Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

TYLKO NA PUDELKU: Ekspertka od mowy ciała wskazała, co ZMIENIŁO się w wyglądzie Szymona Hołowni. Też zwróciliście na to uwagę?

987
Podziel się:

Szymon Hołownia wygłosił orędzie jako marszałek Sejmu. W rozmowie z Pudelkiem ekspertka od mowy ciała wskazuje sposób, w jaki dodał powagi swojemu wizerunkowi, a także jakie emocje wywołało u niego wspomnienie spotkania z Andrzejem Dudą.

TYLKO NA PUDELKU: Ekspertka od mowy ciała wskazała, co ZMIENIŁO się w wyglądzie Szymona Hołowni. Też zwróciliście na to uwagę?
Szymon Hołownia wygłosił orędzie. Ekspertka mowy ciała oceniła jego gesty (YouTube.com, Wirtualna Polska)

Za nami pierwsze orędzie Szymona Hołowni jako marszałka Sejmu. Podziękował w nim za zaangażowanie Polaków w ostatnich wyborach i zwrócił się do wyborców PiS, wspominając, że miejsce dla przedstawiciela tej partii będzie czekało na nową kandydaturę. Przekazał również, że spotka się z Andrzejem Dudą, aby "zapewnić go o potrzebie szybkiego stworzenia nowego rządu".

Ekspertka ocenia orędzie Szymona Hołowni. Zwróciła uwagę na pewną kwestię

W rozmowie z Pudelkiem mowę ciała nowo wybranego marszałka Sejmu oceniła ekspertka Natalia Hofman. Zaskoczyło ją nie tylko to, jak świetnie były prowadzący "Mam talent" sprawdził się w nowej roli, lecz także to, jak sprawnie poradził sobie ze stresem. Wskazuje, że może to wynikać z poprzednich aktywności Szymona, który jako prezenter i publicysta działał w końcu wiele lat.

Orędzie było bardzo dobrze przygotowane pod kątem mowy ciała i autoprezentacji - mówi Hofman. Na pewno wsparciem są dla niego umiejętności wynikające z wcześniejszej pracy dla mediów. Objawia się to w braku oznak stresu (jedyną widoczną było oblizanie ust w trakcie wystąpienia, mogło się tak wydarzyć na przykład dlatego, ze gdy się stresujemy, wysychają ślinianki), świetnej dykcji czy dobrze dobranej intonacji.

Same gesty ekspertka oceniła jako spójne, a także wychwyciła pewną zmianę w wizerunku Hołowni, która, jej zdaniem, dodaje mu powagi na nowym stanowisku.

Gesty były spójne - orędzie rozpoczęło się od powitania słownego, jak i niewerbalnego. Otwarte dłonie, tworzące postawę otwartą rozpoczęły wypowiedź. Patrząc na nie jako ekspert, jestem pod wrażeniem jego umiejętności płynnego przechodzenia pomiędzy tematami zarówno w intonacji, jak i mowie ciała. Ciekawym zabiegiem wizerunkowym jest dla mnie to, że Szymon Hołownia ubogacił swój wygląd oprawkami okularów, niemalże odcinając się od tego, jak wyglądał jako prezenter w "Mam talent". Jest to ciekawy zabieg wizerunkowy, nadający mu powagi na nowym stanowisku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hołownia w nowej roli. "Jego nadzieje to pobożne życzenia"

Szymon Hołownia wspomniał o Andrzeju Dudzie. Ekspertka dopatrzyła się wymownej reakcji

Hofman zwróciła uwagę na jeszcze kilka innych kwestii, między innymi na to, że w zakresie mowy ciała Hołownia może się jej zdaniem równać ze światowymi przywódcami. Dało się też zauważyć pewien niuans, gdy wspominał w orędziu o Andrzeju Dudzie.

Oglądając jego wystąpienie, przychodzą mi także na myśl wystąpienia prezydenta Ukrainy, który również erudycją i mową ciała zawsze prezentował najwyższy poziom komunikacji. W trakcie orędzia wystąpiła tzw. mikroekspresja mimiczna, czyli krótkie napięcie mięśni w okolicy ust, po słowach o wizycie u prezydenta Andrzeja Dudy.

Ekspertka wyjaśniła, co mogłoby to oznaczać. Przypomniała też, że, z racji formy wystąpienia, pewne rzeczy mogą zostać niedopowiedziane.

Może to delikatnie sugerować pewne napięcie w stosunku do wizyty u prezydenta i brak wiary we własne słowa, co oznacza, że nowy marszałek Sejmu nie do końca wierzy w powodzenie na tym spotkaniu wszystkich spraw, które poruszył w orędziu. Warto zaznaczyć, że tym razem możliwość analizy była nieco ograniczona, bo kamery nie obejmowały całej sylwetki Szymona Hołowni, a czas orędzia był bardzo krótki.

Zobacz także: Orędzie Marszałka Sejmu Szymona Hołowni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(987)
123
2 tyg. temu
Czy to aby nie przesada na Pudelku. Hołownia założył inne okulary Hołownia skinął palcem i pokręcił głową. Hołownia podniósł głos. Hołownia obrócił się w lewo. No ludzie.
ania
2 tyg. temu
To jest już obsesja, efekt będzie odwrotny od zamierzonego, bo nie bedziemy mogli patrzeć na Hołownie
funio
2 tyg. temu
czy WSI wykupiło u was abonament dla promocji swojego pupila? już się ludzie na niego nabrali skoro się dostał do sejmu i został marszałkiem więc możecie przestać.
Ane
2 tyg. temu
Według mnie jest sztuczny. Jak aktor...:/
Beata
2 tyg. temu
Błagam... On zawsze będzie tylko prezenterem telewizyjnym. Zdane gesty ani elementy garderoby nie dodadzą mu powagi...
Najnowsze komentarze (987)
Realista
2 tyg. temu
Strzeż mnie, Boże, od takich przyjaciół, bo z wrogami poradzę sobie sam!
Zeus
2 tyg. temu
Wali nas to!
gor
2 tyg. temu
trzecia droga to ślepa uliczka niestety
Iza
2 tyg. temu
On mówi jak ksiądz.
Gosc
2 tyg. temu
Pozer
mmm
2 tyg. temu
Panie Hołownia jeśli miał Pan chrapkę na prezydenturę to tym Marszałkiem strzelił sobie Pan w stopę..
ab negatio
2 tyg. temu
Ciekawe , że nikomu jakoś nie przychodzi do głowy , skąd pan konferansjer miał pieniądze na założenie partii? Przecież to kosztuje naprawdę sporo. Tylko mi nie mówcie o składkach członkowskich. Nie po to się idzie do polityki , żeby pieniądze z kieszeni WYPŁYWAŁY. To w biznesie się *wkłada* , żeby *wyjąć*. W polityce się *wyjmuje* (ciekawe komu) , żeby *wyjąć* (tu już wiadomo komu ) jeszcze więcej.
Papka
2 tyg. temu
Po tym rotacyjnym Krzywoustym na jego miejsce szykują Roberta Górskiego z kabaretu Moralnego Niepokoju to dopiero będzie jazda!
Twój nick
2 tyg. temu
Hołownia jest szykowany na prezydenta, wspomnicie moje słowa...
Ewa
2 tyg. temu
WYPUŚCIŁ KARPIŃSKIEGO Z CELI DO BRUKSELI, KTÓREGO NIEZAWISŁY SĄD TYMCZASOWO ARESZTOWAŁ, CZY BYŁY POWODY. TO POCZĄTEK JEGO KOŃCA
Gość
2 tyg. temu
Minister ma tytuł profesora i nic z tego nie wynika
BÓG
2 tyg. temu
11:11
Yyyy
2 tyg. temu
Ludzie, to nie jest śmieszne, tylko to jest klęska dla Polski, na kogo wy głosowaliście? Ciężko mi uwierzyć że mamy tak głupie społeczeństwo, ten człowiek jest specjalnie wystawiony bo ma gadane i jest znana twarzą z TVNu. Właśnie tracimy nasz kraj. Brawo młodzież.
dgjk
2 tyg. temu
Zaraz będą dziesiątki artykułów o holowni? Kiedy to się skończy? To nie moja bajka ten człowiek i ten rząd. Już słyszę o samych minusach ich rządzenia a to tylko początki. To dramat wynik tych wyborów.
...
Następna strona