Piątek 21.02.2014

Polskie "Glamour" o Ukrainie: "MODNE REWOLUCJONISTKI NA MAJDANIE"

Glamour Majdan Ukraina Euromajdan

Polskie "Glamour" o Ukrainie: "MODNE REWOLUCJONISTKI NA MAJDANIE"

Od kilku miesięcy w centrum Kijowa trwają zamieszki między walczącymi o niezależność od Rosji Ukraińcami a prorosyjką władzą. Od wtorku w starciach zginęło już prawie osiemdziesiąt osób, a zdjęcia, które docierają do nas zza wschodniej granicy są naprawdę wstrząsające.

Przypomnijmy: Władza morduje Ukraińców: CIAŁA NA ULICACH KIJOWA! (ZDJĘCIA)

Tymczasem, w polskiej edycji miesięcznika Glamour pojawił się tekst o... "fashionistkach na Majdanie". Czyli o tym, jak ubrać się modnie i ciepło na demonstrację, na której zabijają ludzi.

Oczywiście na początku zastanawiałam się, jak mam się ubrać, idąc na Majdan. Wiesz, takie typowe rozterki fashionistki - czytamy w Glamour. Później zdałam sobie sprawę, że najważniejsze przecież, żeby było mi ciepło. Termiczna bielizna Uniqlo, którą niedawno kupiłam, okazała się wprost idealna na Majdan, a nie jak wcześniej myślałam, na wypad na narty w Alpy.

Młoda, zapewne dobrze urodzona "szafiarka" ma jednak chwile refleksji. Co jest ważniejsze - zakupy w Paryżu, czy warta na barykadach?

Tuż przed Bożym Narodzeniem pojechałam do Paryża - chwali się. Kiedy spacerowałam między regałami w modnym butiku Colette, dotarło do mnie, że w tym samym czasie w moim kraju ludzie marzną na barykadach.

Byłam dumna, że wreszcie mogę zrobić dla Majdanu coś pożytecznego, ale moja próżność podpowiadała mi, że roznoszenie kanapek to nie jest odpowiednie zajęcie dla dziennikarki modowej. Społecznikowska postawa wzięła jednak górę i ostatecznie nawet zgodziłam się pozować do zdjęcia, jak wydaję prostestującym talerze z gryką.

Cytowana szafiarka zachwyca się też strojami protestujących: Szczerze mówiąc, nigdy wcześniej nie widziałam tak dobrze ubranych rewolucjonistów! (...) Była Olga z ukraińskiego Vogue'a, Nina z Harpersa... Byli artyści, hipsterzy, ukraińscy inteligenci i to było naprawdę fantastyczne.

Artykuł wywołał już falę krytyki wśród Internautów, którzy wytykają redakcji skrajną bezmyslność i głupotę.

Jak można to skomentować? Pomyślcie, jak puste musi być życie tych ludzi, skoro nawet opisując krwawe zamieszki myślą tylko o markowych gaciach i chwalą się zakupami w Paryżu...

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (447)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 447
Odpowiedz
2758 42
zgłoś
gość 21.02.2014 16:02
Szafiarki itp. mają pustkę w głowie i nic ale to nic poz tym!
Odpowiedz
1162 14
zgłoś
Gość 21.02.2014 16:02
Poziom ludzi jest niestety coraz nizszy
Odpowiedz
1008 10
zgłoś
gość 21.02.2014 16:02
PRZESADA. Zero empatii.
Odpowiedz
54 5
zgłoś
gość 21.02.2014 16:02
wszystko na sprzedaz.
Odpowiedz
2448 145
zgłoś
gość 21.02.2014 16:03
Szulimw programie o majdanie "co mnie to obchodzi, ważne, że mnie to nie dodtyka" ŻAŁOSNA BABA!!!! Ile wam plłaci , zebyscie o tym nie napisali ?!!
Odpowiedz
72 8
zgłoś
gość 21.02.2014 16:03
To Putin rozdaje karty w tej grze. Obalić Moskwę
Odpowiedz
27 132
zgłoś
Gość 21.02.2014 16:03
Przestańcie o tej ukrainie. mamy swoje problemy !
Odpowiedz
410 7
zgłoś
gość 21.02.2014 16:04
To straszne. Rozpad moralny i pustoglowie siegnelo zenitu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
85 5
zgłoś
gość 21.02.2014 16:05
brak slow na idiotow pracujacych w redakcji glamour....
Odpowiedz
24 6
zgłoś
gość 21.02.2014 16:05
Ukraińcy mają przewalone, to pewne.
Odpowiedz
43 4
zgłoś
gość 21.02.2014 16:05
żałosne... nie ma słów na coś takiego
Odpowiedz
58 4
zgłoś
gość 21.02.2014 16:06
wszystko sięga dna..dziennikarstwo..pisanie książek...nawet już doktorów mamy takich co dwóch znań nie potrafią sklecić
Odpowiedz
30 4
zgłoś
gość 21.02.2014 16:06
wychodzi ta cała głupota i bezmyślność tych rzekomo lepszych ludzi - i oni nami rządzą, nie wiem co dalej
Odpowiedz
49 5
zgłoś
evvka 21.02.2014 16:06
Sie czepiaja dziewczyny a to nie bidulki wina, ze sie urodzila tepa jak siekierka do cukru,ehhh...
Odpowiedz
11 2
zgłoś
gość 21.02.2014 16:07
koniec świata..
Odpowiedz
16 1
zgłoś
ktoska 21.02.2014 16:08
Boże ..co się dzieje w tej Ukrainie !
Odpowiedz
9 3
zgłoś
Gość 21.02.2014 16:09
Czeski film
Odpowiedz
60 3
zgłoś
gość 21.02.2014 16:09
Nie wierzę, że ktoś to dopuścił do druku. Gdzie ludzie mają mózg?! Brak słów po prostu..
Odpowiedz
21 3
zgłoś
Gość 21.02.2014 16:11
Czego się nie zrobi dla skandalu...
Odpowiedz
62 4
zgłoś
gość 21.02.2014 16:11
Zajmować się szmatami kiedy ludzie tracą życie? Zidiocenie Glamour sięgnęło dna.
Odpowiedz
62 2
zgłoś
anna 21.02.2014 16:12
nie kupie juz tego szmatławca..co za patologia :/
Odpowiedz
59 4
zgłoś
gość 21.02.2014 16:13
Popatrzcie kto jest naczelnym? Ex żona Krzysia Ibisza. Tak się robi karierę w Warszawie. Pustaki!!!!!!
Odpowiedz
13 48
zgłoś
gość 21.02.2014 16:13
szkoda ze pudelek nie dodal ze tekst zostal napisany przed wybuchem konfliktu i odnosil sie do czego innego, wstretny manipulator pudel! ;-)
Odpowiedz
46 4
zgłoś
gość 21.02.2014 16:14
W Nowym Jorku - około 10 miliona mieszkańców jest bodaj 15 radnych. Warszawa - 2 mln - łącznie prawie TYSIĄC nierobów biorących pensje i dodatki za posiedzenia niezliczonych komisji
Odpowiedz
13 31
zgłoś
gość 21.02.2014 16:14
Jaja se robicie? wystarczy przeczytac artykul do konca,by wywnioskowac, ze moda nie jest tu najwazniejsza. poza tym napisany byl zanim doszlo do krwawych starc. jak zwykle wszystko wyolbrzymione!
Odpowiedz
22 2
zgłoś
Gość 21.02.2014 16:15
gość: szkoda ze pudelek nie dodal ze tekst zostal napisany przed wybuchem konfliktu i odnosil sie do czego innego, wstretny manipulator pudel! ;-)
od listopada ludzie tam sa katowani!!! titiuszki nie pojawily sie z dnia na dzien!
Odpowiedz
6 19
zgłoś
gość 21.02.2014 16:15
gość: szajbe maja juz
Zgadzam sie! wystarczy dotrzec do konca artykulu, wy wiedziec o co w nim chodzi :)
Odpowiedz
27 0
zgłoś
Bogumiła 21.02.2014 16:16
Poziom sięgnął dna. Z tak skrajną głupotą nie spotkałam się jeszcze nigdy. Kto pisze i publikuje taki teksty? Dno, dno, dno... Po prostu mi wstd, że coś takiego mogło się ukazać w polskiej prasie.
Odpowiedz
26 2
zgłoś
Gość 21.02.2014 16:16
nigwy wiecej tego szmatlawca nie kupie. dziekuje
Odpowiedz
15 3
zgłoś
Gość 21.02.2014 16:17
gość: Jaja se robicie? wystarczy przeczytac artykul do konca,by wywnioskowac, ze moda nie jest tu najwazniejsza. poza tym napisany byl zanim doszlo do krwawych starc. jak zwykle wszystko wyolbrzymione!
na ukrainie brakuje wszystkiego! I to nie od tygodnia! ludzie sa atakowani w brutalny sposob juz od dluzszego czasu! taki artykul nie powinien miec prawa bytu!
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 447