Trwa ładowanie...
Przejdź na

Zmiany na SOR-ach. Pacjenci będą SEGREGOWANI

98
Podziel się

Od 1 października w największych szpitalnych oddziałach ratunkowych obowiązkowo stosowany ma być triaż, czyli segregacja medyczna pacjentów.

bCOpSPsl

Na początku lutego Rada Ministrów zaakceptowała pakiet nowelizacji przepisów przedstawiony przez ministra zdrowia. Jeden z obszarów dotyczy funkcjonowania szpitalnych oddziałów ratunkowych. W związku z tym, jak zapowiedział ostatnio Łukasz Szumowski, od 1 października w największych SOR-ach w kraju obowiązkowo stosowany ma być triaż, czyli segregacja medyczna pacjentów.

Gościem w programie Money. To się liczy była niedawno Józefa Szczurek-Żelazko. Wiceminister zdrowia zdradziła, że celem segregacji pacjentów jest to, aby ci, którzy najbardziej potrzebują pomocy, otrzymali ją jak najszybciej. Na SOR-ach ma znajdować się osoba, która zajmowałaby się oceną stanu zdrowia pacjentów.

Dobry pomysł?

bCOpSPsO
KOMENTARZE
(98)
gość
rok temu
Przecież tak już jest... :/
AAAAAAAAAAA
rok temu
Czyli, że co? Bez zmian. Gadać to oni potrafią.
Ludwiczek
rok temu
Znając Polskę segregacja będzie typu: biedni / bogaci.
bCOpSPsP
gość
rok temu
Mentalnośc lekarzy? Ostatnio byłam na SOR z babcią - siedzimy, czekamy 2h, przychodzi laska z rozciętym palcem bo cebulę kroiła i płacze żeby ją natychmiast zszyli. Tak, to jest bydło i głupota. Rozpiętość między zawałem, wypadkiem, wyrostkiem a rozciętym palcem, a lekarzami którzy są 48 godzinę na dyżurze SOR.. To jest straszna praca i należy im się szacunek. Nam pacjentom też - tylko to działa w obie strony!
gość
rok temu
segregacja nic nie pomoze, powinien zostac przywrócony w placówkach poradni 24 g dyżur nocny i świąteczny.
Najnowsze komentarze (98)
gość
rok temu
przeciez juz tak jest ..tyle ,ze osoba oceniajac jest slepa i czesto chyba lekcewazaca..bo ludzie poyrzebujacy maprawde pomocy czesto siedza po kilka godz czekajac na to aby zobaczyl ich lekarz....Czesyo noestety konczy sie to pogorszeniem znacznym zdrowia..lub smiercia :(((.To kpina co robia
przecież cały...
rok temu
Przecież cały czas tak jest, że są nagłe przypadki i te które mogą czekać.
Sceptyk
rok temu
Płatna służba zdrowia i od razu banda tych leseròw i hipochondryków zostanie uzdrowionia.Lekarz wtedy jak mu zapłacą od porady będzie miał podejście do klienta,bo nie będzie musiał przyjąć 50-ciu tylko 15-tu ,a chory jak zabuli nie będzie już mówił, że wszystko mu się należy, bo płaci składki.
gość
rok temu
to juz jest
gość
rok temu
a jakie to ma znaczenie w państwowej ochronie zdrowia??
gość
rok temu
a jakie to ma znaczenie w państwowej ochronie zdrowia??
gość
rok temu
Czyli ze jak czekam 4h to teraz bede 8 albo 16.
gość
rok temu
Przecież tak cały czas jest na SOR-ach. Oni już naprawdę pospadali z czegoś na głowy.
bCOpSPsH
gość
rok temu
ale to juz bylo i sie spiwrdolilo
gość
rok temu
A co z pijakami i bezdomnymi przywozonymi katetkami? Kiedys byłam na sor z babcia. Czekalysmy w dlugiej kolejce, przywiezli pijaka bo żona zadzwonila po karetke poniewaz się awanturowal. Faceta przyjeli bez kolejki. Byl tak nawalony, ze nawet nie byl w stanie powiedziec czy coś go boli i czy cos mu dolega.
gość
rok temu
A myślałam że istnieje już segregacja? W moim mieście są dwa szpitale i segregacja dzieli ludzi na nieważnych, panikarzy z dziećmi, jeszcze bardziej mniej ważnych i na odpadki czyli ci którzy pewnie i tak umra więc zaczynamy od znajomych znajomych lub rodziny i znajomych lekarzy
gość
rok temu
zagłosujemy na tych co wyprowadzili setki (chyba jednak tysiące) miliardów z Polski, zrobili z nas rusko-niemieckich pachołków, kraj był teoretyczny, generalnie ch.., du.., kamieni kupa
gość
rok temu
taaa, potem wstawią tam swoich ludzi i nie będą przyjmować tych, co mają inne poglądy niż jedyne słuszne...
gość
rok temu
Mi się udało. Lat 44, udar niedokrwienny. Fantastyczna pani doktor, szybka diagnoza, natychmiastowe,trombolityczne leczenie. Zmiany się cofnęły. Ktoś się mną przejął. Jednak, przebywając na oddziale, naoglądałam się. Nie wszyscy mieli tyle szczęścia.
...
Następna strona
bCOpSPtj