Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|
aktualizacja

TYLKO NA PUDELKU: Ekspert ocenia oświadczenie Andrzeja Dudy po spotkaniu z Tuskiem: "Widać NERWY, SZARPANE GESTY"

840
Podziel się:

Po poniedziałkowym spotkaniu z Donaldem Tuskiem prezydent Andrzej Duda wygłosił oświadczenie. Na prośbę Pudelka wystąpienie głowy państwa ocenił specjalista od mowy ciała. Zdaniem eksperta przemówienie Dudy znacznie różniło się od jego ostatnich wystąpień.

TYLKO NA PUDELKU: Ekspert ocenia oświadczenie Andrzeja Dudy po spotkaniu z Tuskiem: "Widać NERWY, SZARPANE GESTY"
Ekspert od mowy ciała ocenia wystąpienie Andrzeja Dudy (East News)

Andrzej Duda niewątpliwie ma obecnie pełne ręce roboty. W ciągu ostatnich kilku dni prezydent już kilkakrotnie występował przed rodakami, a wszystko to w związku z zamieszaniem wokół sprawy Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Niedługo po tym, jak skazani prawomocnym wyrokiem politycy zostali aresztowani, Duda wygłosił oświadczenie, w którym poinformował o wszczęciu postępowania ułaskawiającego. Szerokim echem odbiło się również niedzielne wystąpienie prezydenta z okazji obchodów 150. rocznicy rodzin Wincentego Witosa. W emocjonalnej przemowie Andrzej Duda otwarcie uderzył w PSL i koalicję rządzącą, wspominając o "arogancji władzy" czy "terrorze praworządności". Zarówno słowa prezydenta, jak i jego mowa ciała wywołały w mediach niemałe zamieszanie.

Andrzej Duda wygłosił oświadczenie po spotkaniu z Donaldem Tuskiem. Ekspert od mowy ciała komentuje

W poniedziałek Andrzej Duda spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem. Po trwającej około półtorej godziny rozmowie prezydent wygłosił oświadczenie. Duda w wystąpieniu zdradził, że rozpoczął spotkanie "od tematów bardzo ważnych", związanych z bezpieczeństwem i porządkiem w kraju. Prezydent wspomniał m.in. o obecnej sytuacji w Prokuraturze Krajowej i zamieszaniu związanym z odwołaniem Dariusza Barskiego. Prezydent zaznaczył, że zmiany odbyły się bez konsultacji z nim samym i oświadczył, iż "zaapelował do premiera, żeby przywrócić sytuację zgodną z prawem". Otwarcie skrytykował też ministra Adama Bodnara, mówiąc, by ten "zaprzestał tych żałosnych działań". W wystąpieniu Dudy nie zabrakło też wątku Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Prezydent przekazał m.in. iż oczekuje, że w związku z postępowaniem ułaskawieniowym "panowie posłowie zostaną na czas trwania tego postępowania uwolnieni z zakładu karnego".

Na specjalną prośbę Pudelka poniedziałkowemu oświadczeniu Andrzeja Dudy przyjrzał się ekspert od mowy ciała, Łukasz Kaca. Specjalista od komunikacji niewerbalnej, stwierdził, że ostatnie wystąpienie prezydenta znacznie różniło się od tych, które mogliśmy podziwiać w ostatnich dniach. Według eksperta tym razem przemówienie głowy państwa było nieco mniej emocjonalne. Jego zdaniem w mowie ciała prezydenta wciąż można było jednak dostrzec nerwy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lara Gessler ostro o sytuacji politycznej w Polsce. Mówi o Chorosińskiej: "Dzieje się smutna degrengolada..."

W ostatnich dniach kilka razy mogliśmy oglądać prezydenta Dudę przy okazji kilku wystąpień. Dzisiejsza wypowiedź prezydenta mocno różniła się od ostatnich. Dalej było widać nerwy - często poruszające się palce leżące na pulpicie, szarpane gesty i sporo nienaturalnych zatrzymań w trakcie wypowiedzi. Jednak całe wystąpienie nie było już tak nacechowane emocjonalnym tonem i ekspresją - ocenił ekspert od mowy ciała.

Ekspert ocenia wystąpienie Andrzeja Dudy

Łukasz Kaca w komentarzu przesłanym redakcji Pudelka stwierdził, że podczas poniedziałkowego wystąpienia Andrzej Duda chciał zademonstrować spokój oraz sprawić wrażenie, że kontroluje całą sytuację. Ekspert zwrócił też uwagę na konstrukcję oświadczenia.

Widzieliśmy prezydenta, który chciał sprawić wrażenie bardziej spokojnego i kontrolującego sytuację. Myślę, że z tego samego powodu nie dowiedzieliśmy się w zasadzie niczego odnośnie wniosków, do których prezydent i premier doszli w rozmowie. Taka konstrukcja przemówienia pozwala na lepszą kontrolę narracji. Teraz pozostaje czekać na odpowiedź premiera - dodał ekspert od mowy ciała.

Donald Tusk zdążył już skomentować spotkanie z Andrzejem Dudą podczas konferencji prasowej. Jak opisuje Polsat News, premier przekazał prezydentowi, że zależy mu na współpracy w kwestii bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. Jednocześnie nie ukrywał jednak, iż on i Duda mają "różne poglądy np. na praworządność". Nawiązując do sprawy Kamińskiego i Wąsika, Tusk stwierdził, że prawo łaski jest uprawnieniem prezydenta i jeśli ułaskawi on polityków, ci jeszcze tego samego dnia "powinni zostać uwolnieni".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(840)
Skazańcy?
6 miesięcy temu
Duda Powiedz w oczy synowi Andrzeja Leppera jakie KRYSZTAŁY SIEDZĄ W WIĘZIENIU!! Syn Leppera jest w Warszawie
ABC
6 miesięcy temu
Sam się przyczynił to tego prawnego bagna , podpisują ustawy niezgodne z Konstytucją RP !
gosć
6 miesięcy temu
Panie Donaldzie liczymy na Pana
ratownik wodn...
6 miesięcy temu
Adrian, jako obiekt na uwięzi niech usiądzie sobie w oczku wodnym i zaśpiewa Ostry cień mgły,tylko niech nie skacze na główkę bo sobie pogorszy
Ask
6 miesięcy temu
Dlaczego na pudelku jest tyle polityki?
Najnowsze komentarze (840)
Bruno
6 miesięcy temu
Ciekawy jestem kto i na jakiej podstawie wręczył dyplom--ukończenia studiów prawniczych----i kto był promotorem Andrzeja Dudy....???Nawet średnio---rozgarnięte dziecko w Polsce wie, że : wydawane wyroki, przez niezawisłe sądy---powinny, byc akceptowane i wykonanie kar przestrzegane...!!! A to co wyczynia--pisowski prezydent--po prostu, nie mieści sie w głowie.... !!! Praktyki rodem z Korei ,północnej,,,!!! Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być --po stronie pisu...!!! Oto życzeniowe myślenie prezydenta... !!!!
Maciek
6 miesięcy temu
Poczytajcie o sex aferze Leppera
40 plus
6 miesięcy temu
Wybory wygrał PiS a ci co rządzą to się po doczepiali do siebie czekam na nowe wybory tylko żeby nie były takie jak na Białorusi
Michaś
6 miesięcy temu
Kocham pana panie Sułku a pomyliłam się kocham pana panie Donaldzie i proszę o zwrot mojej emerytury bo dobrze działałem w czasach komunizmu
Repunski
6 miesięcy temu
W koscierzynie zaopatrzył ekspedientki z wszystkich marketów w gaz
Szczery
6 miesięcy temu
Wyborcza odkryła seks aferę z lepperem i łyżwiańskim żeby rozwalić koalicję PiSu żeby nie mogli rządzić a teraz syn Leppera jest ich pupilkiem i pupilkiem Tuska ludzie otwórzcie oczy!! Może postawcie pomnik lepperowi,!!!
Szczery
6 miesięcy temu
Wyborcza odkryła seks aferę z lepperem i łyżwiańskim żeby rozwalić koalicję PiSu żeby nie mogli rządzić a teraz syn Leppera jest ich pupilkiem i pupilkiem Tuska ludzie otwórzcie oczy!! Może postawcie pomnik lepperowi,!!!
Szczery
6 miesięcy temu
Gdzie obrońcy Leppera byliście jak była seksafera teraz się odzywacie bo wam pasuje szczuć na PiS !!! Jak w koalicji PiS był z lepperem i giertychem jakieś szczucie było a teraz Giertych na piedestale jakie to wszystko żałosne
Jan
6 miesięcy temu
Jak oglądałam konferencję tvn-u i Tuska to wstydziłam się za tych dziennikarzy jak na Białorusi obstawiony swoimi dziennikarzami wstyd i to ma być prawda całą dobę i tak skasują to co napisałam bo przecież boją się kajdanów
Slązak
6 miesięcy temu
Oni się boja porobili fundację spółki matki ,córki aby każdy miał ciepłą posiada i olbrzymie pieniądze.Donaldzie rōb porządek i nie powtarzaj tych błędów
Basia
6 miesięcy temu
Prezydent jest mega Przystojny,pewny siebie i mądry więc ma gdzieś hejterów!gorzej z Tuskiem który nie ma nic.
Monia
6 miesięcy temu
PANIE PREZYDENCIE JESTEŚMY Z PANEM !!!!! 🇵🇱
Demos
6 miesięcy temu
Krętacz....
Gość
6 miesięcy temu
Jestem obiektywna ponieważ pamietam co Tusk i partia PO wyprawiali za czasów prezydenta Kaczyńskiego , teraz wiem , ze w Polsce nigdy nie będzie spokoju dopóki Tusk będzie przy władzy , społeczeństwo powinno go wyrzucić na śmietnik historii ponieważ ten człowiek w niczym i nigdy nie przysłużył się Polsce oprócz skłócania społeczeństwa
...
Następna strona