Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wdowiec smoleński o przymusowej ekshumacji żony: "Nie dopuszczę do tego. Chodzi wyłącznie o poszukiwanie śladów wybuchu!"

192
Podziel się:

"Narusza to jej spokój i spowodowałoby wielki ból rodziny".

Paweł Deresz zaskarży do sądu decyzję prokuratury o ekshumacji ciała jego żony, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Według wdowca po Jolancie Szymanek-Deresz, ekshumacja ma charakter polityczny.

Nie chcę dopuścić do ekshumacji zwłok mojej żony. Ekshumacja ma podtekst polityczny. Chodzi wyłącznie o poszukiwanie śladów wybuchu. Narusza to jej spokój i spowodowałoby wielki ból i cierpienie mojej rodziny - stwierdził.

Możliwości wkroczenia na drogę sądową krewnych ofiar katastrofy smoleńskiej nie wyklucza Rzecznik Praw Obywatelskich.

Powinniśmy się zastanowić, co w naszej kulturze prawnej oznacza kult osoby zmarłej, prawo do poszanowania zwłok oraz jakie uprawnienia w tej sytuacji mają rodziny - powiedział Adam Bodnar.

Z doniesień medialnych wiadomo, że w nocy z 14 na 15 listopada prokuratura ma rozpocząć pierwsze ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Prawdopodobnie najpierw śledczy otworzą sarkofag pary prezydenckiej na Wawelu.

Źródło: TVN24/x-news

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(192)
gość
7 lat temu
Brawo. PRZYMUSOWA ekshumacja, państwo totalitarne...
MP
7 lat temu
Słusznie, i****i będą nękać spokój rodzin dla realizacji chorych pisowych teorii. Czego będą szukać? Kory z brzozy?
gość
7 lat temu
jak już otwieramy tę puszkkę pandory wawelską, to od razu przenieść na zwykły cmentarz. JAKIE zasługi miał Lech Kaczyński?
gość
7 lat temu
Powinno się uszanować wolę rodzin
gość
7 lat temu
Popieram Pana.
Najnowsze komentarze (192)
gość
7 lat temu
Ten pan boi się spojrzeć prawdzie w oczy.
kkjg
7 lat temu
Żygam tym tematem !!!
gość
7 lat temu
Nie wolno ruszać prochów zmarłych.To jest w tym przypadku niemoralne,nieetyczne i niekatolickie.Każdy jest przekonany,że w grobie, gdzie stawia kwiaty ,świeci znicze i modli się jest pochowana ta najbliższa osoba , o której myśli.Niech tak pozostanie bo jeśli nawet przy ekshumacji okazałoby się,że nie do końca,nie w całości tak jest to po co o tym wiedzieć.Grób to symbol a czy prochy są tu czy w innym grobie to nieważne.Najważniejsze ,że gdzieś spoczywają i ktoś stojąc nad tym grobem oddaje szacunek.Wiele jest symbolicznych napisów na grobach rodzinnych dla tych ,którzy zginęli w czasie wojny i nie wiadomo gdzie.Najważniejsza jest pamięć i modlitwa.Po co rozgrzebywać groby zmarłych i ranić ich najbliższych? Jeśli okaże się,że gdzieś jest zamieniona noga,ręka lub ich nie ma to co?Komu to ulgę przyniesie?To jest nieludzkie.Pan prezes ma wyrzuty sumienia,że do ostatniej chwili rozmawiał telefonicznie z bratem i nie zdążyli zadecydować o zmianie lotniska.Swoje sumienie uspokaja miesięcznicami a najbardziej chciałby uwierzyć,że był to zamach.
gość
7 lat temu
To co ten PIS i rząd wyrabia to przekracza granice normalności beznadziejni za tą dobrą zmianę zapłacimy z portfeli 500- i kraj rozgrabiony finansowo za tą ekshumację powinni ze swoich finansować
gość
7 lat temu
czy to zbieg okoliczności że przeciwko ekshumacjom są rodziny ofiar i środowiska związane z opozycją?
gość
7 lat temu
to jest obowiązek.po każdym wypadku czy nagłym zgonie robi się sekcje i nie pyta rodzin o zgodę to jest oczywiste że trzeba to wyjaśnić i normalnej rodzinie też na tym zależy.w tym przypadku ponieważ pierwsza sekcja była niedbała to naturalnym jest że trzeba ja powtórzyć.ale ja na miejscu pis bym nie naciskała bo kod i niektórzy dziennikarze zrobią taką histerię że szkoda się z nimi użerać.skupić się na sekcjach ofiar rodzin które się na to godzą myślę że jest ich więcej i to wniesie dużo do sprawy.
gość
7 lat temu
TY stary oblechu dorwałeś się do kasy jak pies do szynki i będziesz udawał zrozpaczonego wdowca. O******k zaraz po śmierci żony jakby ktoś dziada na sto koni wsadził , tali był zadowolony. Jakbyś wiedział, że zapłacą ci tak który milionik to byś jej nie skremował co?
polonus
7 lat temu
skurw.....syny pissowsko biskupie. hieny smolenskie. OKUPANCI POLSKI;;
gość
7 lat temu
Po pierwsze pan Detesz skremował trumnę ze zwłokami a po drugie co zrobi jak się okaże ,że w wyniku ekshumacji znaleziono ciało jego żony w innym grobie?
gość
7 lat temu
Szacunek dla zmarłych i ich rodzin PiS-u nie obowiązuje ????
gość
7 lat temu
czy muszą być badane wszystkie zwłoki jeśli część rodzin nie wyraźa zgody to trzeba to uszanowac pan kaczyński to moźe decydować o bracie a nie wszystkich zmarłych
gość
7 lat temu
JNajgorzej że oni znajdą tak jak z każdym rokiem w IPN jest coraz więcej kwitów na Wałęsę Łachudry zawsze beda gotowe podłożyc coś i wykryc jak p*******y "profesor"Cenckiewicz Na szambie zrobił karierę
gość
7 lat temu
ale bradnie , normalny człowiek chciałby wiedziec czy chodzi na grób żony czy na pana ixińskiego???
gość
7 lat temu
a może chciał żeby zona zgineła, brał w tym udział???
...
Następna strona