Trwa ładowanie...
Przejdź na

Zalewska uspokaja strajkujących nauczycieli: "Rozpoczęliśmy podwyżki"

164
Podziel się

"Czytamy te postulaty, większość zaczęliśmy realizować. Trzeba je rozłożyć na kolejne miesiące. Jestem gotowa być na każde wezwanie, rozmawiam".

bCZLSDSd

Planowany wzrost wynagrodzeń ogłoszony przez minister Annę Zalewską nie spotkał się z entuzjazmem środowiska nauczycielskiego. Związek Nauczycielstwa Polskiego chce podwyżek w kwocie przynajmniej 1000 zł. Do 25 marca w polskich szkołach zostanie przeprowadzone referendum dotyczące przystąpienia do strajku, który zaplanowany jest na 8 kwietnia. Od poniedziałku nauczyciele ze związku zawodowego "Solidarność" okupują budynek małopolskiego kuratorium oświaty w Krakowie. Mają cztery postulaty, m.in. podwyżki oraz wycofanie przepisów dotyczących awansu zawodowego.

Anna Zalewska uspokaja nauczycieli i zapewnia, że rozpoczęto procedury podwyżki, jednak zajmie to kilka miesięcy.

bCZLSDSG
KOMENTARZE
(164)
gość
2 lata temu
Klamczucha! Ona powinna isc do wiezienia nie zad jechac do Brukseli! Oby do wyborow! Poznasz swoje miejsce kobieto! Dosyc manipulowania dziecmi i ludzmi!!!
gość
2 lata temu
Koleżanka jest nauczycielem. Po roku zrezygnowała. Każda lekcja kończyła się migrena. Dzieci, roszczeniowi rodzice. Przygotowanie zebrań. Wycieczek. 5 dzieci z zaburzeniami. Jeden z nich ja nawet kopnął w afekcie. Do tego niestety trzeba miec cierpliwość. Ona nie mogła wyjść ze szkoły i powiedziec ze ma wywalone jak każdy z was. Musiala sie zmierzyć z każdym problemem ucznia. Załatwiać mu pomóc. Teraz pracuje na kasie w Tesco. Ot los przewrotny.
gość
2 lata temu
Kilka miesięcy to ty kobieto miałaś teraz to realizuje obietnice!!!!!! Ado Brukseli pojedziesz na wycieczkę PKS- em
bCZLSDSH
gość
2 lata temu
kłamczucha, ostatnie podwyzki jakie były to właśnie dzięki PO a nie PIS i to duzo wieksze niz pis chce dać jakieś ochłapy
gość
2 lata temu
Pracuję 32 lata zarabiam 2 300 na rękę jestem sama i sama się utrzymuję masakra pracuję w przedszkolu jako nauczyciel
Najnowsze komentarze (164)
gość
2 lata temu
W Niemczech nauczyciele w szkole pracuja 25 godz tyg a w przedszkolu 39!wiem bo mieszkałam 25 lat w Niemczech i sama byłam nauczycielem przedszkola!to tyle w temacie !
gość
2 lata temu
Rodzice hodują swoje dzieci niestety, a potem dziwią się, ze szkoła za nich nie wychowa. Najlepiej zostawić dziecko w szkole 6. rano 24, bo pracują. A i szkoda, ze w niedzielę nieczynna szkoła, co za s j sandal.
gość
2 lata temu
Do wszystkich mądrali, którzy zazdroszczą pracy nauczyciela. Skończ studia 5 lat, a potem ciągle szkolenia i się wypowiadaj. Wiem, że dużo osób rezygnuje z bycia nauczycielem, a ponoć tak im dobrze. Ludzie wstydu nie macie. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
mb
2 lata temu
Jak chcą podwyżki niech pracują 8 godzin dziennie a nie 3 . W dobie RODO zabierają szkolne dokumenty do domu a tam przeglądają je wszyscy domownicy. Czy prace uczniów trzeba sprawdzać w domu przy kolacji? Zmanierowane towarzystwo.
gość
2 lata temu
Kupione komentarze, bo nie chciane komentarze są usuwane lub do spamu trafiają. Śmieszne to jest. Mój z dużą ilością pozytywnych lajków został usunięty. A teraz wyrzuca do spamu
gość
2 lata temu
Kupione komentarze, bo nie chciane komentarze są usuwane lub do spamu trafiają. Śmieszne to jest
gośasze
2 lata temu
A z jakiej racji te podwyżki, i tak dobrze zarabiają i tak dużo ciągną z budżetu, a DZIECI UCZĄ SIĘ SAME W DOMACH I JESZCZE MUSZĄ BRAĆ PŁATNE KOREPETYCJE. NIE POWINNI DOSTAĆ ANI GROSZA, niech się wezmą za pracę, bo dzieci nawet pisać bezbłędnie po polsku nie nauczyli.
gość
2 lata temu
Dokładnie to samo powie każdy mąż/żona, tudzież dziecko nauczyciela, np języka polskiego. Jakoś zapominamy doliczyć do tego super luźnego etatu, naprawdę mnóstwa godzin spędzonych na przygotowaniu do zajęć, organizowanie przedstawień, 6 godzinnych rad pedagogicznych, zebrań, totalnej nieodpowiedzialnści większości dzisiejszych rodziców, którzy uważają że szkoła "óczy i wyhowóje" i oni są zwolnieni z odpowiedzialności za swoje dzieci. Najbardziej zabawne jest to odwieczne pytanie, pojawiające się przy każdym problemie wychowawczym dziecka (ewentualnie w programach tupy uwaga i interwencja nt szkół itp) CO ZROBIŁA SZKOŁA??!! Hahahhahaha bardzo mnie to bawi, może zacznijmy od pytania CO ZROBILI RODZICE? żeby wychować swoje dzieci, a nie jedynie wyhodować jak zwierzęta?????
bCZLSDSz
gość
2 lata temu
najgorszy minister edukacji ever!!!
gość
2 lata temu
opodatkować korepetycje, wprowadzić kasy fiskalne dla dorabiających na korepetycjach nauczycieli!! Dlaczego piętnowane są inne grupy zawodowe dorabiające na czarno, a nauczyciele to święte krowy! Na korkach dorabiają często więcej niż mają na etacie. A niby w tym czasie wyrabiają te godziny, za które mają płacone w szkole. H I P O K R Y C I !!!!
gość
2 lata temu
Ja bym im złotówki nie dał. Tylko prywatne lekcje przynoszą efekty i co najdziwniejsze z nauczycielami, którzy prowadzą te przedmioty w szkole, ale żaden z nich nie ma zarejestrowanej działalności, a kaska spływa. Im gorze uczą w szkole tym więcej zarobią po szkole i nie muszą dzielić się z fiskusem.
gość
2 lata temu
Zalewska jak Godlewska.
gość
2 lata temu
Ludzie nie dajcie się nabierać! Nauczycielski etat to ok 20 godz tygodniowo!!! Nie 40jak moj. Ich wyplaty wcale nie sa niskie. Nauczyciele informujac o swoich zarobkach zapominają powiedzieć o calej masie dodatkow, ktore dostaja! Zacznijcie uczyć!
gość
2 lata temu
Pokaż mi nauczycieli, którzy chcieliby zmienić pracę na inną - kurczowo trzymają się ciepłej posadki, bo prawda jest taka, że jak tylko spróbują pracy na zwykłym etacie to w pośpiechu wracają do szkoły. To są ludzie zupełnie odrealnieni od rzeczywistości. Jaki normalny człowiek pisze do burmistrza, czy prezydenta, żeby mu znalazł pracę?
...
Następna strona
bCZLSDTb