Środa 02.09.2015

Wszyscy płaciliśmy za biznes Karolaka... Dostawał MILION ZŁOTYCH ROCZNIE od Orlenu!

Tomasz Karolak Tomek Karolak IMKA Teatr IMKA Violetta Kołakowska Viola Kołakowska PKN Orlen

Wszyscy płaciliśmy za biznes Karolaka... Dostawał MILION ZŁOTYCH ROCZNIE od Orlenu!

Tomasz Karolak w marcu 2010 roku założył w Warszawie swój prywatny Teatr IMKA. Przez kilka lat, z pomocą sponsorów, szło mu całkiem nieźle. Niestety, po pełnym desperacji nawoływaniu do głosowania na Bronisława Komorowskiego, żałosnym ataku na Kingę Dudę z Tomaszem Lisem oraz próbie wycofywania się ze swoich poglądów w prawicowym tygodniku, stracił sympatię i wiarygodność. Dodatkowo, nie pozyskał obiecanych ponoć przez zmarłego Jana Kulczyka trzech miliony złotych. Zobacz: Kulczyk obiecał Karolakowi 3 MILIONY na uratowanie teatru?

Nie pomogła mu również chamska wypowiedź matki jego dzieci, znanej głównie z rozbierania się w epizodycznych rolach Violetty Kołakowskiej, z domu Kołek. Rozsmakowana obecnie w "kulturze wysokiej" Viola oburzała się, że nikt nie chce dopłacać do prywatnego biznesu jej faceta.

Zobacz: Kołakowska też szuka pieniędzy dla Karolaka: "W kraju, gdzie BURACZANA HOŁOTA słucha disco polo, NIC NA POZIOMIE zrobić nie można..."

Bloger ostro do Karolaka: "MIAŁEŚ JAJA OBRAŻAĆ CÓRKĘ PREZYDENTA? Nie zasłaniaj się kulturą wysoką!"

Tymczasem dzisiejsza Polityka donosi, co jest prawdziwą przyczyną problemów finansowych Karolaka. Przy okazji okazuje się, że przez lata wszyscy pośrednio (ale bardzo wymiernie) dokładaliśmy się do jego biznesu. Nie chodzi bowiem o odejście czysto komercyjnego sponsora, ale... spółki Skarbu Państwa. Okazało się, że z płacenia milionów na teatr celebryty wycofał się PKN Orlen.

IMKĘ na skraju bankructwa postawiło nie tyle odejście sponsorów - Karolaka wspierają dwie firmy z branży nieruchomości i jedna z branży odszkodowań - co jednego, za to strategicznego. Chodzi o PKN Orlen, spółkę Skarbu Państwa, zapewniającą przez ostatnie lata blisko jedną trzecią 3-milionowego budżetu teatru - czytamy w Polityce. "W kwestii umowy za sponsoring Teatru IMKA, jak również umowy wizerunkowej dotyczącej współpracy z Tomaszem Karolakiem, obie umowy wygasły na koniec 2014 roku i nie podjęliśmy decyzji o kontynuacji współpracy" - napisało biuro prasowe PKN Orlen w odpowiedzi na nasze pytanie o powody zakończenia współpracy. I prośbę o skomentowanie informacji, iż rezygnacja miała nastąpić nagle i bez podania przyczyn. Karolak szukał pomocy u Jana Kulczyka, lecz śmierć biznesmena położyła kres rozmowom. Dziś IMKA szuka nowego sponsora strategicznego. Do końca roku pokaże jedynie trzy spektakle prowadzone w ramach festiwalu Polska w IMCE, sponsorowany przez państwowy PKO BP i Ministerstwo Kultury.

Oznacza to, że Karolak walczy tak naprawdę o 3 miliony z budżetu państwa. Tyle płaciliśmy za jego "komercyjny" teatr. I nadal płacimy.

Teraz łatwiej zrozumieć, dlaczego (i za ile) tak się wygłupiał podczas kampanii wyborczej.

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (572)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 572
Odpowiedz
1722 161
zgłoś
gość 02.09.2015 17:31
karolak to największa wiocha polskiego showbizu totalny burak 100%
Odpowiedz
1346 123
zgłoś
gość 02.09.2015 17:32
To dlatego tak szczerzył zęby do komora
Odpowiedz
1166 101
zgłoś
gość 02.09.2015 17:32
błazen i hipokryta
Odpowiedz
111 17
zgłoś
Gość 02.09.2015 17:33
Wielki przedsiębiorca !
Odpowiedz
132 15
zgłoś
gość 02.09.2015 17:33
Nie wiem dlaczego ale jakoś go nie lubię...
Odpowiedz
1053 102
zgłoś
gość 02.09.2015 17:33
nie znoszę pajaca
Odpowiedz
18 4
zgłoś
gość 02.09.2015 17:34
OGRODOWISKO :D
Odpowiedz
173 10
zgłoś
gość 02.09.2015 17:34
Wyjątkowo odpychający typ
Odpowiedz
537 40
zgłoś
gość 02.09.2015 17:34
KAROLAK TO OBLECH
Odpowiedz
196 8
zgłoś
gość 02.09.2015 17:34
Jak się coś nie opłaca, to się to zamyka - proste! Widocznie praca aktorów nie jest tyle warta, ile sobie wyobrażają :)
Odpowiedz
96 9
zgłoś
gość 02.09.2015 17:35
(...)lecz śmierć biznesmena położyła kres rozmową. "rozmowOM", a nie "rozmową".
Odpowiedz
173 13
zgłoś
bredzisław 02.09.2015 17:35
Jest już skończony. Niech zamyka teatr.
Odpowiedz
106 14
zgłoś
gość 02.09.2015 17:35
jemu nie zaszkodzil wystep u Lisa....Ale to ze zmienil poglądy tak nagle, pokazał jakim jest slizgim człowieczkiem
Odpowiedz
155 7
zgłoś
Gość 02.09.2015 17:35
Obydwoje sa siebie warci. Ta Kołakowską i karolak.
Odpowiedz
126 8
zgłoś
Gość 02.09.2015 17:36
Nosil wilk razy kilka poniesli i wilka....tak sie konczy umizgiwanie.nastepnym razem wiecej skromnosci i konsekwencji
Odpowiedz
143 18
zgłoś
gość 02.09.2015 17:36
Nie bede tankowac juz na orlen
Odpowiedz
82 7
zgłoś
gość 02.09.2015 17:37
przegiął na maksa
Odpowiedz
189 22
zgłoś
gość 02.09.2015 17:38
no to teraz wiemy gdzie szły nasze pieniądze za paliwo a ile rzeczy jeszcze nie wiemy,coś mi się wydaje że prezydent Duda nie będzie miał problemów ze znalezieniem pieniędzy na dzieci i emerytury
Odpowiedz
25 5
zgłoś
Gość 02.09.2015 17:38
Bboseee patrzę na to się wszystko i ciesze się że nie za polskiego telewizora..
Odpowiedz
38 22
zgłoś
Gość 02.09.2015 17:39
ludzie idzie na referendum w spawie JOW
Odpowiedz
103 6
zgłoś
Gość 02.09.2015 17:40
Kołakowska z domu Kołek??? Wtf??? Hahahaha
Odpowiedz
15 103
zgłoś
gość 02.09.2015 17:42
PIsowcy nie dadza mu zyc , jeszcze moze sie spodziewac gorszych zachowan. Swietny gosc i aktor. Niech teraz Kozuchowska poprzez ojca scisle powiazanego z T. Rydzykiem urochomi kontakty i ochroni swojego kolege.
Odpowiedz
98 8
zgłoś
gość 02.09.2015 17:42
Czy Karolak i ta Kołakowska (Kołek) zagrali kiedykolwiek w jakimkolwiek dobrym filmie ??????
Odpowiedz
34 5
zgłoś
Gość 02.09.2015 17:43
"Położyła kres ROZMOWĄ" czy może jednak rozmowOM?
Odpowiedz
83 5
zgłoś
gość 02.09.2015 17:43
niech sprzeda parę samochodów które ma to może wystarczy ...
Odpowiedz
57 5
zgłoś
Gość 02.09.2015 17:43
To ona jest kołakowska czy kołek?
Odpowiedz
152 7
zgłoś
gość 02.09.2015 17:44
Jak prywatny to nie wyciągaj łap po publiczne fundusze cebularzu i uspokój tą swoją dziunię. Oboj***ardzo widać lubią funkcjonować za cudze
Odpowiedz
50 2
zgłoś
Gość 02.09.2015 17:44
Hahaha tak myslalam ciesze sie ze to napisaliscie dlaczego tak angazowal sie w PO... ach kiedy powstanie partia polityczna bez ukladow i okradania podatnikow
Odpowiedz
94 3
zgłoś
aaa 02.09.2015 17:44
skarb państwa dopłaca do prywatnej firmy?????
Odpowiedz