Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

TYLKO NA PUDELKU: Obnosząca się z bogactwem Sylwia Peretti MA DŁUGI?! Były wspólnik oskarża: "Zadłużenie może wynosić 4 MILIONY!". Mamy odpowiedź "Królowej Życia"

158
Podziel się:

Jeden z byłych współpracowników Sylwii Peretti oraz jej męża Łukasza Porzuczka postanowił zawalczyć o miliony, które ponoć nadal jest mu dłużna para znana z "Królowych Życia". "Porzuczek jest osobą niewiarygodną i nieuczciwą" - grzmi biznesmen.

TYLKO NA PUDELKU: Obnosząca się z bogactwem Sylwia Peretti MA DŁUGI?! Były wspólnik oskarża: "Zadłużenie może wynosić 4 MILIONY!". Mamy odpowiedź "Królowej Życia"
Były współpracownik Sylwii Peretti i Łukasza Porzuczka obnaża sekrety ich biznesu (fot. Instagram)
bETTRtKd

Sylwia Peretti wypłynęła na fali popularności show Królowe Życia, w którym lansowała się na osobę szalenie zamożną i zabójczo zakochaną w przedsiębiorcy, który miał rewolucjonizować rynek wydobywania niebezpiecznych odpadów z Bałtyku - Łukaszu Porzuczku. Przez kilka lat zakochana para z sukcesami budowała w mediach wizerunek "power couple" odnoszącej na każdym kroku sukcesy i konsekwentnie poszerzającej i tak już imponującą kolekcję luksusowych samochodów. Niestety, teraz pojawiają się głosy, że wszystko to mogło być jedynie wykreowaną pod publiczkę bajką...

Jeden z byłych współpracowników Peretti i Porzuczka właśnie opublikował w sieci oświadczenie, zgodnie z którym ich imponujący na pozór majątek jawi się jako kolos na glinianych nogach. Prezes Fundacji Na Rzecz Perspektywy "CEL" (personalia zachowujemy do własnej wiadomości) zarzuca bohaterom Królowych Życia, że wprowadzili go w błąd, który zachęcił go do wykupienia udziałów w spółce Porzuczka na kwotę 1,5 miliona złotych. Udziałów ostatecznie mu nie przekazano, jednak należności również nadal nie zostały ponoć zwrócone na jego konto.

bETTRtKf
Zobacz także: Sylwia Peretti zachwycona zabiegiem laserowym: "Za pół roku mnie nie poznacie"

Pana Łukasza Porzuczka i Panią Sylwię Peretti znam od kilku lat, początkowo między nami nawiązała się relacja koleżeńska, aż do października 2018 roku, kiedy to Pan Łukasz Porzuczek - reprezentując udziałowców spółki, Panią Sylwię Peretti oraz Pana Rafała Porzuczka - zaproponował mi inwestycję, polegającą na zakupie udziałów spółki Grupa Geofusion Sp. z o.o. oraz współpracę w ramach szeroko pojętego projektu w branży offshore, za określone wynagrodzenie. Na kanwie wydarzeń okazało się, że Pan Łukasz Porzuczek jest osobą niewiarygodną, nieuczciwą i nie respektuje zawartych umów.

Przedstawiam potwierdzenia przelewów na łączą kwotę 1 540 000 zł wpłaconych tytułem kaucji na zakup udziałów spółki Grupa Geofusion Sp. z o.o. przeze mnie i Fundację Na Rzecz Perspektyw "CEL". Środki zostały przekazane na konto spółki Grupa Geofusion i Rafała Porzuczka. Dysponuję listą wykonanych przelewów wraz z datami ich wykonania i wskazaniem wysokości wpłaconych kwot. Inwestycja polegać miała na zakupie pakietu 5% udziałów w spółce, jednak umowa przeniesienia własności w/w udziałów firmy Grupa Geofusion Sp. z o.o. przez jej udziałowców, którymi w tamtym okresie byli Pan Rafał Porzuczek oraz Pani Sylwia Peretti, nie doszła do skutku z przyczyn leżących po stronie w/w osób, a wpłacone przez mnie i Fundację Na Rzecz Perspektyw "CEL" środki jak dotąd nie zostały zwrócone na rzecz nabywcy, pomimo kierowania stosownych wezwań - czytamy w oświadczeniu poszkodowanego biznesmena.

bETTRtKl

Co więcej, Porzuczek i spółka Geofusion mieli przez trzy kolejne lata co miesiąc przelewać na konto Fundacji Na Rzecz Perspektyw "CEL" kwotę 30 tysięcy złotych. Należności uregulowano ponoć jedynie częściowo.

Dalej dowiadujemy się, że lwia część pieniędzy przeznaczonych na rozwój spółki Porzuczka i Peretti miała być później rozporządzana przez nich w sposób niewłaściwy. Całkiem pokaźne kwoty wędrowały ponoć na promocję i budowanie wizerunku "królowej" Sylwii w kolorowej prasie.

Na pierwszych spotkaniach Pan Łukasz Porzuczek, wspólnie z nieformalnym wspólnikiem, przedstawiał wielkie plany i perspektywę wielomilionowych zysków. Ustalił klarowne zasady. Prezentacja firmy była wręcz doskonała. Finanse spółki, sprawozdania i księgowość również nie budziła uzasadnionych zastrzeżeń. Jednak 3 lata współpracy zweryfikowały rzeczywistość. Pan Łukasz Porzuczek okazał się osobą niewiarygodną. Działa na szkodę spółki Grupa Geofusion i podmiotów z nią powiązanych. Wielokrotnie zwracał się z prośbą o pomoc przy zawarciu umowy pożyczki pod zastaw nieruchomości będących faktycznie własnością spółki Grupa Geofusion. Spółka Grupa Geofusion zawierała umowy z podmiotami i osobami fizycznymi w celu świadczenia usług niezwiązanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, np. promocją Pani Sylwii Peretti.

Prezes rzekomo poszkodowanej fundacji nie oszczędza byłych partnerów biznesowych. Mężczyzna spekuluje, że ich zobowiązania wynosić mogą nawet ponad 4 miliony złotych. Równie ciekawie wygląda sposób, w jaki Porzuczek i jego małżonka mieli nabywać motoryzacyjne cacka do swojej kolekcji, której wartością chwalili się później w mediach. Według zamieszczonych w oświadczeniu informacji samochody, w tym uwielbiana przez Peretti "be-ema" nazywana "Lucyferem", miały być leasingowane na firmę, a nie na Królową...

bETTRtKm

Pan Łukasz Porzuczek i spółka Grupa Geofusion posiada nieuregulowane zobowiązania zarówno w Polsce, jak i za granicą. Z posiadanych przeze mnie informacji i dokonanych szacunków, zadłużenie to może przewyższać kwotę 4 000 000 zł. Ponadto Pan Łukasz Porzuczek zadłużył spółkę Grupa Geofusion na nie mniej jak 1 900 000 zł w ten sposób, że zawarł wiele umów leasingu samochodów osobowych rzeczywiście niewykorzystywanych przez spółkę, jak np. BMW M8 gdzie umowa leasingu opiewa na około 700 000 zł, a sam pojazd jest udostępniony Pani Sylwii Peretti. Dziś, po weryfikacji przeszłości Pana Łukasz Porzuczka, spółki Grupa Geofusion, jej przeterminowanych zobowiązań oraz dziwnych przepływów finansowych, sytuacja wygląda diametralnie różnie od rzeczywistości przedstawianej przez Pana Łukasza Porzuczka w przestrzeni publicznej czy w dokumentach spółki - czytamy w oświadczeniu.

O komentarz poprosiliśmy także Sylwię Peretti. "Królowa życia" w oświadczeniu przesłanym do redakcji odpiera przytaczane zarzuty i zapewnia, że nie jest mu winna żadnych pieniędzy:

Pan B. K. jest osobą, która od pewnego czasu dopuszcza się szantażu względem mnie i męża w celu wyłudzenia od nas środków finansowych. Wbrew kierowanym przez niego oskarżeniom to on jest osobą, przeciwko której toczy się postępowanie karne związane z malwersacjami finansowymi, a środki finansowe zapewne są mu potrzebne do zwrotu zadłużenia wywołanego uiszczeniem kaucji na wyjście z aresztu. Oświadczam, że Pan B. K. nie wytoczył wobec nas żadnego powództwa, a jego zarzuty są bezpodstawne, bowiem nie zalegamy mu z jakąkolwiek zapłatą. Zaznaczam, że wobec Pana K. podjęliśmy stosowne kroki prawne, w tym pozew o naruszenie dóbr osobistych oraz zawiadomienie o próbie wyłudzenia. Wyrażam nadzieję, że Pan B. odstąpi od dalszego pogarszania swojej, już na ten moment ciężkiej, sytuacji życiowej i zawodowej - czytamy.

Czy tak wygląda to słynne "życie na bogato"?

bETTRtKn

Czy kryzys w związku Deynn i Majewskiego to tylko medialna ustawka?

bETTRtKo
bETTRtKG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(158)
Üpö
1 tyg. temu
Kto wysoko mierzy, to b. nisko spada, i po co zyc na pokaz, a teraz siara na cala Polske
Jajo
1 tyg. temu
Stop making stupid people famous, Pudlu
Zyłka
1 tyg. temu
Czemu mnie to nie zaskakuje :P
bETTRtKH
Była pracowni...
1 tyg. temu
Pracowałam kiedyś w banku przy obsłudze klienta. Przychodziły osoby z 6 cyfrowymi suma minna koncie, przeważnie wyglądały skromnie, nie rzucały się w oczy. I przychodziły "gwiazdy" świecące wielkimi logo, które miały po kilkaset tys kredytów i debetów. Nic nie jest takie, jakim się wydaje.
🇦🇪🇦🇪🇦🇪
1 tyg. temu
Czemu nie piszecie o Siwiec 😂
Najnowsze komentarze (158)
Honorata A.
5 dni temu
Chciałam wynająć tą jej Panią Mecenas ale gdy zobaczyłam co ona wyrabia ta Peretti i jak imprezują to wolałam iść do innej kancelarii . Żenada...
lekarz
5 dni temu
ani ładne, ani mądre.... czyli co...nic
Dziary też
6 dni temu
Sztuczne zęby odbierają urodę.
niepełnospryt...
6 dni temu
Czy Łukasz jest
Toksyczne met...
6 dni temu
Tusze do tatuaży zawierają kobalt, nikiel, ołów a także rtęć. Rak pod skórą. I żadna naklejka na opakowaniu, żaden certyfikat tego nie zmieni.
Love island
6 dni temu
Takie coś promuje TVN. Tv dla intelektualistów. Pouczających non stop.
Konkurencja
7 dni temu
Każdy wiedział że to kiedyś wyjdzie. Dobrze ze teraz niż by mieli zrobić katastrofę ekologiczną
Bena
7 dni temu
Piekna kobieta!
bETTRtKz
Wwe
7 dni temu
Ttv telewizja królowych kicia , botoksu i ich rodzin flaki z olejem w kontrowersyjnym opakowaniu
Obserwator
7 dni temu
Dziś kupiła już nowa torebkę i pasek Lv na insta:)
Zen
1 tyg. temu
Najlepsze ostatnie zdjęcie i podpis Sylwia peretti i Łukasz porzeczek...
Gadas
1 tyg. temu
Jego kuzyn a może i brat jest z partii miłościwie nam panującej, sam pan Łukasz otrzymuje milionowe dotacje od państwa, pracuje na jego rzecz, stąd ci wszyscy milionerzy...
Roman
1 tyg. temu
Natychmiast zbiórka
Ulik
1 tyg. temu
Wypnie się ze dwa razy i długi znikną .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETTRtLs
bETTRtLt
bETTRtLu
bETTRtLv
bETTRtLw
bETTRtLb