Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kafel
|

Włodzimierz Matuszak o Jarosławie Kaczyńskim: "Mieszka w domu otoczonym policjantami, a mówi o demokracji. Tak działają najczęściej DYKTATORZY"

270
Podziel się:

Włodzimierz Matuszak, czyli proboszcz z "Plebanii", nie przebiera w słowach, kiedy chodzi o obecny rząd. Aktor nie zgadza się z sytuacją panującą w kraju. Dodatkowo zapowiedział też, że w najbliższym czasie nie zamierza podejmować współpracy z TVP.

Włodzimierz Matuszak o Jarosławie Kaczyńskim: "Mieszka w domu otoczonym policjantami, a mówi o demokracji. Tak działają najczęściej DYKTATORZY"
Włodzimierz Matuszak o Kaczyńskim: "Mieszka w domu otoczonym policjantami, a mówi o demokracji. Tak działają DYKTATORZY" (AKPA, Getty Images)

Włodzimierz Matuszak wielu nadal kojarzy się ze stanem duchownym - znane są bowiem historie, kiedy wierni widzowie "Plebanii" powiedzieli do niego "Szczęść Boże". "Winić" można za to oczywiście popularność serialu, z którym związany był aż przez 12 lat i który to zapewnił mu tytuł najpopularniejszego księdza polskiej telewizji.

Włodzimierz Matuszak nie przebiera w słowach: "Ta władza ma w nosie Polaków i nasz dobrobyt"

Nie jest jednak tajemnicą, że poglądy Matuszaka nie są łaskawe dla partii rządzącej, do której pała niechęcią już od wielu lat. Swoich mocnych poglądów trzyma się już co najmniej od 2007 roku, w którym to wystąpił w telewizyjnym spocie opozycji, za co też spotkała go niemała krytyka. Aktor niejednokrotnie podkreślał również, że nie po drodze mu z ojcem Rydzykiem, któremu zarzucał przede wszystkim silną żądzę pieniądza...

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wolszczak bulwersuje się autami Rydzyka od bezdomnego: "Co ten człowiek wyprawia!"

Włodzimierz Matuszak o Jarosławie Kaczyńskim: "Tak działają najczęściej dyktatorzy"

W najnowszym wywiadzie dla Plejady 75-latek postanowił po raz kolejny skomentować bieżącą sytuację w kraju, która, jego zdaniem, do wzorowych zdecydowanie nie należy. Aktor ma żal do rządzących i przyznaje otwarcie, że pewnych kwestii nie będzie w stanie im nigdy wybaczyć. Co więcej, Matuszak mówi, że ma sporo obaw w kwestii nadchodzących wyborów i tego, że kraj zmierza w autorytarnym kierunku.

[Nie wybaczę] Nieustannego kłamania i manipulowania. Ta władza ma w nosie Polaków i nasz dobrobyt. Rzuca nam tylko jakieś ochłapy, na które niektórzy się nabierają i później przy urnach wyborczych dokonują takich, a nie innych decyzji. Swoją drogą, mam sporo obaw dotyczących zbliżających się wyborów. Politycy PiS-u chyba czują, że mogą ich nie wygrać i wiedzą, co grozi im w razie przegranej, więc zaczynają majstrować przy ordynacji wyborczej. Niestety, uważam, że od dawna nasz kraj zmierza w kierunku autorytaryzmu. Gdy mówiłem o tym kilka lat temu, słyszałem, że przesadzam. Dziś już chyba wszyscy widzą, że oddalamy się od demokracji - mówi.

Aktor w dwóch zdaniach podsumował także działalność Jarosława Kaczyńskiego, który jego zadaniem ma w sobie cechy przywódcy autorytarnego - co też potwierdzać ma pilnowany przez policjantów dom na Żoliborzu.

Gdy Kaczyński, który mieszka w domu szczelnie otoczonym policyjnymi radiowozami, podkreśla, że w Polsce mamy demokrację, to pusty śmiech mnie ogarnia. Przecież tak działają najczęściej dyktatorzy - grzmiał Matuszak.

Włodzimierz Matuszak krótko o TVP: "Nie chcę mieć z nią nic wspólnego"

75-latek przyznał też, że za swoje poglądy wielokrotnie dostawał po głowie, a do dziś ludzie wypisują do niego nienawistne wiadomości w mediach społecznościowych. Wyznał też, że jego osoba znajduje się na "czarnej liście" Telewizji Polskiej, z którą też w najbliższym czasie nie zamierza podejmować żadnej współpracy.

Proszę zauważyć, że wszyscy aktorzy i muzycy, którzy postępują podobnie jak ja, zniknęli z Telewizji Polskiej. Trumfy święcą w niej za to ci, którzy albo popierają PiS, albo mówią, że uczciwie wykonują swój zawód i polityka ich nie dotyczy. (...) To już nie jest publiczna, misyjna telewizja, tylko tuba partyjna. W obecnym kształcie nie chcę mieć z nią nic wspólnego. Dawno temu już przestałem ją oglądać. Ale czasem, gdy jestem w hotelu, to nie mam wyboru. I z przykrością muszę stwierdzić, że mimo upływu lat, tam się nic nie zmieniło. I pewnie prędko się nie zmieni - skwitował.

Myślicie, że TVP przestanie teraz powtarzać "Plebanię"?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(270)
Nina
8 miesięcy temu
Kto i kiedy ich rozliczy? Daj Boże, żeby nie było tego koszmaru 3. kadencję!
Dobra Rada
8 miesięcy temu
Częściej podstawiajcie mikrofon takim Matuszakom, a pis jeszcze z 3 kadencje będzie rządził.
HAHAHA
8 miesięcy temu
Na planie spotkał kobietę, dla której rozstał się z żoną. Związek Włodzimierza Matuszaka z Karoliną Nolbrzak budził ogromne emocje, bo wybranka aktora była młodsza od jego córki.
TVNganda
8 miesięcy temu
Chyba Pan Matuszak zapomniał, że Pan Cyba, który zamordował w roku 2010 działacza PiS krzyczał, że przyszedł zabić Kaczyńskiego ale jak go nie spotkał to zabił Marka Rosiaka – działacza partii PiS i asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego oraz ranił nożem Pawła Kowalskiego – asystenta posła Jarosława Jagiełły. A Tusk ochronę ma bo się niby jakiś listów przestraszył. Ochronę muszą mieć także ci, których dyktatorzy jak Putin chcą od zawsze zabić. A Zełenskiego i Kaczyńskiego Putin nienawidzi.
hahahaha
8 miesięcy temu
Wynajeli tego aktorzynę, że niby PiSowcy będą myśleli, że ksiądz do nich przemawia i że słuchają księdza, ta opozycja TOTALNA to jest goopsza niż ustawa przewiduje
Najnowsze komentarze (270)
Kujawiak
miesiąc temu
Bardzo dobrze ze ma ochrone policyjna bo ludzie jak ten zLodzi I pana sympatycy sa niebezpieczni.Nazwanie go dyktatorem to naduzycie ichyba Pan Matuszczyk nie ma orientacji ipojecia jaka jest roznica miedzyKaczynskim i np Lukaszeka
Marta
7 miesięcy temu
A dlaczego dom jest otoczony przez policję? Policja tam stoi właśnie dlatego że wielu myli demokrację z chuligaństwem. Bo co chwila pod jego domem banda wariatów urządza protest albo happening w stylu "umrzyj dziadu". Takie naruszanie prywatności powinno być karane. Obojętnie jakiego polityka by spotkało.
Gosc
7 miesięcy temu
Pis podniósł ludzi z biedy a temu jeszcze mało bo się nie nachapał. Komunisci to są ludzie zawzięci będą opapowiadac kłamstwa żeby wrócić do władzy. Co dał Tusk ludziom 2 złote podwyżki emerytury. Jak może Pan tak kłamać.
Karol
7 miesięcy temu
Kolejny , który pluje na rękę , która go karmiła, nie przeszkadzało mu grać księdza 11 lat, niech teraz go tvn zatrudni.
Alatom
7 miesięcy temu
brawo Wlodzimierz!
Robert
7 miesięcy temu
Ble płacze jak dziecko
Koniec świata
7 miesięcy temu
KSIĄDZ UDERZA W SWOICH.
Pytam
7 miesięcy temu
A co ze sprawą przekopania kanału do jeziora mazurskiego od posesji martuchny?
Biuu
7 miesięcy temu
Willa plus zamiast sali gimnastycznej w szkole
Dddo
7 miesięcy temu
Słyszałam wywiad z jego sąsiadką od lat 60. Nikt nie lubil bliźniaków. Chodzili w beretach w antenką i koledzy pykali im te antenki. O rodzicach mówiła w samych superlatywach. Bliźniaki nie mieli kolegów, znajomych. To się teraz wyżywa na narodzie.
gość
7 miesięcy temu
Taki marny aktorzyna i jemu podobni zawsze będą nie zadowoleni z dobrego rządu, bo przez lata przyzwyczaili się do samowolki.
Społeczeństwo
7 miesięcy temu
ELITA ciągle się wydaje że PO wróci do władzy . Oni będą balować a lud będzie na nich robić. Po rewolucji już we Francji nie ma króla.
krytyk filmow...
7 miesięcy temu
Ten wybitny aktor (wcześniej kompletnie niezauważony) miał w plebanii niezwykle trudne kwestie do wypowiadania, np. - babciu Józiu, o której będzie obiad? Zagrał rolę tak doskonale, że inni reżyserzy nawet nie proponowali ról epizodycznych.
Gość
7 miesięcy temu
A Sikorski mieszka w pałacu. Otoczony sympatykami bez szyi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie