Trwa ładowanie...
Przejdź na
Merlot
Merlot
|

Została skazana na 30 lat więzienia, bo jej dziecko zmarło po porodzie. Właśnie wyszła na wolność. "Przestańcie ścigać NIEWINNYCH ludzi!"

121
Podziel się:

Lilian została skazana na 30 lat pozbawienia wolności, ponieważ jej dziecko zmarło po 72 godzinach od urodzenia. Sąd w Salwadorze uznał to za morderstwo kwalifikowane.

Została skazana na 30 lat więzienia, bo jej dziecko zmarło po porodzie. Właśnie wyszła na wolność. "Przestańcie ścigać NIEWINNYCH ludzi!"
Została skazana na 30 lat więzienia, ponieważ jej dziecko zmarło (YouTube)

W Salwadorze od 1998 roku obowiązuje całkowity zakaz aborcji. Owe prawo nie uwzględnia żadnych wyjątków, nawet w przypadku gwałtu czy zagrożenia życia matki. Kobietom, które przerwą ciążę, grozi od dwóch do ośmiu lat więzienia. Natomiast w znacznej części przypadków zarzuty zostają zmienione na zabójstwo kwalifikowane, co skutkuje kilkudziesięcioletnimi karami pozbawienia wolności.

W 2015 roku w jednym z publicznych szpitali Lilian urodziła drugie dziecko, niemowlę zmarło 72 godziny po przyjściu na świat. Prokuratorzy kraju oskarżyli kobietę o brak opieki nad płodem w czasie ciąży i morderstwo kwalifikowane, dlatego została skazana na 30 lat więzienia i musiała opuścić swoją 10-letnią córkę.

Została skazana na 30 lat pozbawienia wolności, ponieważ jej dziecko zmarło 72 godziny po porodzie

Lilian była pozbawiona wolności przez 7 lat, choć w niemalże każdym innym kraju otrzymałaby pomoc medyczną i psychologiczną. Grupa feministyczna, która wspierała kobietę i walczyła o jej wolność, poinformowała, że 28-latka została zwolniona z więzienia w grudniu ubiegłego roku. Ostatecznie sędzia uznał, że skazana po stracie dziecka znalazła się w bardzo trudnej sytuacji emocjonalnej, co stanowi okoliczności łagodzące.

Dziękuję każdej osobie, która wspierała mnie przez tę wieloletnią drogę, która walczyła o moją wolność. Przestańcie ścigać niewinnych ludzi - powiedziała Lilian, cytowana przez "Fakty".

Jej przypadek zapoczątkował w Salwadorze serię warunkowych zwolnień kobiet, które zostały pozbawione wolności będąc w podobnej sytuacji. Łącznie było aż ich 17.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Salvadoran woman jailed over baby's death speaks out | REUTERS
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(121)
Xjd
5 miesięcy temu
Straszne. Jakiś sędzia zrujnował życie kobiecie i jej córce, w dodatku po takiej traumie. Potwór.
Moj jick
5 miesięcy temu
Juz taka jedna glodek probowala wprowadzic takie “ prawo” u nas…
Smoa
5 miesięcy temu
To jest nie na moje nerwy
tak dla wybor...
5 miesięcy temu
i tego chciał kosciół z pis w Polsce! niech kobiety/rodzice decydują czy chcą rodzić czy nie! i wara do brzuchów kobiet!
Xxx
5 miesięcy temu
Masakra…to samo chca u nas …Tylko My sie nie damy ! Strach rodzic w Polsce !
Najnowsze komentarze (121)
SmutneAlePraw...
5 miesięcy temu
Prawica. Czyli: kler, szlachta, lepszy sort, konserwatyści i skrajni patryjoci to największe zło z zapędami dyktatorskim. Nie wiem jak można dziś w XXI wieku popierać prawicę. To sławetne na wszelkie sposoby odmieniane słowo Targowica to właśnie kler i szlachta i konserwatysci Jane Elliot ,kobieta , przeprowadziła eksperyment niebieskoocy a brązowoocy jej cytaty: (1).to, co podsyca zachowania rasistowskie w społeczeństwach to lęk dyskryminujących ludzi przed odwetem tych dyskryminowanych. (2)“Za każdym razem, gdy prowadzę to ćwiczenie, ujawnia się właśnie ten lęk :(3)na przykład jakiś biały człowiek mówi do siedzącego obok czarnego: „Jeśli kolorowi zaczną nad nami dominować, czy nie zechcą traktować nas tak samo jak, my traktowaliśmy ich?” “Czasem jakiś mężczyzna mówi do kobiety: „jeśli wy, kobiety dostaniecie władzę, to czy nie będziecie chciały zrobić nam tego, co my mężczyźni robiliśmy kiedyś wam?” Dla mnie to jest bardzo ciekawe, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, co robimy złego. Wiemy to i obawiamy się konsekwencji. ( I dlatego prawica i religijni fundamentaliści oraz duchowni patriachalnych religii tak bardzo boją się feminizmu, laizycacji, sekularyzacji, zmian na ziem
mama
5 miesięcy temu
U nas tez nie jest dobrze. 7 lat temu umarła mi córeczka. Miała 1,5 roku, była śmiertelnie chora, wiadomo było, że długo nie pożyje. Umarła w nocy, znalazłam ją około 5 rano martwą, ale jeszcze w szoku robiłam jej sztuczne oddychanie. Po jej śmierci dostałam prokuratorskie zarzuty o nieumyślne spowodowanie śmierci. Policjant powiedział mi, że takie są procedury i oni absolutnie mnie o nic nie podejrzewają, ale czułam się okropnie. Ja jej oddałam całe swoje życie, opiekowałam się nią jak mogłam i umiałam, a tu ktoś mnie oskarża o jej śmierć. Niby postępowanie zaraz umorzyli ale mam poczucie krzywdy do dziś
ava
5 miesięcy temu
Poprzednia władza właśnie tak chciała urządzić kobiety. Krok po kroku zakazując aborcji, w końcu pewnie karaliby za poronienie samoistne albo za takie sytuacje jak tu opisana. Nigdy więcej PiS, to jest chore.
ava
5 miesięcy temu
Poprzednia władza właśnie tak chciała urządzić kobiety. Krok po kroku zakazując aborcji, w końcu pewnie karaliby za poronienie samoistne albo za takie sytuacje jak tu opisana. Nigdy więcej PiS, to jest chore.
rydz
5 miesięcy temu
jescze jedna kadencja pisu do wspolki i konfa a mielibysmy to samo
BukaCięSzuka
5 miesięcy temu
Czy jeżeli aborcja jest całkowicie zakazana nawet gdy zagraża życiu matki, a śmierć płodu kwalifikowana jest jako morderstwo kwalifikowane, to czy śmierć matki na skutek ciąży/porodu/wad płodu też jest kwalifikowana jako morderstwo i płód/noworodek idzie do więzienia?
Tonący brzytw...
5 miesięcy temu
wyobraź sobie, że urodziłeś się z żeńskim układem rozrodczym (zdarzają się takie przypadki wśród mężczyzn ale rzadko) i o tym , że masz żeński układ rozrodczy dowoadujesz się podczas badań USG (lub gdy dla jaj Kupisz i wykonasz test ciążowy i pokaże on dwie kreski) z których wynika, że jesteś w ciąży oczywiście nie chcianej i takiej, która stawia ciebie w kiepskiej sytuacji i wywracającaj ci życie albo takiej zagrażającej twojemu życiu lub zdrowiu lub będącej wynikiem gwałtu to co zrobisz?! Oczywiście będziesz chciał poddać się aborcji bo tonący brzytwy się chwyta. Albo wyobraź sobie, że twoja baba wyda ci na świat dziecka z niepełnosprawnościami zwłaszcza intelektualnymi i nosząc taki połód z wadami letalnymi kala Twój męski honor. Co zrobisz?! Będziesz nakłaniał ją do aborcji bo nie chcesz mieć dziwadła tylko koronę stworzenia. Polityk z PiS przeciwnik aborcji nakłaniał kochankę do aborcji. I jeszcze komentarz Marcem z Krakowa na O2 pod artykułem,,Makabryczna wystawa przed kościołem. "Czy nikt nie widzi problemu?" I komentarze Smutne ale prawdziwe i anty elity oraz Wilk. Z resztą pocztytaj sobie o mężczyznach zachodzących w ciążę.
Wilk
5 miesięcy temu
Gdyby mężczyźni mieli możliwość rodzenia dzieci, to ruch pro life byłyby zdelegalizowany! Prawda przed chwilą Gdyby mężczyźni mieli żeński układ rozrodczy i możliwość od natury żeby samemu się zapłodnić, to pigułka dzień po i pigułka antykoncepcyjna byłyby tym samym co komunia dla katolika, a aborcja zaszczytem i prawem mężczyzn! Zdarzają się bardzo rzadkie przypadki, że faceci rodzą się z żeńskim układem rozrodczym a o tym, że go mają dowiadują się podczas badań USG z których wynika również, że są w ciąży. Gdyby faceci mieli żeński układ rozrodczy lub możliwość samozapłodnienie to pigułki antykoncepcyjne i dzień po były by rarytasem i tym samym co komunia Święta dla katolika i nikt nie nazywałby aborcji morderstwem tylko po imieniu sztucznym poronieniem,nie dopuszczeniem do narodzin poczętego organizmu i aborcja byłaby sakramentem, zaszczytem mężczyzn i ich nadrzędnym prawem.
Niepoprawny p...
5 miesięcy temu
ty i tak zbawiona nie będziesz bo kobiety służą materii, Szatanowi z resztą żeński układ rozrodczy ma kształt odwróconego pentagramu. I nie bez powodu papież Pius II nazwał kobiety diabłem, dlatego kobiety są bardziej podatne na wpływy demonów i opętań niż mężczyźni. Po drugie według Boga kobieta jest mniej warta od męzczyzn w każdej religii np islam, chrześcijaństwo, judaizm, hinduizm, buddyzm itd. bóg woli mężczyzn. Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów." św. Tomasz z Akwinu.."Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna."(św. Tomasz z Akwinu)..."Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn."(Jan Chryzostom, 349-407, gr)..."Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga."Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397..."Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!"Papież Pius II, 1405-1464..."Wszelka złość jest mała wobec złości kobiety. Lepsza jest bezbożność mężczyzny niż dobroczynność kobiety." Synod w Tyrnau 1611 i jeszcze co judaizm, hinduizm, buddyzm islam itd mówią o kobietach. Więc sorry Maria Ale nieważne jak bardzo kobieta będzie pobożna i moralna to zbawienie dostanie facet ale ten Fakt się zataja robi się kobietom złudzenia że będą znawione dla dobra religii. I ty kobiety jesteście strażniczkami patriachatu wyznajecie islam , chrześcijaństwo judaizm hinduizm buddyzm i jesteście gorliwymi wyznawczyniami tych religii 🤣🤣🤣🤣🤦🤦🤦🤦🤣🤣🤣🤣❗
Ewel
5 miesięcy temu
Dokladnie to nam p.*s chcialo zagwarantowac. Kratki za porobienia
Też facet
5 miesięcy temu
Polecam poczytać patriachat skrzywdził mężczyzn, mężczyźni cierpią w świecie zorganizowanym przez mężczyzn a z kobiet robią kozły ofiarne, patriachat źródło przemocy, dlaczego Meksyk nienawidzi Kobiet krytyka polityczna (fragment piekło męzczyzn dlaczego faceci gwałcą innych mężczyzn wyjaśnienia sprawy z polskiego poprawczaka dlaczego chłopak został zgwałcony przez kolegów) i strona niepełnosprawni pl tekst Autyzm, przemoc domowa i dlaczego patriarchat krzywdzi nas wszystkich
Też facet
5 miesięcy temu
Jak noworodek umrze na skutek wady genetycznej , nagłej śmierci łóżeczkowej ,zarazi się chorobą w szpitalu no pneumokokami lub rotawirudami albo kobieta poroni z powodu wad letalnych płodu, problemów zdrowotnych,bo ktoś ją otruje albo pobije po brzuchu to kobieta pójdzie za to siedzieć . Skandal. Mówię to jako facet. I niech Salwador pamięta słowa Karola Marksa,, ten kto chce pobić przeciwnika nie będzie się z z nim rozprawiał o kosztach wojny " czyli efekty odwrotne od oczekiwanych albo zyski chwilowe,po których będą większe straty. Salwador w ten sposób chciał zwiększyć dzietność a w ten sposób sprawia, że coraz więcej ludzi boi się zachodzić w ciążę lub kogoś zapładniać i przez tą ustawę z Salwadoru wiele kobiet popełnia samobójstwo na przykład jak wydadzą na świat martwego noworodka. A propos zdarzają się rzadkie przypadki, że facet rodzi się z żeńskim układem rozrodczym i zachodzi w ciążę. Ciekawe czy gdyby na Salwadorze facet zaszedł w ciążę i ja poronił albo noworodek umarł niedługo po narodzinach to jaką karę by dostał. PiS wprowadziło klauzulę sumienia i deklarację wiary oraz wyrok trybunału konstytucyjnego zakazujący aborcji w przypadku wad letalnych płodu itp i ludzie w Polsce boją się robić dzieci i dzietność spada.
gosc
5 miesięcy temu
u nas jest to samo
prawda
5 miesięcy temu
Warto wiedzieć, że niemal wszystkie te kobiety siedzą niewinnie. Ich dzieci umierały np. na skutek nagłej i niewyjaśnionej śmierci łóżeczkowej. Absolutnie rozumiem, że gdy umiera dziecko bite, głodzone, gwałcone, wtedy to można wsadzić nawet na dożywocie. Ale tutaj najczęściej wsadza się kobiety ubogie, bez pleców, kasy na adwokatów. Za każdym razem jest to ten sam scenariusz-krwotok, szpital i przerażony lekarz, który widzi biedną zmęczoną matkę i już wie że musi to zgłosić, bo inaczej sam pójdzie siedzieć, nawet jak wie, że to zagrożenie ciąży albo choroba, a nie żadna aborcja. W więzieniu nie wylądowała żadna żona ani kochanka polityków, czy urzędników, a przecież widomo, że i one zachodzą w ciąże.
...
Następna strona