Trwa ładowanie...
Przejdź na

Witkowski o "Polonezie Równości": "Wspieram wszystko, co jest pozytywne"

39
Podziel się

Maturzyści z warszawskiego liceum zatańczyli na studniówce poloneza w parach jednopłciowych. "Im większy ucisk, tym większa reakcja".

bCPsfmdN

W ramach solidarności z nastoletnią społecznością LGBT+ maturzyści z warszawskiego liceum zatańczyli poloneza w parach jednopłciowych. Akcja pod hasłem Polonez Równości uzyskała wsparcie stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Po pierwszym, "tradycyjnym" tańcu, na salę weszło 15 jednopłciowych par, które odtańczyły "równościowego" poloneza. Dyrektorka liceum, Wanda Łuczak, zapewniała, że pomysł organizacji specjalnego poloneza wyszedł od samych uczniów.

Studniówkowa inicjatywna miała zwrócić uwagę na panującą w Polsce homofobię oraz problemy nieheteronormatywnej młodzieży. Akcję młodzieży skomentował Michał Witkowski, który poparł pomysł, licząc, że to dopiero początek podobnych inicjatyw.

bCPsfmeq
KOMENTARZE
(39)
gość
rok temu
Nie interesuje mnie kto z kim spi i nie jestem uprzedzona do tych srodowisk ale denerwuje mnie jesli chca wszystkim na sile ukladac w glowie.
gość
rok temu
On się wysłowić nie potrafi...”literat” , psia mać...
gość
rok temu
zauwazyłem juz kilka razy ogladajac programy gdzie udział brali homoseksualisci ,ze jest wszystko ok kiedy wszyscy w tyłek im wchodza w sensie słownym ale kiedy ktos sie z nimi juz nie zgadza sa strasznie nietolerancyjni i wrecz agresywni co znaczy ,ze toleracja !!!
bCPsfmer
gość
rok temu
Homoterroryzm.
gość
rok temu
Przecież o to im chodzi. Zaniedługo wstyd się będzie przyznać do normalnego związku, a już nie daj Boże, zawartego w kościele.
Najnowsze komentarze (39)
gość
rok temu
Tyle że ten polonez nie był pozytywny! Zwykła propaganda i narzucanie większości wypaczonej obyczajowości !
gość
rok temu
Haha :) haha :) co tak mało oryginalnie. Powinni całą studniówkę spędzić w parach jednopłciowych :). To by było coś :).
gość
rok temu
Jaki to polonez równości skoro wszyscy byli w parach nie hetero ? Czyli taka "równość" po lewicowemu że tylko ich racja jest najważniejsza. Jak miała być RÓWNOŚĆ to pół na pół normalni i dewianci.
gość
rok temu
Takie sztuczki. Czy to to wsparcie czy presją.
gość
rok temu
profanacja Poloneza
gość
rok temu
a kto cię słucha , nie wiem jak cię nazwać, hahahaha
gość
rok temu
Apertheid
gość
rok temu
Czyli jedno z tych. Czarny
bCPsfmej
gość
rok temu
Czyli są, jakieś słowa klucze, które nie wchodzą w komentarzach?
gość
rok temu
Ciekawe jak Polonez będzie wyglądał za 10 lat,strach się bać .Ja tego nie popieram.
gość
rok temu
Wal się na RYJ
gość
rok temu
Gejowski obleśny paszkwil
gość
rok temu
A co z wolnoscia i prawem wyboru? Moze ktos chcial pojsc w parze mieszanej? A tak pod presja grupy byl zmuszony, zeby isc w parze jednoplciowej. Bo jak by zglosil sprzeciw to homofob. A przeciez mozna nie byc homofobem, ale chciec isc w parze dwuplciowej.
gość
rok temu
Moje komentarze nie wchodzą
bCPsfmeL