"W Polsce mówi się trochę źle o bobrach"

28
Podziel się

"To my weszliśmy na ich terytorium" – mówi początkujący ekolog. Zobaczcie, jak wygląda 20-hektarowa posiadłość Rudiego Schubertha.

- Bobry są szkodnikami, ale to myśmy przyszli tutaj, my weszliśmy na ich terytorium - mówi Rudi Schuberth. Autor takich hitów jak Córka Rybaka, czy Wars wita zaszył się na kaszubskiej wsi i obecnie poświęca się ratowaniem opinii Polaków o... bobrach.

- W Polsce mówi się trochę źle o bobrach - stwierdza Schuberth i dodaje, że przecież te gryzonie są takie "piękne, dobre i mądre".

Schuberth ma ponad 20-hektarową posiadłość, która obejmuje jeziora. W pobliżu siedlisk bobrów mają być zainstalowane kamery, dzięki którym artysta zamierza spełnić swoją najnowszą misję - obrońcy bobrów.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

KOMENTARZE
(28)
ania
5 lata temu
lubię gościa !
gość
5 lata temu
bóbr to fajna rzecz
gość
5 lata temu
Schuberth to ciacho
gość
5 lata temu
ooo jak to dobrze że są na tym świecie ludzie co mają wartości a nie tylko kasa kasa kasa!!. Brawo pani Schuberth
gość
5 lata temu
Ja też lubię bobry. Tarmosić.
Najnowsze komentarze (28)
gość
5 lata temu
fajne mięso z bobra lepsze od nutry i jakie zdrowa bo to roślinożerca nie jada koncętratów i sterydów najlepszy jest ogon polecam
mazur z mazur
5 lata temu
pytacie co robi teraz - odpowiadam - je trzy razy więcej niż dawniej
on
5 lata temu
odbilo ci Szubert pomóż bezrobotnym polakom cieniasie i zzuć kilogramy tlusciochu
rici
5 lata temu
Co za brednie ten Rudi wciska ,.kogo PAN BÓG steożył pierwszego.Bobra czy człowieka.Nie ośmieszaj się.
gość
5 lata temu
lubię urodziwego bobra urodziwej 20 - latki
zxxx
5 lata temu
na swoim moze bobra chronic niestety robi zbyt wiele szkod by udalo mu sie przetrwac w poblirzu ludzkich siedlisk bobry musza byc przenoszone w inne rejony inaczej zawsze znajda chetni by je zlikfidowac i kamery niezbyt pozwola jesli bobr robi straty na tysiace rocznie to jest likfidowany jak nie robi strat to i tak zamienia kraiobraz w ksierzycowy
gość
5 lata temu
Raczej baleron.
gość
5 lata temu
Ja też lubię bobry. Tarmosić.
gość
5 lata temu
Nawet kawał ciacha można by powiedziec
gość
5 lata temu
Nawet kawał ciacha można by powiedziec
gość
5 lata temu
Bobry są szkodnikami i to w bardzo dużym stopniu !!! Sam się przekonałem na własnej skórze . Zeszłej wiosny o mały włos może i bym zginął przez nie ! Wykopały tunel na łące , i susząc siano wpadłem ciągnikiem w ten tunel uderzając klatką piersiową w kierownicę . Przez około 15-cie minut nie mogłem zaczerpnąć tchu , już myślałem że się uduszę . Bobrów jak pamiętam nigdy nie było u nas do czasu gdy ekolodzy z Kalisza nie wpuścili kilka par do rzeki Prosny . Teraz same kłopoty z nimi ! Przy brzegach rzeki wywracają wszystkie drzewa które spiętrzają wodę , a zimą robią się zatory lodowe czym zagrażają zalewaniem okolicznych pól . Wiosną gdy takie zatory zaczynają spływać to znowu na mostach jest zagrożenie że zostaną zerwane . Tak że panie Rudi niech pan je sobie hoduje ile chce , ale niech one będą odizolowane żeby innym nie wyrządzały szkód . Pozdrawiam !!!
Kochanowski
5 lata temu
Ogolony boberek estetyczniejszy i przyjazny lingwistycznie, że tak powiem. Jeśli już futerko, to przystrzyżone, albo paseczek :)
gość
5 lata temu
pierwszy bober pl
gość
5 lata temu
niech ekolodzy kupują pola(bo 20 ha to nie działka) i tam trzymają bobry i dziki. Niech tam nie niszcza pól i nie zagrażają dzieciom.