Trwa ładowanie...
Przejdź na

WZRUSZAJĄCY SPOT na 73. rocznicę Powstania Warszawskiego. "WOLNOŚĆ ŁĄCZY"

61
Podziel się

Muzeum Powstania Warszawskiego apeluje o "pamięć o mieszkańcach Warszawy, tych, którzy walczyli i ginęli".

bCyBKwSt

Z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało specjalne spoty, które mają zachęcić do okazywania szacunku wobec Powstańców Warszawskich oraz do pielęgnowania pamięci o Powstaniu. Wielu bohaterów spoczywa w zniszczonych i zapomnianych grobach. Komitet społeczny wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje zbiórkę publiczną na rzecz budowy i renowacji miejsc pamięci i mogił powstańczych.

Efektem współpracy z Warszawską Szkołą Filmową są dwa spoty: Kamienica i Szpital. Dyrektur Muzeum Powstania Warszawskiego, Jan Ołdakowski, podkreśla, że spoty mają zachęcać do okazywania szacunku wobec Powstańców Warszawskich oraz do pielęgnowania pamięci o Powstaniu Warszawskim.

bCyBKwSv

Muzeum Powstania Warszawskiego zawsze zależało na tym, żeby pamięć o Powstaniu Warszawskim była czymś, co łączy Polaków, kolejne pokolenia i mieszkańców Warszawy - podkreślił Ołdakowski.

Zobaczcie.

bCyBKwSB
bCyBKwSC
bCyBKwSW
KOMENTARZE
(61)
gość
3 lata temu
Nikt nie ma prawa oceniać, czy to było słuszne, czy nie. Nikt z nas nie wie, co to znaczy chęć wolności i nikt nie wie, jak to jest szanować Ojczyznę tak, jak oni to robili i robią. Dla mnie oni są bohaterami. I nie mówię tylko o Warszawiakach, ale o każdym partyzancie, o każdym człowieku, który wykazał się niesamowita odwaga i miłością do Polski. To my niszczymy ten kraj, za który oni przelali krew.
gość
3 lata temu
Musimy pamiętać!
Feniks
3 lata temu
Ci co walczyli na pierwszej linii zasługują na pamięć i szacunek ale tych co ich do tej walki wysłali, sami się nie narażając, to bym kopnął w zad. Sojusznicy zdradzili już wcześniej - naprawdę liczyli, że nie zostawią Polski samej po raz kolejny? Na jakiej podstawie?
bCyBKwSX
gość
3 lata temu
Generał Stanisław Sosabowski po wojnie pracował jako magazynier, 73 lata później Polacy okupują brytyjskie fabryki.
gość
3 lata temu
ale jak któryś z tych ludzi skrytykuje pis to od razu zostaje "starym ubekiem i żydem" wg internetowych patriotów czyli patusów kupionych za 500+
Najnowsze komentarze (61)
Wrzos
3 lata temu
Piękny przekaz dla młodych. Wzruszyłam się , łzy płynęły i radość w sercu za te dwa filmiki. Cześć i Chwała Bohaterom!! Moj tata tez walczył ps "Sokół"
gość
3 lata temu
BOHATERZY!
PW44
3 lata temu
To byli najbardziej wartościowi ludzie naszej ojczyzny, poświęcili młodość dla naszej przyszłości, wychowali się na etosie powstańców, legionów, walki o niepodległość po 123 latach, mieli to wpojone z dziada, pradziada, całkiem inna hierarchia wartości. Ludzie wtedy byli dla siebie dużo lepsi niż dziś, szkoda. Krew mnie zalewa jak dziś różne szumowiny plują na ich pamięć, podobnie na żołnierzy wyklętych. Szok Ja przed każdym z was Powstańcy Warszawscy, Antykomunistyczni padam na kolana.
Wrzos
3 lata temu
Piękny przekaz dla młodych. Wzruszyłam się , łzy płynęły i radość w sercu za te dwa filmiki. Cześć i Chwała Bohaterom!! Moj tata tez walczył "psełdonim "Sokół"
gość
3 lata temu
Aktor Stanisław Brudny, zapewne reklama za pieniądze a mogli dać zarobić prawdziwemu powstańcowi.
gość
3 lata temu
poplakalam sie pamietamy
Anik
3 lata temu
Mój dziadek był partyzantem na Wołyniu chwala wszystkim!!!!
gość
3 lata temu
Piękne
bCyBKwSP
gość
3 lata temu
Dziekuje, ze publikujecie takie materialy.
gość
3 lata temu
Cześć i chwała bohaterom, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. Wieczna hańba dla tych, którzy do tej beznadziejnej i z góry przegranej walki ludzi posłali. Nigdy nie ponieśli za to odpowiedzialności.
gość
3 lata temu
Słyszałam opinię warszawiaków którzy wcale nie chcieli ginąć w imię wolnej warszawy, wymordowano całe rodziny w imię walki skazanej od samego początku na niepowodzenia.
gość
3 lata temu
Wspierajmy tych ktorzy faktycznie walczyli o nasz kraj. Wielu z nich poleglo. Nie polegli natomiast Ci pod Smolenskiem a takiego okreslenia uzywa Pan Macierewicz. Co pierwsi świadomie walczyli i godzili sie z tym ze moga zginac. To sa bohaterzy.
gość
3 lata temu
🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷❤
gość
3 lata temu
poryczałam się
...
Następna strona
bCyBKwTr