Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

TYLKO NA PUDELKU: TVP odpowiada na zarzuty o ustawienie preselekcji do Eurowizji: "Wybór był transparentny i zgodny z procedurami"

171
Podziel się:

Telewizja Polska próbuje wyjaśnić zamieszanie wokół tajemniczego artykułu, który rzekomo miał informować o zwycięstwie Blanki jeszcze przed krajową preselekcją. Niektóre przesłane do TVP pytania zostały całkowicie zignorowane...

TYLKO NA PUDELKU: TVP odpowiada na zarzuty o ustawienie preselekcji do Eurowizji: "Wybór był transparentny i zgodny z procedurami"
TVP odpowiada na zarzuty o ustawienie preselekcji do Eurowizji (fot. AKPA)

Emocje po niedzielnym zwycięstwie Blanki na preselekcjach do Eurowizji trzymają się wciąż na bardzo wysokim poziomie. Sama procedura wyboru reprezentanta budziła wśród publiczności spory niepokój, który jedynie nasilił się po ogłoszeniu werdyktu. Po sieci zaczęły krążyć screeny ze strony internetowej TVP, które sugerowały, że artykuł o zwycięstwie Blanki opublikowano na dobre kilka godzin przed oficjalnym głosowaniem. Poprosiliśmy Telewizję Polską o komentarz w tej sprawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jann o kibicowaniu Blance: "Wybuczana została sytuacja"

Telewizja Polska zaprzecza, że ustawiono wynik preselekcji

W odpowiedzi nadesłanej do redakcji Pudelka przedstawiciele TVP tłumaczą, że widoczna po publikacji artykułu godzina wskazywała jedynie, o której redaktor zaczął przygotowywać tekst. Informacje o zwyciężczyni eliminacji dodano natomiast już po fakcie.

Wydawca serwisu tvp.pl pracę nad artykułem o reprezentancie Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji rozpoczął o godz. 15:33, aby w momencie podania wyników głosowania jedynie uzupełnić zwycięzcę i jak najszybciej opublikować cały tekst. Niestety w systemie zarządzania treścią zapisany został moment utworzenia pliku, zamiast godziny publikacji, czyli 20:56.

Dla największych niedowiarków w treści wiadomości do Pudelka pracownicy TVP podają, że wszelkie standardy selekcji reprezentantki Polski zostały zachowane z najwyższą starannością.

TVP informuje, że wybór reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji jest transparentny i zgodny z procedurami.

Dlaczego TVP zmieniła zasady wyboru kandydata na Eurowizję?

Skoro już o procedurach mowa, w wiadomości przesłanej do Telewizji Polskiej redakcja Pudelka zadała jeszcze dwa pytania. Dlaczego zasady głosowania zostały zmienione praktycznie w ostatniej chwili, zaledwie kilka dni przed preselekcjami, oraz czy stacja planuje ujawnić szczegółowe dane dotyczące głosowania widzów (jak wiemy, Jann wygrał w tej kategorii przytłaczającą liczbą głosów). Na te pytania nie udało nam się niestety uzyskać odpowiedzi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(171)
Oliwia
3 miesiące temu
A co mają niby powiedzieć? Proszę Was, każdy wie że telewizja kłamie i oszukuje... Żadna nowość i tak już niestety będzie 🤷‍♀️
WiolkA
3 miesiące temu
No a co myśleliście, że napiszą? "Tak, tak. Oszukaliśmy Was wszystkich i nic sobie z tego nie robimy. Koncert był tylko po to, żeby zarobić na reklamach i smsach frajerzy"
Szef
3 miesiące temu
Jaki kraj, taka Ariana...
Cerata
3 miesiące temu
Tym powinna zająć się Specjalna Komisja, którą należy niezwłocznie powołać. W Komisji powinni zasiąść: E. Górniak, A. Egurrola, M. Sierocki. Nie może być tak, że w państwie prawa, jakim jest Polska werdykty są ustawianie, a widzowie są oszukiwani. Nie ma na to naszej zgody.
TenSam
3 miesiące temu
a świstak siedzi i zawija...
Najnowsze komentarze (171)
Pozdrawiam
3 miesiące temu
TVP i standardy. Publiczna to idealna nazwa dla tej stacji.
myczek
3 miesiące temu
Ten gościu w ogóle powinien zmienić zainteresowania na wszystko tylko nie śpiew ,bo najlepiej mu idzie seplenienie,a wogóle to nie piosenka tylko jakiś tekst na podkładzie muzyki,i tak nie zrozumiałem 90% teksty-siara
Jola
3 miesiące temu
Ta pisowska zgraja wszystko zniszczy. Tam klamstwa, szczucie, paski propagandy z bledami ida pelna para. Oni nie maja nawet czasu sprawdzic tych paskow tak sa pochłonieci oszczerstwami. Po jakims czasie karma wroci. Okaze sie jacy to bohaterowie.
Football
3 miesiące temu
C.d. 3) W 2018 r. gdy wprowadzono system 50:50 w studio było zróżnicowane jury, tzn. poprzednia zwyciezczyni i osoby z branży, a nie 4 przedstawicieli TVP 4) Wtedy wszystkie osoby z jury przedstawiły Indywidualnie (!!!) każdy po kolei swoją punktacje 5) Zawsze przy takich eliminacjach przy ewentualnym remisie decydowały glosy/punkty widzów, a nie jury!!!
Igor
3 miesiące temu
TVP to oszuści ! Wycofać Blanke z udziału i to natychmiast !
Wojtek
3 miesiące temu
Powinny być 2 zmiany - w jury, jeśli w ogóle ma być, nie powinno być osób związanych z TVP, a po drugie - powinien decydować televoting z procentowym lub liczbowym podaniem wyników.
bambaryła
3 miesiące temu
o tam o tam niech mówią co chcą i tak ta dziewczyna nic nie wygra zdecydowanie lepszy byłby Jann ja na jej miejscu bym zrezygnowała
ADA
3 miesiące temu
Przeciez to co spiewala to plagiat,Rumunskiej piosenkarki,Posluchajcie i bedziecie wiedziec wszystko,
WIKI
3 miesiące temu
Ten Jan był beznadziejny. O co ten szum ?
PObudka
3 miesiące temu
KASA KASA KASA TAKIE JEST ŻYCIE NIKT NIE MIAŁ INTERESU W TYM ŻEBY JANN WYGRAŁ KONKURS
Dr.Kidler
3 miesiące temu
Jak tylko usłyszałem skład : Górniak, Urbańska... To jest jak było . Nie oglądam
Obywatel
3 miesiące temu
Nie oglądam TVP
Mikolaj
3 miesiące temu
Tego nie ogladam
Mira
3 miesiące temu
Czyjaś dobraaaa znajoma!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie