Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|
aktualizacja

Żona Maciej Stuhra duma nad głodówką Mariusza Kamińskiego: "Narażam się na kolejne WYZWISKA wyborców PiS, ALE..."

370
Podziel się:

Katarzyna Błażejewska-Stuhr przeanalizowała możliwe konsekwencje "głodowego protestu" prawomocnie skazanego i podwójnie ułaskawionego Mariusza Kamińskiego. "Zaczyna dochodzić do poważnych zmian metabolicznych".

Żona Maciej Stuhra duma nad głodówką Mariusza Kamińskiego: "Narażam się na kolejne WYZWISKA wyborców PiS, ALE..."
Żona Macieja Stuhra niepokoi się głodówką Mariusza Kamińskiego (fot. AKPA, fot. Instagram)

Zgodnie z przewidywaniami prezydent Andrzej Duda zaakceptował, że do jego prerogatyw nie zalicza się ułaskawienie nikogo "na zapas". Gdy więc wymiar sprawiedliwości upomniał się o prawomocnie skazanych Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, doszło do ułaskawienia ponownego, choć w zasadzie pierwszego skutecznego. Na zwołanej we wtorek konferencji Duda przypominał o "poświęceniu" pana Kamińskiego, który po wylądowaniu w areszcie rozpoczął protest głodowy. Sprawę postanowiła teraz wziąć pod lupę Katarzyna Błażejewska-Stuhr, z zawodu dietetyczka, prywatnie żona Macieja Stuhra, który, jak wiemy, wielką sympatią do polityków partii już nierządzącej specjalnie nie pała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Niech nie kompromituje państwa". Ekspert z apelem do Dudy.

Żona Macieja Stuhra zabiera głos w sprawie Mariusza Kamińskiego. Chodzi o protest głodowy

Narażam się na kolejne wyzwiska ze strony wyborców PiS, ale jako dietetyk kliniczny muszę - czytamy na InstaStories pani Katarzyny.

Już na następnym slajdzie naszym oczom ukazuje się zrzut ekranu z konta Kacpra Kamińskiego - syna Mariusza Kamińskiego, tego z ciepłą posadką w Banku Światowym.

Pilne! Otrzymaliśmy właśnie informację, że do południe zostanie wdrożona procedura przymusowego dokarmiania. Lekarz poinformował mojego ojca, że wybrana zostanie najbardziej niehumanitarna metoda za pomocą sondy przez nos, pomimo iż wyraził on zgodę na dokarmianie za pomocą kroplówki. Powiedział, że nie będzie negocjował w tej sprawie ze względu na poglądy polityczne. Może to powodować groźne dla zdrowia powikłania - pisze syn osadzonego polityka PiS.

Martwiąc się tym, że ponowne przekłamania mogą okazać się zwyczajnie niebezpieczne dla niektórych chorujących, Katarzyna Błażejewska-Stuhr poczuła się zobowiązana do zabrania głosu. Jak przekonuje, sonda jest normalną metodą stosowaną w przypadku, gdy pacjenci nie są w stanie, bądź też odmawiają przyjmowania pokarmu. Daleko jej do "niehumanitarności" którą straszył syn Kamińskiego.

Sonda nosowo-żołądkowa to najbardziej fizjologiczna metoda dokarmiania (dla osób, które drogą doustną nie przyjmują wystarczającej ilości pożywienia). Dożylnie (kroplówką) podaje się niewielkie ilości glukozy i mikroelementów, ale nie można pacjenta karmić. Kroplówka z glukozą ma stężenie 5% - oznacza to, że na 500ml pacjent dostanie 25g glukozy, czyli 100 kcal.

Dalej Błazejewska-Stuhr opisała, z jakimi powikłaniami mogą wiązać się podobnego typu "głodówki". Zagrożenie dla zdrowia i życia jest tu jak najbardziej poważne.

Jeżeli pan Kamiński nie je od kilkunastu dni, a nie miał dużych rezerw, to zaczyna u niego dochodzić do poważnych zmian metabolicznych. Potrzebuje on nie tylko kilkuset kcal z glukozy, ale przede wszystkim białek – inaczej jego ciało zacznie zużywać własne mięśnie (co prawdopodobnie już się dzieje). Zanik mięśni oddechowych na przykład staje się przyczyną wystąpienia zapalenia płuc. Nikt chyba nie życzy tego osłabionemu, zestresowanemu politykowi. I zupełnie serio, takie niedożywienie - częściej szpitalne - nie z powodu protestów głodowych – jest przyczyną śmierci osób starszych.

Piszę o tym dlatego, że tego typu kłamstwa powodują lęki i niepokoje u chorych, którzy muszą być leczeni żywieniowo - wyjaśnia dalej żona młodego Stuhra. A każdy dzień niedożywienia zwiększa ryzyko infekcji, wydłuża czas hospitalizacji, zwiększa ilość powikłań. Dlatego też - odwiedzając kogoś w szpitalu, przynieście jogurt zamiast ciastek.

Myślicie, że Kamiński zastosuje się do porad pani dietetyczki, mimo że na nazwisko ma Stuhr?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety na temat: Moja przyszłość w Europie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(370)
PlayBoy
miesiąc temu
W końcu ktoś to wyjaśnił. Dosyć tego, niech oni przestaną wciskać nam świat swoich wyobrażeń
Pipi
miesiąc temu
On mial problem z odstawieniem alko, podobno ostro nim rzucalo.
Ania
miesiąc temu
Ktoś wierzy ze faktycznie nie jedzą?
popo
miesiąc temu
więźniowie w całej Polsce zrobią strajk głodowy i wszystkich się ułaskawi
Ooo
miesiąc temu
I ma rację
Najnowsze komentarze (370)
Jad
4 tyg. temu
Po komentarzach od razu widać kto z tvpis.
Edek
miesiąc temu
musi kłamać bo nos jej rośnie
Ślepi
miesiąc temu
Porażające jest to z jaka zaciętością wyznawcy pisu bronią się przed prawdą, wiedzą i hołdują głupocie. Chyba nie ma bardziej namacalnych dowodów że wasza partia Was oszukuje i kręci politykę na tej naciąganej szopce. Spójrzcie na nich i powiedzcie który z nich tak schudł, gdzie tu widać-10 kg? Który jest umierający? Fakty są takie, że zostali skazani prawomocnym wyrokiem przez niezawisły sąd (nie sąd tuska) za nadużycie władzy. Prezydent ulaskawił PRZESTĘPCÓW. Otwórzcie oczy!
Lustro
miesiąc temu
Szczurzyca wychodzi z założenia ,byle co ,ale niech o mnie piszą...mam takie parcie na szkło...
Lustro
miesiąc temu
Szczurzyca wychodzi z założenia ,byle co ,ale niech o mnie piszą...mam takie parcie na szkło...
Anks
miesiąc temu
Pani dzieckie nie kompromituje i zamilknie
Rtv
miesiąc temu
Jakiej długości masz twarz
Aaa
miesiąc temu
Ta Pani potrafi myśleć, to ciekawe.
wow
miesiąc temu
Niesamowite parcie na szkło u tej pani o urodzie radiowej. Stuhr popełnił mezalians, poznawszy ją gdy była bileterką w teatrze a następnie stałą się dietetyczką
Ela
miesiąc temu
A co będzie gdy we wszystkich więzieniach osadzeni zaczną strajk głodowy? Czy też będą przez pana prezydent ułaskawieni?
Jaja!
miesiąc temu
Haha..., ale jej się gwiazdorzenie spodobało. Nikt jej o zdanie nie pyta, a ta nie może przestać.
Sowa
miesiąc temu
Moja córka dzisiaj też głodowała w szkole bo zapomniała kanapek🤪a oni głodowali bo nie dostali krewetek???-smiechu warte
Omo
miesiąc temu
Ta pani szuka reklamy dla swojego biznesu Już ja szthury nauczyly
Ela
miesiąc temu
Pan Kamiński wyszedł z więzienia w lepszej kondycji niż był, gdy do niego trafił.
...
Następna strona