Trwa ładowanie...
Przejdź na
Merlot
Merlot
|
aktualizacja

TYLKO NA PUDELKU. Jan Śpiewak oskarża Dowborów o promowanie alkoholu. Joanna Koroniewska odpowiada: "Działamy zgodnie z prawem"

977
Podziel się:

Joanna Koroniewska oraz Maciej Dowbor wzięli udział w akcji znanej marki piwa, której celem jest przekazanie 5 milionów posiłków dla potrzebujących. Jan Śpiewak w mocnych słowach skrytykował ową inicjatywę. Głos w sprawie zabrała Koroniewska, która zdradziła, dlaczego zdecydowała się z mężem na udział.

TYLKO NA PUDELKU. Jan Śpiewak oskarża Dowborów o promowanie alkoholu. Joanna Koroniewska odpowiada: "Działamy zgodnie z prawem"
Joanna Koroniewska odpowiedziała na krytykę Jana Śpiewaka ws. reklamy piwa (AKPA, Instagram)

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wzięli udział w tegorocznej świątecznej kampanii znanej marki piwa. Celem akcji jest wsparcie Banków Żywności, do których trafi 5 milionów posiłków przeznaczonych dla osób potrzebujących.

Przejdźmy na TY przy wspólnym stole. A jest, z kim przechodzić! Pomagamy Bankom Żywności przekazać 5 milionów posiłków dla potrzebujących. A gośćmi specjalnymi naszej akcji są Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor - czytamy na Instagramie marki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Joanna Koroniewska o powrocie do M jak Miłość

Jan Śpiewak w ostrych słowach krytykuje współpracę reklamową Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora: "Setki tysięcy złotych za reklamę piwa"

Wspomniana współpraca sławnego małżeństwa wywołała lawinę krytyki. W mediach społecznościowych internauci tłumnie pisali niepochlebne komentarze, w których wyrażali swoją dezaprobatę względem reklamowania alkoholu. Głos w sprawie zabrał również Jan Śpiewak, który w mocnych słowach odniósł się do poczynań Dowborów.

Małżeństwo Dowborów miało wybór: setki tysięcy złotych za reklamę piwa, albo przyzwoitość i przestrzeganie prawa. Niestety, wybrali to pierwsze. Świąteczna kampania piwa, przebrana za akcję charytatywną rozdawania posiłków dla potrzebujących zyskała ich (bardzo kosztowne) wizerunki. Ile z tych osób nie ma pieniędzy na jedzenie, bo rodzice wszystko przepili? Ile z tych osób nie może związać końca z końcem, bo stracili wszystko przez nałóg? Co stanie jeśli zaczniemy budować jeszcze więcej skojarzeń ze świętami i wielopakiem piwa? [...] - napisał na Instagramie.

Joanna Koroniewska odpowiada na krytykę Jana Śpiewaka

Skontaktowaliśmy się z Joanną Koroniewską w celu uzyskania jej komentarza. Aktorka podkreśliła, że razem z mężem zdecydowali się na udział w kampanii, ponieważ jej efektem będzie pomoc na ogromną skalę. Jak zauważyła żona Macieja, bez znanych i dużych marek taki cel byłby ciężki do osiągnięcia.

Zacznijmy od tego, że jest to gigantyczna kampania społeczna, mająca wspierać Banki Żywności. 5 milionów posiłków dla potrzebujących! I tylko dlatego wzięliśmy w niej udział. Dla nas aspekt pomocowy był kluczowy w podjęciu decyzji. Mamy jednak wrażenie, że chyba niektórzy nie zdają sobie sprawy, że na taki cel trzeba wydać gigantyczne środki. Tak to działa. Bez dużych marek takie akcje po prostu nie miałyby miejsca i wiele bardzo przydatnych inicjatyw na świecie by nigdy nie miało miejsca - przekazała Koroniewska Pudelkowi.

Joanna Koroniewska wyznała, że część ich wynagrodzenia zostanie przekazana na wsparcie Banków Żywności

Żona Dowbora zaznaczyła, że ich współpraca jest zgodna z prawem, a oni sami zachęcają do wspierania Banków Żywności. Okazuje się, że małżeństwo zamierza przeznaczyć część własnego wynagrodzenia na wspomniany cel charytatywny. Aktorka wytłumaczyła, że sprzedaż danej marki piwa nie ma nic wspólnego z przekazaną liczbą posiłków, która zostanie podarowana samoistnie.

W tym przypadku marka zainicjowała akcję, zaprosiła nas do współpracy, a my ją wsparliśmy. Wszystkie nasze działania są zgodne z prawem. A my przede wszystkim zachęcamy do wspierania Banków Żywności! Zresztą sami cześć naszego wynagrodzenia przeznaczymy na ten właśnie cel. Nie chcieliśmy się tym chwalić, bo nie o to nam chodzi. Często działaliśmy charytatywnie po cichu, bez chwalenia się ile na to wydajemy naszych pieniędzy. Ale skoro tym razem pewne środowiska wywierają na nas presję, to proszę bardzo… Możemy się chwalić! Bardzo ważne jest to, że wartość pomocy, jaką deklaruje marka, nie ma żadnego związku ze sprzedażą! - podsumowała.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(977)
Ola
5 miesięcy temu
Pochodzę z domu, w którym alkoholu nie było. Nie widziałam nigdy nawalonego ojca czy matki, sama pierwszy raz skosztowałam piwo w wieku lat 16, ale po łyku wyplulalm, bo było okropne. Nigdy nie zaliczyłam zgonu, nigdy nie zachalalm się tak, żeby nie wiedzieć co się ze mną dzieje, nigdy nawet nie rzygałam po alko. Poznałam mojego chłopaka, który po pracy pił piwo. Nie było to dla mnie dziwne, bo nie zdawałam sobie sprawy co tak alkohol naprawdę może. Jesteśmy 4 lata po ślubie, mamy 2 dzieci i zobaczyłam, że to piwo to wcale nie jest nic. Mąż zaczął popijać więcej piw, codziennie, weekendy to już w ogóle bez hamulców... coś we mnie strzeliło jak pierwszy raz mnie uderzył, bo znowu nakryłam go, że pił.. wyprowadzilam sie...Od 3 miesięcy nie pije, chodzi na terapie, uświadomił sobie, że jest alkoholikiem. A to przecież tylko piwo było. Nie moi drodzy, piwo to nie oranżadka, to także alkohol, alko zmienia ludzi na gorsze i porą sobie uświadomić jak łatwo jest o uzaleznienie, jaka jest to cieniutka granicą, a potem łatwo popłynąć. Alkoholicy to nie menele, to ludzie nie raz mający firmy, chodzaxy normalnie do pracy, ładnie ubrani. Reklamowanie tego shitu pod przykrywką świat jest dla mnie obrzydliwe.
Realistka
5 miesięcy temu
Pytanie skierowanie do ludzi, którzy śledzą konta tego typu celebrytów w mediach społecznościowych i (o zgrozo) komentują: PO CO to robicie? Serio, po co? Co wam to daje?
Korn
5 miesięcy temu
Trochę abstrakcyjne, że producent alkoholu tworzy kampanię dla ludzi w kryzysie - czesto wynikającego właśnie z uzależnień od alkoholu. Poza tym święta z czteropakiem...🙃 wartościowa kampania nie ma co
OutOfSeason
5 miesięcy temu
A browar nie mógł tak po prostu, po cichu, przekazać tych 5 mln posiłków? A Dowbory jako GOŚCIE SPECJALNI nie mogli też całej kilkucyfrowej gaży (o, przepraszam, pewnie to był "zwrot kosztów") za kilka pozowanych fot przekazać bez rozgłosu? Obrzydliwe, załgane, bez krzty godności i honoru towarzystwo, a jeszcze z nas wszystkich durniów robią pod płaszczykiem filantropii. Ja bym nie potrafił spojrzeć sobie w lustrze po czymś takim.
pusia
5 miesięcy temu
doda powiedziala wprost: alkohol to trucizna, zabiera ludziom zdrowie, majątki, domy. NIC NIE USPRAWIEDLIWIA REKLAMY PIWA CZYLI ALKOHOLU. wstyd dla korniewksiej i dowbora
Najnowsze komentarze (977)
lechu
5 miesięcy temu
To Gwiazdy już mocno zapomniane.
Nina
5 miesięcy temu
Firma produkująca piwo ( też alkohol) pomaga ufundować posiłki, których w domach nie ma właśnie przez to min.że ktoś przechlał całą wypłatę albo socjal! Czyli...kupując piwo pomagamy głodnym,którzy są głodni bo przepili to za co by mogli kupić obiad...no mądre...para Koroniewska Dowbor chyba nie przemyślała sprawy...wstyd! Jak chcieli pomóc to mogli ufundować parę obiadów zawieszonych.
Vita
5 miesięcy temu
Żeby przekazać datki nie potrzeba reklamy. P. Dowborowie zapomnieli o ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Nic nie tłumaczy ich udziału w tej reklamie. Ale przecież trzeba siedliska opłacać, więc każdy grosz się przyda. Tym bardziej, że z aktorstwa ta pani na pewno by się nie utrzymała.
Nicky
5 miesięcy temu
dowbors is over party
Juja
5 miesięcy temu
Podziwiam Pana Śpiewaka . A Dowbory rozumiem, że swoim dzieciom też będą polecały piwko? Czy tylko naszym dzieciom?
El Kobieta pa...
5 miesięcy temu
Wspieranie banku żywności przez reklamę piwa, interesujące, a gdyby tak zareklamować narkotyki bo ich sprzedawca przekaże procent dochodu na leczenie narkomanów. Paranoja, wszystko można dziś sprzedać i usprawiedliwić, że to takie szlachetne.
gosc
5 miesięcy temu
Dla kasy wszystko alkocholu nie powinno sie reklamowac to juz przesada a pieniadze jak by chcieli to by bez reklamy przekazali ile ludzi ma problemy z alkocholem a Dowbory kaske zgarna za reklame nikt kto wie jaki to problem nie zgodzil by sie na taka reklame
Aga
5 miesięcy temu
Byle co by była kasa sięgają dna
1212
5 miesięcy temu
Komentarze wskazują że większość łączy picie z reklamą. I to jest dla mnie straszne bo wskazuje jak dajemy sobą manipulować.
Hdef
5 miesięcy temu
Wstyd, kampania w stylu goodwashingu. Chyba ich zaćmiło, pewnie duża kasa...
jss
5 miesięcy temu
mam dosyć Śpiewaka i ludzi jego pokroju, przestali pić z jakichś tam własnych pobudek i teraz chcą zabraniać pić innym. Nie pijesz - spoko, ale niech cię nie obchodzi co inni robią z własnym życiem bo każdy ma swój łeb na karku
aleDRAMA
5 miesięcy temu
Boże ludzie dajcie żyć...
Boo
5 miesięcy temu
A do Pana Fronczewskiego i Szpakowskiego się nie doczepił...
zazdro
5 miesięcy temu
chodzące słupy reklamowe trzepią kasę na reklamach wszystkiego i bardzo dobrze! ja też bym tak chciała:) tylko w życiu nie dokonałam właściwych wyborów i nie jestem znana :(((
...
Następna strona