Joanna Kulig przeżywa właśnie szczytowy okres swojej dotychczasowej kariery. Owacyjnie przyjęty film Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna, w którym zagrała główną rolę, zdobył aż trzy oscarowe nominacje, a na festiwalach filmowych sławne i wpływowe aktorki chcą się z nią fotografować.
Joanna podpisała kontrakt z agencją CAA, reprezentującą interesy Marion Cotillars, Jessiki Chastain i Cate Blanchett i zaczęła otrzymywać scenariusze hollywoodzkich filmów.
Dopełnieniem szczęścia były narodziny wymarzonego dziecka aktorki, które przyszło na świat w klinice gwiazd Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. Ze względu na miejsce urodzenia otrzyma amerykańskie obywatelstwo.
Każde dziecko urodzone na terenie Stanów, bez względu na to, z jakiego kraju pochodzi jego matka, automatycznie staje się obywatelem tego kraju - potwierdza w rozmowie z Super Expressem radca prawny Maciej Lisowski. Dzięki dziecku urodzonemu w USA pani Joanna i jej mąż będą mogli mieć amerykańskie obywatelstwo.
No, z tym to akurat nie pójdzie tak szybko. To, że dziecko urodzone na terytorium Stanów Zjednoczonych automatycznie staje się obywatelem tego kraju, nie oznacza, że jego rodzice też. Dziecko aktorki będzie mogło wystąpić o przyznanie rodzicom amerykańskiego obywatelstwa, ale najwcześniej w swoje 21. urodziny.
Jednak jak zapewnia informator tabloidu, uzyskanie odpowiednich dokumentów ułatwi Joannie aktorska sława i wsparcie ze strony wpływowych pracodawców.
Może liczyć na paszport przez karierę - twierdzi źródło gazety. Na podstawie wizy pracowniczej jest sponsorowana przez pracodawcę i może otrzymać zieloną kartę, a za kilka lat obywatelstwo.
_
_
_
_