Trwa ładowanie...
Przejdź na

Władze Gdańska dofinansują in vitro. Mimo protestów PiS-u wydadzą na to 4 miliony złotych!

127
Podziel się

"Jesteśmy przeciw cywilizacji śmierci. Dużo rzeczy się czasami nie da, warto się z tym pogodzić. Radzimy naprotechnologię" - bulwersowali się protestujący przed budynkiem rady miasta.

bCGjKCzp

Gdańsk dofinansuje mieszkańcom koszty zabiegów in vitro. W latach 2017-2020 planuje wydać na ten cel cztery miliony złotych. Uchwałę w tej sprawie przyjęli już miejscy radni. Z regulacją nie zgadzają się radni Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że partia rządząca w ubiegłym roku zrezygnowała z ogólnopolskiego programu refundacji in vitro.

Bardzo źle przygotowany i pochopnie wprowadzony program - przekonywał wiceprzewodniczący RMG z PiS Piotr Czauderna.

Program, który ma ruszyć od lipca tego roku, oprócz dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przewiduje także wsparcie psychologiczne dla osób, które mają problemy z prokreacją oraz edukację młodzieży licealnej.

bCGjKCzr

Jako społeczeństwo musimy mieć coraz większą świadomość, że nasze słowa mogą ranić i blokować innych - tłumaczyła Aleksandra Dulkiewicz przewodnicząca klubu radnych PO.

Przed budynkiem Rady Miasta Gdańska przeciwko dofinansowywaniu zabiegów in vitro protestowało kilkadziesiąt osób, w tym działacze Kongresu Nowej Prawicy oraz członkowie organizacji Pro Life.

Ta metoda jest zbrodnicza. Absolutnie nie można się zgodzić na to, że aby dać życie jednemu człowiekowi, odbiera się drugiemu. Radzimy naprotechnologię, która jest bardzo skuteczna. Dużo rzeczy się czasami nie da, z tym też warto się pogodzić. Jesteśmy przeciw cywilizacji śmierci – bulwersowali się.

Ojciec dziecka zapłodnionego metodą in-vitro odpowiada:

bCGjKCzx

Dzięki tej metodzie mam drugą córkę, którą się cieszę i która też się cieszy życiem. Jestem za tym, żeby rodzice mieli możliwość wyboru.

Przypomnijmy, że to nie jedyne miasto w Polsce, które z własnych środków postanowiło dofinansować program in vitro.

bCGjKCzy
bCGjKCzz

Źródło: TVN24/x-news

bCGjKCzS
KOMENTARZE
(127)
gość
3 lata temu
Dwa słowa....BRAWO GDAŃSK!!!
gość
3 lata temu
Pełen szacunek dla radnych z Gdańska i Łodzi za to że bronią mieszkańców przed tym ciemnogrodem jaki chce w całym kraju zaprowadzić pis.
gość
3 lata temu
Super! Przynajmniej w Gdańsku władze dbają o dobro obywateli a nie tylko o własne stołki. Tak trzymać.
bCGjKCzT
gość
3 lata temu
Brawo , można można . Pewnie zaraz mochery się zlecą z różańcami😂😂
gość
3 lata temu
no i fajnie ;-) powodzenia życzę parom które będą poddawać się in vitro,,,
Najnowsze komentarze (127)
gość
3 lata temu
Świeckie państwo! Kościół łapy precz od polityki o kasy podatników! Opodatkować księży!!!!
gość
3 lata temu
Danzig znowu uber alles
gość
3 lata temu
PROSZĘ BRAĆ PRZYKŁAD Z GDAŃSKA !!!!
gość
3 lata temu
BRAWO BRAWO BRAWO Chwała za takich ludzi ! normalność jeszcze istnieje
rafał
3 lata temu
Tak oczywiście. pierdo-technologię i 10 zdrowasiek po trzy serie, raz w miesiącu wotum ojcu geotermalnemu i nacieranie cutasa święconą wodą z Torunia. Niezły cyrk.
ewa
3 lata temu
i to jest marnowanie publicznych pieniedzy
Mama
3 lata temu
Brawo..a nasz ciemny narod niech za kilka lat pozbawi pisiorow wladzy..tak jak ukaralismy Platforme..za warcholstwo..tak nalezy ukarac PIS za cofanie naszegi kraju do sredniowiecza i danie wladzy nie zwyklym..normalnym katolikom..tylko nawiedzonym ortodoksom..Mam corke dziekj jbseminacji..ale gdybym musiala to in vitro bylo by kolejnym krokiem..Platforma miala slaby program jn vitrk..bo no kobiety po poronieniach nie mialy na niegi szans. .ale przynajmniej cokolwiek bylo... Naprotechnologia dobra jest nanpoziomie zerowych problemow z zajsciem w ciaze..
gość
3 lata temu
Wszystko dobrze, tylko co z resztą zapłodnionych komórek?
bCGjKCzL
gość
3 lata temu
Brawo Są jeszcze w tym kraju rosądni ludzie a nie p********e klony
gość
3 lata temu
BRAWO!!!!
gość
3 lata temu
Brawo!!!! Oby tak kolejne miasta!
gość
3 lata temu
BRAWO GDAŃSK - jestem pod ogromnym wrażeniem
gość
3 lata temu
ciekawe czy dożyję czasów, kiedy sprawy intymne jednych nie bedą umieszczane na transparentach drugich i ogólnie zapanuje spokój i nie komentowanie d... bliźniego, marzę o tym naprawdę
gość
3 lata temu
ciemnota jak zwykle będzie przeciw.....
...
Następna strona
bCGjKCAn