Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ignacy Węgrzyn
Ignacy Węgrzyn
|
aktualizacja

Obrady Sejmu pokazano w kinie. Tak publiczność zareagowała na wynik głosowania za wotum zaufania dla Morawieckiego (WIDEO)

215
Podziel się:

W mediach społecznościowych udostępniono reakcję widzów kina, którzy zjawili się przed dużym ekranem, by oglądać relacje z poniedziałkowych obrad Sejmu. Niewątpliwie spore emocje wywołało głosowanie wobec wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego.

Obrady Sejmu pokazano w kinie. Tak publiczność zareagowała na wynik głosowania za wotum zaufania dla Morawieckiego (WIDEO)
Reakcja kina na brak wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego (East News, Instagram)

Po minionych wyborach parlamentarnych obrady niższej izby parlamentu biją rekordy popularności w internecie. Warszawska Kinoteka postanowiła odpowiedzieć na zainteresowanie społeczeństwa i w poniedziałek 11 grudnia zorganizować specjalne wydarzenie, podczas którego można przyjść do kina i zajadając się popcornem obejrzeć transmisje z Sejmu na dużym ekranie.

Wydarzenie rozpoczęło się z samego rana od expose premiera Mateusza Morawieckiego, a sale kina wypełniło ponad pół tysiąca widzów, którzy przyjechali z wielu miejsc Polski, aby uczestniczyć w tym historycznym wydarzenia. W sieci natychmiast zaroiło się od relacji z sali kinowej, w której emocje sięgały dziś zenitu.

Reakcja kina na brak wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego

Największe emocje przyniosło jednak głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Morawieckiego. Głosowanie odbyło się po godzinie 16, a wniosek poparło tylko 190 posłów, co zakończyło ośmioletni okres rządów Prawa i Sprawiedliwości i dało "zielone światło" do powołania kolejnego rządu, który tym razem ma zostać uformowany przez demokratyczną większość sejmową.

Decyzja niższej izby parlamentu spotkała się z gromką reakcją widzów, a nagraniem z atmosfery jaka zapanowała wówczas w sali kinowej podzielił się m.in. Michał Marszał, czyli organizator pierwszej w Polsce transmisji obrad Sejmu na dużym, kinowym ekranie.

Zobaczcie, jak kino "pożegnało" Mateusza Morawieckiego

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(215)
Akira 💀
4 miesiące temu
Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów - powiedział kiedyś Albert Einstein. A Polacy od 18 lat wybierają albo lewą albo prawą część skrótowca POPiS i myślą że tym razem się uda. Ba! Dają się też nabrać na "nowe" partie ze starymi ludzmi jak np. ministra Mucha, Petru, ktorzy weszli z "nowej" (starej) Trzeciej Drogi. Czy to umilowanie do ciaglego bycia oszukiwanym i gnebionym wynika z kilkuset lat panszczyzny, ktora uszkodzila ludziom DNA oraz z wielokrotnego mordowania inteligencji?
Barto
4 miesiące temu
Jak bardzo musi być znienawidzony skoro ludzie się cieszą. Ciekawe jak sie z tym czuje, jak się czuje jego rodzina, czy się każdy wstydzi
Koniec PL
4 miesiące temu
Nie wiem czy współczuć im myślenia czy gratulować głupoty- mówię o tych w kinie.
Jerzy
4 miesiące temu
I z czego oni sie tak ciesza? Tusk to najwiekszy zdrajca naszego kraju. To jest tragedia, drugi raz sprzeda Polske.
Szkoda Polski...
4 miesiące temu
Cieszcie się cieszę młodzi naiwni. Zobaczycie co Wam przyniesie Tusek. Będziecie jeszcze błagać i marzyć za tym co było:( daliście się nabrać propagandzie a nie interesujecie się historią!
Najnowsze komentarze (215)
Komar
4 miesiące temu
Tłumow nie bylo.
Do Roboty!
4 miesiące temu
PO, PiS, Konfa, sraty taty, ludzie zamiast pierniczyć, wezcie sie do roboty! Polityka to kolesiostwo, układy, władza.... Przestańcie sie wszyscy dawac manipulować, podniecacie sie, kłócicie, a im właśnie o to chodzi, kazda partia ma swoje za uszami, a nasz naród głupi, ze popiera (jedni i drudzy) zamiast skrupulatnie rozliczać, weryfikować i zachowac dystans.... Jestesmy tylko masą. Pozwalamy kraść, bo tamci tez kradli, pozwalamy na faszyzm, nazizm, komunizm..... Ciągle coś....w tym Kraju nigdy nie bedzie dobrze, dopoki ja nie zostanę dyktatorem 😉 Życzę wszystkim zdrowia, tego psychicznego przede wszystkim!!!
Gazda
4 miesiące temu
wyborcy Tuska zostaliście zmanipulowani, oszukani podle.
Janina
4 miesiące temu
Koalicja ośmiu gwiazdek. Od pierwszego dnia chcieli obalić PIS. Ludzie bez honoru!!!
Magda
4 miesiące temu
Panie Morawiecki dziękuję za te osiem lat. Za patriotyzm za wrażliwość za przywrócenie godności polskim rodzinom dzieciom seniorom.
Ola
4 miesiące temu
Sala hejterów. Nie popieram
Gość
4 miesiące temu
Ja czekam 4 lata aby sobie czytać wasze (tych co się cieszą) komentarze narzekające na Tuska i ten rząd. Haha nie mogę się doczekać
Niestety
4 miesiące temu
Warszawa to stan "umysłu"
Gość
4 miesiące temu
Targowica też się tak cieszyła, a później zniknęliśmy z mapy świata.
Ewa
4 miesiące temu
to nie ważne, że żegnało,jakieś kino w Warszawie, ale KO przegrała wybory i wchodzi rządzić, że się opozycja dogadała, ale Polacy nie chcą Tuska on przegrał wybory i każda partia z osobna, dziś co ten Tusk gada w Expose o niczym bzdury, przyszedł broić, wiadomo to co było to wróci, a każdy pamięta jego rządy
Patrycja
4 miesiące temu
Nie wiem, czy owa publiczność zdaje sobie sprawę, że rząd Pana M prowadził politykę socjalną jak żaden inny od dekad. Rozdawał kasę, obniżył wiek emerytalny, pochylal się nad tymi, którzy sobie nie radzą. Rządy Pana T zazwyczaj były bardziej liberalne, czyli czytając inaczej - radź sobie sam. Mam 45 lat i przeżyłam różne rządy, wliczając rządy PO, na ten okres przypadła moja młodość. Nie mieliśmy żadnego wsparcia jako młodzi ludzie, żadnych plusów, kredytów 2%, a wiek emerytalny był w kosmos. Ani jedna ani druga opcja nie jest moją, więc tylko zostawiam tu ku pamięci tych, którzy w tamtych czasach jeszcze w pieluszkach chodzili albo ich nawet nie było
Chjnkk
4 miesiące temu
Na tej sali siedzą osoby, które były dziećmi za rządów Tuska. To wiele tłumaczy. Są z tak biednych rodzin przez rządy PiS, że aż przerwali pracę i naukę by udać się na pizzę do kina z tik tokiem w tle.
Egosciu
4 miesiące temu
Mateuszek bliski płaczu na tym pierwszym zdjęciu.
gość
4 miesiące temu
Młodzież najbardziej podatna na kłamstwa i manipulacje. Szybko dorosną jak zaczną prawdziwe życie, a nie imprezę.
...
Następna strona