Zapendowska o Opolu: "Cieszę się, że mnie tam nie było"

96
Podziel się

"Głupie, plastikowe i beznadziejne!" - stwierdza była nauczycielka Górniak.

52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu zakończył się 14 czerwca. Od razu pojawiły się głosy krytyki. Córka Czesława Niemena skomentowała go wprost: To jest jakiś upadek kultury kompletny. Jarmark i żenada. Dlaczego telewizja ma publikę za durniów?

Do grona zdegustowanych widzów dołącza Elżbieta Zapendowska.

- Oglądałam częściowo Opole, bo mieliśmy castingi do późnych godzin. Cieszę się, że mnie tam nie było - mówi specjalistka od emisji głosu i jurorka Must be the music.

Myślę, że tak w ogóle nie jest źle, jeśli chodzi o rynek w polskiej muzyce, bo jeśli się posłucha różnych gatunków, tak zwanych niszowych, to to jest bardzo interesujące. Natomiast jeżeli ktoś wybiera takie utwory, które są głupie, plastikowe i beznadziejne, to to jest zupełnie inna sprawa. Rynek to zweryfikuje, bo utalentowanych ludzi mamy od cholery.

Ciekawe co na to Edyta Górniak, która miała być największą atrakcją festiwalu.

KOMENTARZE
(96)
gość
5 lata temu
ZGADZA SIĘ!!!
gość
5 lata temu
Górniak atrakcją? Bez jaj - te jej odgrzewane kotlety sprzed 20. lat.
gość
5 lata temu
górniak to zawsze był szczyt plastiku. Repertuar dla egzaltowanych siusiumajtek.
gość
5 lata temu
Niemen niech się nie wypowiada, bo na muzyce się nie zna. Jedzie na sławie ś.p. Ojca
gość
5 lata temu
Słabe to było ale tak wygląda polska piosenka. Festiwal uratowała Majewska
Najnowsze komentarze (96)
gość
5 lata temu
a pudel jak zwykle nie zrozumiał wypowiedzi... no ale raczej głupiutkie panienki piszą te artykuły....
gość
5 lata temu
Co to jest śpiew? Dla zapendowskiej darcie i przebicie. Dla rożnych niewtajemniczonych szpan i szmal. A dla niektórych sztuka, ekspresja, wyrażenie siebie w najpiękniejszy sposób, obcowanie z tym nieuchwytnym czymś nieuchwytnym. Czasem to tak pięknie zabrzmi , ze poruszy wrażliwe serca, czasem się obroni a czasem się nie spodoba. Bo to nie rzemiosło a tworzenie. Cokolwiek postronni by nie sadzili.
gość
5 lata temu
W Polsce to chyba już i strach wyjść na scenę i w jakiś sposób zaistnieć. Bo co prawda festiwal jest od oceniania piosenek. ale ta krytyka potem osób , jak Filipów z konopi jest chamska i bezsensowna. W końcu chyba lepiej zachować dobre samopoczucie i o sobie mniemanie, a śpiewa niech zapendowska i jej podobni.
joka
5 lata temu
Halina Młynek.. Monika na wozku.. Brzozowski..Maryla z oblechem Doniem..Steczkowska z durnymi piosenkami..Cleo-srelo.Mlynarska -dzidzia piernik wielki cyc,jeno wielkie dno... Stawiam na Michała Szpaka,pokazal swiatowa klasę.
Kamila
5 lata temu
Nie ogladam ponieważ nie chcę więcej już patrzeć na ta kukłę Rodowicz ...To co ona robi z siebie to słowo żenada jest tylko malutkim muśnięciem upadku tej przyrośnięte gwiazdy ..Górniak też już od lat jedzie na starych utworach ...Nic nie wnosi do muzyki polskiej...O Jako strach pisać bo to sztuczny twór ,który powinien już dawno wycofać się z występów ...Oglądać staroci nie chcę ...Opole to przeżytek. Co roku te same występy, te same przeboje te same ryje tylko bardziej sztuczne ....
Anna M
5 lata temu
Pani Elu,może by sięgnąć po kompozycje Mirka Breguły.Są zupełnie nie znane ,a tak szczere,prawdziwe i piękne.Znała Pani p Bregułę,wie Pani jaki to zdolny artysta,proszę coś zrobić żeby cała Polska poznała Jego twórczość.Pani jest wielkim autorytetem.Pani może tego dokonać.Ten artysta zasługuje na rehabilitację.Pozdrawiam serdecznie.
gość
5 lata temu
pani zApendowska ma pani racje, bo by pani oślepła do reszty
Edyta
5 lata temu
ja też się cieszę
asp
5 lata temu
Polska nie cierpi na brak utalentowanych wokalistów, wokalistek, muzyków. Polska cierpi na brak profesjonalnych producentów utworów. Jest kilku którzy wymiennie trzepią jedno i to samo dla różnych ludzi za chore pieniądze, niezależni nie są doceniani, a wytwórnie promują ludzi po znajomości, za nazwisko, albo za lajki i ruch na YT. Ostatni przykład, to co ktoś zrobił Sarsie produkując ten singiel, to powinno być karalne
jusef
5 lata temu
szambooo..
gość
5 lata temu
Jak już cos to GŁUPIE a nie GUPIE!!!! Aż po oczach daje! I to jeszcze na głównej stronie wp! Wstyd
gość
5 lata temu
a moze czas skończyć z tym Opolem? bo albo się powtarzają już albo chcą być atrakcyjniejsze od poprzednich lat a wychodzi coraz to większa CHAŁA
gość
5 lata temu
Ma rację ! Z roku na rok poziom jest coraz niższy !
gość
5 lata temu
Niemen niech się nie wypowiada, bo na muzyce się nie zna. Jedzie na sławie ojca.
...
Następna strona