Trwa ładowanie...
Przejdź na

Władze Łodzi dofinansują in vitro: "Będziemy ponosić 50% kosztów!"

160
Podziel się

"Chcemy, by samorząd dofinansowywał zabiegi in vitro łódzkim parom. Program nie będzie różnił się od tego rządowego, który jest wygaszany".

bCystylh

Decyzja o wygaszeniu programu dofinansowania in vitro w Polsce zapadła ponad miesiąc temu i wciąż budzi kontrowersje. Zobacz: In vitro kontra naprotechnologia. Kto ma rację?

Działania rządu zaktywizowały samorządy do szukania nowych rozwiązań w sprawie leczenia płodności. Przypomnijmy: W Białymstoku NAPROTECHNOLOGIA będzie finansowana z publicznych pieniędzy! "To bardzo tania metoda"

Niektóre samorządy decydują się jednak na inny krok. Władze Łodzi chcą stworzyć program dofinansowania metody in vitro. Ma on ruszyć na początku lipca, czyli tuż po tym, kiedy wygaszony ma zostać program rządowy. Pomysł popiera rządząca miastem koalicja PO i SLD, przeciwko jest PiS.

bCystylj

Chcemy, by łódzki samorząd dofinansowywał zabiegi in vitro łódzkim parom. Pod względem medycznym, łódzki program nie będzie różnił się od tego rządowego, który jest wygaszany. Będziemy ponosić 50% kosztów - tłumaczy Tomasz Kacprzak z PO, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi.

Nie ustalono jeszcze, ile łódzkie in vitro będzie kosztować podatników. Założenia są takie, że wsparcie z budżetu miasta ma wynosić około 50 proc. ceny leczenia, którego koszt to ok. 8 tys. złotych. Ministerialny program pokrywał wszystkie koszty in vitro. Pary musiały zapłacić tylko około tysiąca złotych za leki podawane przy okazji zabiegu.

bCystylp
bCystylq

Źródło: TVN24/x-news

bCystylK
KOMENTARZE
(160)
gość
4 lata temu
Wole dac na invitro niz na alkoholikow
gość
4 lata temu
BRAWO ŁÓDŹ!!!
gość
4 lata temu
Jak będę miała zachciankę żeby wyleczyć raka czy inną chorobę to też mam nie ciągnąć "z cyca"? Bezpłodność to także choroba, która niestety częściej przytrafia się zestresowanym i ciężko pracującym osobom niż leniwej patologii.
bCystylL
gość
4 lata temu
Leczenie raka chemioterapią to też sztuczna ingerencja. Niestety, ale medycyna i nauka na tym polega, że ingerujemy w ciało człowieka. Ale wy średniowieczne bałwany nigdy nie zrozumiecie piękna jakim jest umożliwienie ludziom posiadanie własnego dziecka. Bo nieważne ile łajna wylejecie na ludzi stosujących in vitro, dla nich to cud.
gość
4 lata temu
I pomysleć, ze mamy XXI wiek a Polska sie cofa w rozwoju.
Najnowsze komentarze (160)
gosc
3 lata temu
wh0cd428074 ivermectin singulair over the counter generic amoxil
gość
4 lata temu
skoro Uć to miasto meneli to po co ich rozmnażać?
gość
4 lata temu
skoro Oć to miasto meneli to po co ich rozmnażać?
gość
4 lata temu
Najpierw ci co chca miec dzieci niech wezma je z domu dziewcka a kiedy znikna domy dziecka wtedy prosze bardzo moze byc in vitro!!!
gość
4 lata temu
Czemu większość tu pisze że niepłodność to wina kobiet? Czy czynnik męski nie liczy się? Ludzie
gość
4 lata temu
Taaaaaa różańce będziemy dofinansowywać zamiast pomóc ludziom w ostatniej potrzebie. Ktoś kto tego nie przezył badz nie przeżywa nie zrozumie ile ludzie wydają pieniędzy przed samym zabiegiem badania ktore ważne sa tylko 3-6 mies, a kosztują kupe kasy, leki itp. Polska cofa sie do średniowiecza i nasi najlepsi lekarze których mamy w PL beda wyjeżdzać z Polski a my niestety za nimi, TRAGEDIA!
Anita
4 lata temu
Jasne! Łódzka klinika Salve już uruchomiła swoje lobby. Ja się na to nie zgadzam, wymelduję się z Łodzi i nie będę tu płacić podatków!
gość
4 lata temu
no i super! nie dajcie się pisowskiej zarazie
bCystylD
gość
4 lata temu
A dlaczego ty piszesz tu tylko o utrzymaniu. Są pary gdzie facet jest bezpłodny! Decydują się wtedy na in vitro. Chyba lepiej niż mieli by zapłacić żeby ją ktoś za przeproszeniem wydy..ł!
gość
4 lata temu
Ci ludzie tak samo płaca podatki i maja prawo korzystać z leczenia jak każdy inny obywatel niepłodność to choroba !!!
gość
4 lata temu
Uważam , że powinni refundować dodatkowe szczepienia dla dzieci są bardzo drogie . Jeżeli dwóch osób nie stać na in vitro to nie będzie ich stać na wychowanie dziecka
gość
4 lata temu
w tylku mam to cale in vitro hehe
gość
4 lata temu
Brawo Łódź!! Nie zginajcie karku przed nikim!!Jestem pewna, że łodzianie z tej decyzji są dumni, bo naprawdę jest z czego.
gość
4 lata temu
Brawo Łódź!! Nie zginajcie karku przed nikim!!
...
Następna strona
bCystymf