie jest.
gość
2 lata temu
ja pamientam jego rzady ,nigdy na niego niezaglosuje
E.
2 lata temu
Hania, Ty sie lepiej swoimi kamienicami zajmuj. Może jeszcze jakieś zaszabrujesz to sobie pozyjesz z hajsu z wynajmu :-) Za hajs lokatorów i byłych wlaścicieli baluj!
bCOPJTUz
gość
2 lata temu
PiS pokonał PO samodzielnie a ci muszą szukać sojuszników bo sami nie mają szans-słabe
gość
2 lata temu
to najgorszy premier od 1992 r.
Najnowsze komentarze (362)
gość
rok temu
Idz na Srebrna moze ci cos wpadnie od prezesa
gość
rok temu
Angole dobrze mu dali popalić i mają racje
gość
rok temu
Takiego polityka jak Tusk nie chcemy, pół polski wyprzedał za psie pieniądze i ma czelność wracać do polityki? Żal mi to tych m*****t które będą znowu na niego głosowały byle by tylko nie zagłosować na Kaczora.
gość
rok temu
Dzięki ryżemu ludzie stracili majątki w amber gold a wiedział że to jest lipa i nie zrobił z tym nic wolał grać w galę po c**j on tu,🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪
Naiwny na max...
rok temu
Super wiadomość! Jest szansa na Zieloną Wyspę!!!
Angela
rok temu
Herr Donald jest najlepszym kandydatem na Prezydenta Polski!
Ryży
rok temu
Demokracja jest obecnie we Francji….
gość
rok temu
mogłeś walczyć za PO ....
bCOPJTUr
gość
rok temu
Uuuuu same PiS-ory się wypowiadają. A ze wywalczył dla Polsku tyle kady z UE to już nikt nie pamięta ? Każdy ma swoje za uszami i jedni i drudzy. Polska polityka to jakaś żenada.
gość
rok temu
Nie chce się tu nic komentować. Tusk to człowiek nieodpowiedzialny , nie nadaje się do rządzenia, ewentualnie nadaje się do zabawy. Chyba lepiej mógłby się wypowiedzieć psycholog.Trafnie wypowiedzieli się też Anglicy.Szybko przejrzeli,że Tusk obserwuje ,a jak widzi lukę to atakuje i sieje podziały i nienawiść.Tak jak robi to w Polsce.
gość
rok temu
Hahaha jak się ubawiłem ;) Tusk + demokracja to pasuje ja Tusk i niewiedza o działaniach złotego bursztynu
gość
rok temu
"Demokracja"dla polotyków jest jak mydlo,tylko zalezy od tego kto sie nim mydli!!
gość
rok temu
Tusk obalając premiera bronił esbeka lolka i gnida została prezyd.a teraz robią aferę o p, Kudeja , spójrzcie na siebie wsiarze z PO ilu jeszcze macie esbeków 🤮🤮🤮🤮
gość
rok temu
Słuchałem osłupiały, czy on mówi to poważnie, czy też za chwilę powie, że żartował. Mój przyjaciel z tytułem doktora kazał mi bym go mocno uszczypnął, bo może śpi i śni mu się ta mowa. Ale to było poważne, nie żaden żart czy sen. Na taką mowę ksiądz profesor Janusz Pasierb i posłowie Szablewski i Feliks Pieczka, szefowie Wielkopolan i Górnoślązaków, oraz wielu innych delegatów wyraziło swe oburzenie. Oni nie widzieli Kaszub inaczej jak w Polsce, jak i Polski bez Kaszub. Poseł Feliks Pieczka wskoczył na estradę do mównicy i powiedział: „Oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec racji stanu, ale i wobec interesu Kaszub”. Przypomniał słowa hymnu kaszubskiego: „Nie ma Kaszub bez Polonii, a Polonii bez Kaszub”. Zrobiło się duże zamieszanie i wszyscy, którzy zabierali głos po Tusku w ostrych słowach potępiali mówcę, a niektórzy pytali się, czy dobrze się czuje.
...
Następna strona
bCOPJTUT