Trwa ładowanie...
Przejdź na
Sima
|

TVP wykorzystuje Freddiego Mercury'ego do walki z LGBT, PRZEKŁAMUJĄC jego biografię. "Miał żonę, z którą chciał założyć rodzinę"

241
Podziel się:

Emisja "Bohemian Rhapsody" w TVP stała się pretekstem do propagandowej pogadanki, jaką widzom zafundowali Michał Rachoń i jego goście. Ekipa "krytyków" starała się udowodnić, że Freddie Mercury był "dobrym gejem", który ukrywał swoją orientację, zapominając przy okazji o tym, że publiczna deklaracja homoseksualizmu wiązała się jeszcze niedawno z karą więzienia.

TVP wykorzystuje Freddiego Mercury'ego do walki z LGBT, PRZEKŁAMUJĄC jego biografię. "Miał żonę, z którą chciał założyć rodzinę"
TVP wykorzystuje Freddiego Mercurego do walki z LGBT, PRZEKŁAMUJĄC jego biografię. "Miał żonę, z którą chciał założyć rodzinę" (AKPA, Getty Images)

24 listopada minęło 30 lat od śmierci Freddiego Mercury'ego. Z tej okazji TVP pokazała w sobotę film "Bohemian Rapsody" z 2019 traktujący o życiu genialnego wokalisty. Po emisji w studio TVP odbyła się specjalna debata poprowadzona przez Michała Rachonia. Gospodarz zaprosił do "wymiany" poglądów Piotra Bernatowicz, Jędrzeja Kodymowskiego, Piotra Lisiewicza i Mikołaja Mirowskiego.

Wkrótce okazało się, że pogadanka miała na celu próbę udowodnienia, że lider zespołu Queen jest wzorem do naśladowania dla środowiska LGBT, ponieważ "nie afiszował się" ze swym homoseksualizmem. Mało tego - goście Michała Rachonia próbowali nagiąć fakty do swych założeń, mówiąc, że muzyk tak naprawdę kochał w swoim życiu kobietę, z którą "chciał założyć rodzinę, co byłoby definicją szczęśliwego domu". Faktycznie Mary Austin nie była nigdy żoną Mercury'ego, a jedynie jego bliską przyjaciółką i powierniczką.

Zobacz także: Czego w swoim życiu żałuje Dagmara Kaźmierska?

Trudno się oprzeć wrażeniu, że rozmowa w studio TVP miała stanowić próbę usankcjonowania emisji filmu o Freddiem, którego fabuła uwzględniła na przykład pocałunek z mężczyzną. Michał Rachoń i jego rozmówcy za wszelką cenę starali się przekonać odbiorców, że wokalista, w przeciwieństwie do dzisiejszych homoseksualistów, nie chwalił się swoją orientacją, a nawet się z nią ukrywał, co - w ich opinii - było rzeczą arcysłuszną.

On się z tym nie obnosił. To była przez długi czas ukrywana sprawa. On się po prostu z tym nie afiszował, bo w gruncie rzeczy zespół muzyczny jest po to, żeby prezentować muzykę, emocje, sprzedawać klimat, a wykorzystanie tego do innych celów promocyjnych lub politycznych jest nie na miejscu - mówił Kodymowski.

W "debacie" zabrakło jednak informacji o tym, że w Wielkiej Brytanii do końca lat 60. za kontakty homoseksualne groziła... kara śmierci, a do dnia śmierci Mercury'ego nie wolno było publicznie manifestować swej orientacji. Gdyby Freddie zdecydował się oficjalnie wystąpić jako homoseksualista, trafiłby do więzienia.

Goście TVP dowodzili ponadto, że homoseksualizm artysty przyczynił się do dramatów w jego życiu. Insynuowali, że marzeniem muzyka było założenie rodziny z Mary Austin.

Związek emocjonalny z Mary i uczucie pozostały do końca, pomimo wszystkich ambrozji (właściwe słowo: animozji - przyp.red), które na niego spłynęły, większość spadku praw autorskich zapisał właśnie Mary, to ona była jedyną jego prawdziwą miłością - przekonywał jeden z rozmówców Michała Rachonia.

Finalnie Mercury został przeciwstawiony środowisku LGBT.

Od Freddiego biła wrażliwość, której teraz brakuje obecnym środowiskom LGBT - teraz jest odwrotnie, mają burzyć naszą kulturę. Kiedy słyszę, że Słowacki mógł być homoseksualistą, Konopnicka lesbijką, a Pułaski kobietą, to są rzeczy z kompletnie innej wrażliwości - podsumował Piotr Lisiewicz.

"Debatę" w studio TVP skomentował na Twitterze Krzysztof Luft z rady programowej TVP.

W TVP1 po znakomitym filmie "Bohemian Rhapsody" o Freddim Mercury'm pogadanka dla widzów, żeby przypadkiem nie pomyśleli, że TVP pochwala LGBT. Jest pochwała Freddiego za to, że "nie afiszował się, a nawet ukrywał" swój homoseksualizm, w przeciwieństwie do dzisiejszych LGBT. Okazuje się, że tak naprawdę to FM właściwie nie był gejem - został nim dopiero, jak zdemoralizował go sukces i stał się milionerem, ale prawdziwą miłością jego życia zawsze była Mary. Za to dzisiejsze środowiska LGBT robią z niego geja, żeby wykorzystywać go do swojej ideologii - napisał.

Myślicie, że TVP osiągnęło już szczyty manipulacji i hipokryzji?

Zdradzimy Wam, kto najlepiej klika się na Pudelku!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(241)
Nieogladamtvp
2 lata temu
Nie wiem co oni tam biorą ale faza niezła 🤣🤣🤣🤣
Gość
2 lata temu
Oglądałam film, bardzo mi się podobał. Później miała być debata, myślę fajnie, będą mówić o kreacji Rami Malika, o filmie, o zespole. A tu skupili się tylko na homoseksualizmie. To tylko wynieśli z filmu. Żenada.
xxx
2 lata temu
Namawiają homoseksualistów by mieli żony i dzieci a na boku robili swoje.No super moralność.Unieszczęśliwić innych i zniszczyć im życie w imię nie afiszowania się z orientacją.Kto takie chore teorie tam wymyśla.
gfd
2 lata temu
to się w głowie nie mieści
Lol
2 lata temu
XD hit
Najnowsze komentarze (241)
Mia
2 lata temu
Czyli bycie z kobietą, której się nie kocha jest dobre? Nie rozśmieszajcie mnie
Halabarda
2 lata temu
Dla mnie typ i jego pioseneczki mogłyby nie istnieć. Dzięki Ci Chryste za Alana Silvestri (Predator), Jerry Goldsmitha (Pamięć Absolutna, Rambo), Basila Poledourisa (Żołnierze Kosmosu, RoboCop), Johna Williamsa (Szczęki) i Jamesa Hornera (Waleczne Serce). To są/byli prawdziwi geniusze muzyki.
Endriu
2 lata temu
Oj co ja sie tutaj nie naczytam, nagle widze samych znawcow tematu, a jestem bardzo ciekawy ilu jest tutaj fanow muzyki ze zlotej ery, ilu zapoznało się z biografia Queenu.Czytając te komentarze odnoszę wrażenie że mam do czynienia z tlumem lewaków ktorzy krytykują a tak nie maja zielonego pojecia, to co powiedziano w studio tvp jest prawda i tyle w temacie...
Dziadek
2 lata temu
Co oni biorą i w jakich ilościach? Bo nie ma dnia, żeby człowiek nie przeczytał lub nie usłyszał jakiejś rewelacji.. Ktoś, kto wyłącznie kłamie to w pewnym momencie nawet fikcji od rzeczywistości odróżnić już nie potrafi.. A Mercury to się chyba w grobie przewraca (jeżeli o prochach można tak powiedzieć) po tych bzdurach, które w tvpis opowiadają.. Nie afiszował się (???) dobre.. Czy Ci pseudo dziennikarze nie mieli w rękach żadnej gazety na przełomie lat 80/90, w której pisano o Freddiem? Myślę, że gdyby żył to byłby teraz tym najgłośniej krzyczącym w środowiskach lgbt.. A ci pożal się Boże dziennikarze to nie wiem co będą robić, jak ten kaczystan w końcu upadnie.. Bo że sprzątaniem ulic raczej sobie nie poradzą..
Andzia
2 lata temu
Był homoseksualisto ale tylko troche 😉
JaTyMy
2 lata temu
Jezu co za🤮🤢 dno!!!! Już od dawna w moim tele nie ma telewizji publicznej.🤮🤢 Dno i pół metra mułu .🤮🤢
Hehehe
2 lata temu
Oj, boję się, że te ambrozje się przyjmą...
666
2 lata temu
czy w tvp pracuja juz tylko ludzie, ktorzy nienawidza innych ludzi?
Ania
2 lata temu
Ej ale w ogóle kto robi jakąś debatę po filmie w TV? MASAKRA
Mmmm
2 lata temu
Nie jestem źle nastawiona do TVP. Oglądam i TVP i TVN i wyciągam własne wnioski. Mam pytanie po co TVP zagląda komuś w majty? Co jest złego w tym że FM był gejem lub był biseksualny? Nie zrobił nikomu krzywdy. Mary była przy nim do końca, kochała go i wspierała. Nie nam oceniać ich relację. Na pewno tego nie musi i nawet nie powinna robić TVP.
viv
2 lata temu
Peszek, obejrzałam wczoraj w nocy powtórkę, bez debaty. Wiele straciłam jak czytam.
viv
2 lata temu
Jasne, jasne, a wczoraj na TVP1 B. Rhapsody o gejach, a na Kulturze film o lesbijkach. Podwójna moralność, zresztą oni sami są lub mają w rodzinach osoby homoseksualne, tylko "się nie obnoszą". A ambrozja wygrywa wszystko :DDD
No cóż...
2 lata temu
Widać pudel również uczestniczy w tym politycznym cyrku i próbuje nieudolnie "punktowac" tvp w myśl zasady "albo z nami, albo przeciwko nam". No coż...jak widać to tylko kwestia czasu żeby każdy portal dołożył swoje 5 groszy i koniecznie podburzal ludzi...
Joanna
2 lata temu
TVP jestescie tak zenujacy ...tragedia
...
Następna strona