Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wezwano go na komisariat, bo uratował psa! Rzecznik policji: "MAMY PRAWO ZBIĆ SZYBĘ W AUCIE i psa wyciągnąć!"

111
Podziel się:

"Jeżeli widzimy psa zamkniętego w samochodzie przy bardzo wysokiej temperaturze, to działamy w stanie wyższej konieczności. Właściciel pojazdu nie powinien się z nikim kłócić."

Od początku lata policja przypomina, by nie zostawiać w rozgrzanych autach dzieci i zwierząt. Jednocześnie apeluje, by każdy, kto zobaczy taką sytuację, wybijał szyby w pojazdach. Policja tłumaczy, że takie działanie odbywa się w stanie wyższej konieczności i dlatego nie grożą nam konsekwencje.

Warto jednak przygotować się na sytuację, w której wściekły właściciel pojazdu nie będzie chciał się pogodzić z taką stratą. Tak było w przypadku pewnego mieszkańca Warszawy, który wybił szybę, by ratować psa. Zrobił to przed jednym z warszawskich hipermarketów. Zadzwonił wcześniej na policję, ale bał się, że ta przyjedzie za późno. Po wszystkim zdenerwowana właścicielka psa i samochodu złożyła zawiadomienie o zniszczeniu mienia. Policjantka za to oznajmiła, że "pies to nie dziecko" i wręczyła wezwanie na komendę. Mężczyzna zostanie przesłuchany, a o jego ewentualnej winie orzeknie sąd. Zdaniem Mariusza Sokołowskiego, rzecznika Komendanta Głównego Policji, sytuacja jest jednoznaczna.

Jeżeli widzimy psa zamkniętego w samochodzie przy bardzo wysokiej temperaturze, przy palącym słońcu, w takiej sytuacji mamy prawo do tego, żeby zbić szybę w aucie i tego psa wyciągnąć. Działamy w takiej sytuacji w stanie wyższej konieczności. Właściciel pojazdu, który zostawił psa w aucie przy takiej pogodzie i przy takim dużym słońcu, nie powinien się z nikim kłócić, tylko przeprosić i podziękować za to, że ten pies został uratowany.

_

_

Źródło: TVN24/x-news

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(111)
R52
7 lat temu
Pani policjantka niedouczona w prawie, albo nie lubi zwierząt. Dla tej pani obowiązkowy kurs, a prokurator powinien odstapić od oskarżenia pana ratującego, a zająć się nieodpowiedzialnymi "opiekunami" pieska.
gość
7 lat temu
Reakcja właścicielki budzi wątpliowości rozumiem wkurzyła się za szybę, ale został uratowany jej pies, no chyba, że specjalnie zostawiła tego psiaka w nagrzanym aucie by się go pozbyć. Ale o słowach Pani policjantki brak słów. Znieczulica totalna
gość
7 lat temu
Pies też czuje. Ciekawe jak by czuł się właściciel gdyby zamknąć go na kilka godzin w rozgrzanym aucie... :)
gość
7 lat temu
Dla właścicielki ważniejsza jest szyba. Zabierzcie jej tego psa bo nie dorosła do posiadania zwierzęcia.
5678ghjkl
7 lat temu
Panią POlicjant wydelegować na miesiąc do schroniska dla zwierząt teraz latem. Jeśli nadal niczego nie zrozumie ,to ,,N-D-B
Najnowsze komentarze (111)
gość
7 lat temu
PSA POWINNI ODEBRAĆ TEJ KRETYNCE...
gość
7 lat temu
Ta policjantka powinna być zwolniona.
gość
7 lat temu
Policjantke ubrac w futro I zamknac w aucie na sloncu :))!
gość
7 lat temu
powinien przyjąć zgłoszeni od oby stron, tak jak zrobił - wezwać obie strony na komisariat - a potem dowalić włascicielowi psa i auta surową karę. To jak ze stłuczką samochodową, sprawca nei przyznaje ise do winy, policja spisuje zeznania, a potem dowala sprawcy
gość
7 lat temu
jaki trzeba być bezmózgim żeby psa zostawićw aucie !?
gosc ##
7 lat temu
zamknąć tak tą policjantkę ..smmmmata ta s**a wolimy pieski
gość
7 lat temu
Albo - co gorsza - feministka.
Lilka
7 lat temu
Obie panie powinny się nauczyć,że pies to żywe stworzenie. Brawo ten pan!
gość
7 lat temu
przepraszam nie do Ciebie był ten komentarz!!!!!!! ciebie jak najbardziej popieram
gość
7 lat temu
Niestety takich kretynów w policji nie wyłapie żaden psycholog trakcie przyjmowania . Może by tak ją zamknąć w aucie.
gość
7 lat temu
haha... i kto to powiedział - Pies to nie człowiek!
gość
7 lat temu
Szkoda szyby
gość
7 lat temu
ta d****a najchetniej by zastrzeliła psa ale nie potrafi obsługiwac broni
gość
7 lat temu
O matko ilu wstrętnych pozbawionych uczuć i empatii materialistów wyraźa tu swe"ludzkie" poglądy!!! Tak macie racje pies to nie człowiek...TO WIĘCEJ NIZ CZŁOWIEK BO NIe JEDEN PIES URATOWAŁ ZYCIE CZŁOWIEKA Z MIŁOSCI PSIEJ BEZINTERESOWNEJ!!! Wy okrutni i biedni ludzie nauczcie sie jak psy kochac swoich młodszych braci a swiat moze będzie lepszy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie