Trwa ładowanie...
Droppa
Droppa
|
aktualizacja

10 najbardziej REWOLUCYJNYCH momentów na 10 lat "Kuchennych Rewolucji": omdlenia, pozwy, wypędzanie złych duchów i wjazd KOMORNIKA (ZDJĘCIA)

129
Podziel się:
129
Podziel się:
1
 / 11
10 najlepszych momentów "Kuchennych Rewolucji" Magdy Gessler
10 najlepszych momentów "Kuchennych Rewolucji" Magdy Gessler
(fot. TVN)
0
0

W trakcie dekady królowania na ekranie najsłynniejsza polska restauratorka dostarczyła nam wiele niezapomnianych chwil. Z okazji jubileuszu wspólnie zliczmy najbardziej wybuchowe fragmenty show z ostatniej dekady.

Podczas gdy większość nowych programów telewizyjnych nie potrafi dociągnąć nawet do drugiego sezonu, Kuchenne Rewolucje mają status absolutnego hitu TVN-u od ponad dekady. Dzięki programowi Magda Gessler stała się jedną z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych Polek, a restauracje w całym kraju poczuły na plecach oddech coraz bardziej specjalizującej się konkurencji.

Nie ma jednak co ukrywać, że to nie kreatywne przepisy na swojskie pierożki, a ludzkie dramaty i spontaniczne miotanie przez prezenterkę przekleństwami i talerzami co tydzień przyciągają przed telewizory setki tysięcy widzów. Spośród licznych skandali i "niepodpisanych rewolucji" kilka wyróżnia się jednak na tle reszty wyjątkowo wysokim stężeniem dramaturgii. Specjalnie dla Was wyselekcjonowaliśmy więc te 10 najciekawszych momentów Kuchennych Rewolucji.

Która z kulinarnych afer jest Waszą ulubioną?

2
 / 11
Za wysokie progi na Magdy nogi

Właściciele restauracji Matalmara w Goczałkowicach Zdroju wymarzyli sobie chyba, że w ich przybytku organizowane będą obiady czwartkowe dla arystokracji. Niestety, do ich zubożałej parodii Wersalu nie chciał wstąpić nawet przeciętny obywatel. Właścicielka, Alicja, za nic nie dała sobie przemówić, że to wyniosły wystrój jest pierwszym czynnikiem odstraszającym klientów. Nie lepiej zresztą było też z jedzeniem. Powróciwszy po kilku tygodniach od rewolucji do lokalu, przechrzczonego chwilowo na Willę pod Złotym Ziemniakiem, Magda stwierdziła, że zamożne małżeństwo, delikatnie mówiąc, niczego nie wyniosło z jej lekcji.

"Ku.wa w ogóle niedoprawione. Okropne. Sos naprawdę straszny, jak za komuny na dworcu. Bar mleczny? Bardzo proszę. Sześć złotych za takie danie. (…) To nie jest jadalne. (…) Zamknijcie tę budę" - oceniła dania serwowane w "pałacu".

Gessler wyjątkowo była rozczarowana też faktem, że właściciele wrócili do dawnego wystroju.

"To jest jedna wielka pomyłka, moje nazwisko [sprzed restauracji] znika w ciągu minuty. Zostawi pani sobie tą Matamaramaramara, ale to jest koszmar, nie mara" - skwitowała, wywołując przy okazji salwę śmiechu wszystkich widzów przed telewizorami.

Tak jednostronna recenzja zdecydowanie nie przypadła do gustu właścicielom Matalmary, którzy sprawiedliwości postanowili szukać w sądzie.

3
 / 11
Egzorcyzmy Magdaleny Gessler

W malowniczych Małdytach nasza bohaterska restauratorka napotkała kochające się małżeństwo, Danutę i Grzegorza, którzy wspólnymi siłami odmienili podupadającą ruinę na całkiem nieźle prosperującą restaurację Zajazd pod Kłobukiem. Niestety, wraz z upływem lat ich lokal był coraz rzadziej uczęszczany przez zgłodniałych gości. Źródła problemu Gessler doszukała się w niesfornym duchu, który upatrzył sobie urokliwą knajpkę. Aby go obłaskawić, Magda zaproponowała właścicielom, aby zaprosili Kłobuka do zamieszkania w dziupli w rosnącego nieopodal drzewa.

"Chciałabym, żebyście razem poprosili Kłobuka, żeby wrócił. (…) Proszę się nie wstydzić, wziąć za ręce. Uwierzyć w to, że Kłobuk będzie zawsze z wami, bo już zaczyna być. Wziąć się za ręce i wprowadzić go do dziupli, ponieważ każde uczucie sprawia, że on rośnie i jest zadowolony. Trzeba go codziennie karmić" - instruowała ze szczegółami prowadząca show.

4
 / 11
Bęc o podłogę

Podczas gdy wiele programów rozrywkowych sili się na to, aby zostać unieśmiertelnionym w postaci internetowego mema, Kuchennym Rewolucjom przychodzi to z niespotykaną wręcz łatwością. Bezspornie jednym z najbardziej pamiętnych momentów wszystkich 21. sezonów show jest wejście Magdy Gessler do Restauracji Carskiej prowadzonej przez dwie koleżanki, Renatę i Beatę w Legionowie. To właśnie wtedy gwiazda zaliczyła swój spektakularny upadek, który po dziś dzień krąży po zakamarkach sieci.

"To był pierwszy raz, kiedy coś takiego miało tu miejsce" - tłumaczyła właścicielka Beata.

Jeszcze bardziej sceptycznie do fikołka Magdy Gessler nastawiona była kelnerka Gabrysia, której zdaniem "było to zrobione specjalnie, żeby coś się działo".

Zdecydowanie mniej do śmiechu było samej Gessler.

"Rozwaliłam sobie cały bark na waszym wejściu. Mi nie jest przykro, tylko trzeba myśleć, a podłoga jest do d.py" - przywitała przerażoną załogę restauracji.

5
 / 11
Knajpa pod przydepniętym motylem

Bez dwóch zdań jeden z najbardziej skandalicznych odcinków w całej serii. Tradycja nakazuje, żeby pragnący pomocy Magdy restauratorzy stosowali się do jej instrukcji i sprawnie unikali miotanych w ich kierunku talerzy. Justyna, właścicielka restauracji Le Papillon Noir, przyjęła jednak zupełnie inną strategię. Przyzwyczajona do luksusów bizneswoman i gwiazda TVN skakały sobie do gardeł już od pierwszego dnia.

"Nie boisz się zakładać takich jeansów, a boisz się przyznać, że miałaś brudne garnki?" - dociekała zirytowana nieróbstwem Justyny Magda.

Ta jednak nie pozostawała dłużna. Odważyła się nawet zagrozić restauratorce pobiciem. Nie miała co prawda na tyle "jaj", aby powiedzieć jej to prosto w twarz, ale przed kamerami TVN-u nic się nie ukryje.

"Zaraz nie wytrzymam i jej przp....olę" - wrzeszczała rozwścieczona szefowa Le Papillon Noir.

Ostatecznie Justyna poprosiła gwiazdę TVN, aby ta opuściła jej lokal i "zamknęła drzwi z drugiej strony", a po emisji odcinka zarzuciła producentom, że wycięli z nagrań moment, w którym Gessler miała rzekomo "porównać brudne niby gary do jej odbytu".

6
 / 11
Latający stół

Magda Gessler uwielbia rzucać przedmiotami użytku domowego - o tym dobrze wszyscy wiemy. Miotanie meblami było jednak nie lada sensacją, którą zaserwował nam odcinek poświęcony restauracji Magistrat położonej w najbardziej wysuniętym na wschód miasteczku Polski - Hrubieszowie. Większość epizodu przebiegła raczej spokojnie, jednak prawdziwe fajerwerki producenci zostawili tym razem na sam koniec. Właścicielki restauracji nie zostawiły w karcie dań ani śladu po rozwiązaniach wprowadzonych przez Magdę Gessler. Miejsce ręcznie lepionych pierogów zastąpiły hamburgery i pizze, co doprowadziło słynną restauratorkę do absolutnej furii.

"Zabieranie się za kuchnię amerykańską, włoską, przy tym, że miałyście się wyspecjalizować w najlepszych pierogach w Polsce jest jak w pysk. Moja karta Magdy Gessler przy fast foodach jest jak w pysk. W związku z tym za tę odwagę zapłacicie. To miało być miejsce polskie, szlachetne. Barszcz nie ma ani octu, ani boczku, jest jak mydło. Pielmieni mają wodę a nie farsz" - oceniła wyraźnie rozgoryczona Gessler, po czym przewróciła suto zastawiony stół na podłogę. - "Po rewolucji proszę panie" - dodała na odchodne.

7
 / 11
Na co komu klima, jak jest siekiera

Odcinka z położonej niedaleko Żywca restauracji Horolna nie uświadczymy już niestety w internecie. Lokal prezentowany jako "obraz nędzy i rozpaczy", który "śmierdział chucią kocią" prowadzony był przez pana Zbyszka borykającego się z chorobą alkoholową. Bardziej niż widok pobojowiska roztaczający się wokół restauracji w pamięci zapadł nam jednak wizerunek Magdy wybijającej okna za pomocą potężnej siekiery. Pomimo fatalnej sytuacji wyjściowej rewolucja ostatecznie się udała.

8
 / 11
Wybieg dla gryzoni

Dwudziesty pierwszy sezon Kuchennych rozpoczął się z wysokiego "c". W Napachaniu niedaleko Poznania Magda Gessler napotkała dość osobliwy problem. Właścicielka bistro Szybka Szama nie narzekała co prawda na brak klientów, jednak zdawała sobie sprawę, że jej lokal jest w opłakanym stanie. Ze ścian schodziła farba, wieko zamrażarki przytrzymywane było za pomocą miotły podpartej o wystającą z sufitu rurę, a poza zniesmaczonymi "zabawnymi" nazwami dań kucharkami po zapleczu biegały również… myszy. Jak można było się spodziewać, Magda Gessler na widok małych gryzoni zareagowała entuzjastycznie.

"Myszy! I już mnie tu ku.wa nie ma! Pani Olgo! Pani sobie jaja robi? Gdzie pani mnie zaprosiła? Do schronu pełnego odłamków brudu i syfu? To jest skąd pani bierze jedzenie dla ludzi?" - piała wniebogłosy spłoszona restauratorka.

9
 / 11
Autosabotaż

Restauracja Bajkowa położona w Swarzędzu koło Poznania była kolejną, która musiała zamknąć swoje podwoje po wizycie Magdy Gessler. W sezonie 15. widzowie mogli poznać dramat właścicielki, pani Karoliny, która uciekła z północy, gdzie była ofiarą przemocy domowej i wróciła do Polski. Tutaj odnalazła kochającego partnera, który otoczył ją opieką i zafundował otwarcie restauracji. Niestety, opieka ta uwzględniała również absolutne odcięcie jej od jakiejkolwiek krytyki. Ostatecznie to właściciele zrezygnowali z dokończenia rewolucji, ku ewidentnemu rozczarowaniu Magdy Gessler, która starała się do samego końca przeciągnąć "sponsora" lokalu na swoją stronę.

"Zastanów się nad tym, uważam, że to jest przeciwko tobie. Uważasz, że Karolina psychicznie jest w stanie to dźwignąć? Bo z tego, co widzę, to nie bardzo. Czy byłam niemiła? Ta decyzja tobie robi krzywdę. Tu jest przepięknie. Trochę ją rzuciłeś na głęboką wodę, ona nie umie gotować. Ty ją trochę pilnujesz, nie chcesz tracić z zasięgu wzroku. Zamknąłeś ją w klatce ze strachu o nią" - Magda wygłosiła w jednej ze swych słynnych psychoanalitycznych sesji.

10
 / 11
Rabunek w biały dzień

Kielecka Jadłodajnia Bartosz prowadzona była przez panią Agnieszkę, która technik prowadzenia biznesu nauczyła się chyba, studiując rozdziały poświęcone pańszczyźnie w podręcznikach od historii. Swoim pracownikom płaciła po 800 złotych miesięcznie przy pełnym zakresie godzin, jedną z pań pracujących na kuchni przez 9 lat trzymała na "stażu", a w serwowanych przez nią kotletach mielonych znajdowało się jedynie 30% mięsa. Rewolucja skończyła się ostatecznie w prokuraturze, gdzie właścicielce zarzucono celowe naruszanie praw pracowniczych oraz poświadczenie nieprawdy.

"Pani oszukuje państwo i będzie miała pani z tego powodu kłopoty. Albo pani się zmieni, albo ja pani nie pomogę. Ja oszustom nie pomagam" - grzmiała oburzona zastałą sytuacją Gessler.

11
 / 11
Omdlenie, karetka i wejście komornika

Można zaryzykować stwierdzenie, że odcinek poświęcony restauracji Stella Cafe, to czyste Kuchenne Rewolucje w pigułce. Znajdziemy tam rzucanie jedzeniem, przekleństwa, osobiste dramaty, a absolutną wisienką na torcie jest tutaj zajęcie kuchennego sprzętu przez komornika w dzień uroczystej kolacji. Gdy w kluczowym dla rewolucji momencie w lokalu pojawił się urzędnik państwowy, właścicielka, pani Stanisława zasłabła, a na miejsce trzeba było wezwać karetkę. Do kolacji ostatecznie nie doszło, a biznesu nie udało się uratować.

KOMENTARZE
(129)
Koko
4 lata temu
Można ja lubić lub nie ale na plus jest to że stara sie promować polską kuchnię stare przepisy żeby bylo czysto i świeże jedzenie a że przy tym robi show i troche przesadza no cóż to telewizja musi sie dziać
Ania
4 lata temu
Same hity trudno wybrać co było najlepsze
Ela
4 lata temu
La Papilon mistrz!!!
gosc
4 lata temu
Jaka ładna myszka na zdjęciu:)
Rty
4 lata temu
Ania z zielonego wzgórza 😁 babka miala zajefajne rzęsy
Najnowsze komentarze (129)
Etna
rok temu
Powiem szczerze jak trafię na kuchenne rewolucję to oglądm do końca
Kacper
2 lata temu
Wszystkie hity są śmieszne ale mi się podobało najbardziej upadek Magdy Gessler ale jej bardzo wspólczuje po, tym wypadku
ANONIM
2 lata temu
O Łabędziu zapomnieliście :D
Taka ja
4 lata temu
A ja się pytam gdzie sanepid i inne służby.Pani Gessler z burzą loków,biżuterią i lakierem na paznokciach przy garach
Ania
4 lata temu
Dzieki Madzi wiemy gdzie jadać a gdzie nie! Sto lat Magdaleno🎆🎆🎆
Iwa
4 lata temu
Od 10 lat kwitnie chamstwo serwowane przez tą pseudo kucharke.
drxgfvc
4 lata temu
Co drugi z uzdrowionych przez Nią lokali znika z rynku w przeciągu kilku miesięcy.... faktycznie robi metamorfozę ;-(
YTA EDYT
4 lata temu
Pani Magdo dlaczego pani Krzyczy na te biedne bezbronne dziewczyny co one sa winne??
POGONIĆ JA
4 lata temu
JAK RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH POZWALA NA LATAJACE NOZE,,AWANTURY ,,WYZWISKA,,PONIZANIE,,AGRESYWNOŚC,WULGARNOSĆ TEJ OCHYDNEJ KOBIETY,,
stop hejt
4 lata temu
ciekawe jakby robiła rewolucję w ojczyźnie izraelu w arabskiej dzielnicy ...
nero
4 lata temu
Jak Wam smakował Pączuś pani Gesler za DYCHĘ ???.
Prawdomówna
4 lata temu
I pomyśleć, że tv powstała w celu propagowania kultury wysokiej...
Prawdomówna
4 lata temu
Widać ludzie lubią patrzeć jak inni są notorycznie obrażani. Mogą się wtedy z nich bezkarnie pośmiać siedząc wygodnie przed tv, to stąd ta 'popularność' tego pseudo programu....
Pola
4 lata temu
Był też jesz burger odcinek wycofany ani na necie go nie ma ani w tv
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Zlot odstrzelonych celebrytek na evencie marki kosmetycznej: Wersow, Magdalena Stępień, Karolina Pisarek (ZDJĘCIA)

W środę celebrytki miały kolejną motywację do tego, by wystroić się i ruszyć na podbój ścianki. Wszystko za sprawą imprezy Maybelline Music Stories. Kto tym razem zaprezentował się najlepiej?
9.

Spektakularna metamorfoza Sydney Sweeney! Gwiazda "Euforii" jest nie do poznania? (ZDJĘCIA)

Sydney Sweeney w ciągu ostatnich kilku lat przeszła ogromną metamorfozę. Niektórzy nie wierzą, że to zasługa natury i podejrzewają 26-letnią aktorkę o "poprawianie" urody. Myślicie, że coś jest na rzeczy?
8.

Drapieżna Maja Sablewska dotarła na zakupy zabytkowym mercedesem, wymachując torebką za ponad 130 TYSIĘCY ZŁOTYCH (ZDJĘCIA)

Jak na profesjonalną stylistkę przystało, Maja Sablewska jest stałą bywalczynią warszawskich butików. Jej wyczucie smaku przejawia się nie tylko w doborze outfitów, ale również w wynajdywaniu motoryzacyjnych perełek. Tego dnia z pewnością była jedną z najmodniej prezentujących się mieszkanek stolicy.
7.

Shawn Mendes PARADUJE po Los Angeles ze STARSZĄ O 26 lat terapeutką. To coś więcej? (ZDJĘCIA)

O relacji łączącej Shawna Mendesa ze starszą o 26 lat Jocelyne Mirandy mówi się już od jakiegoś czasu. Wygląda na to, że piosenkarz, który rozkochał w sobie wiele nastoletnich serc, nawet podczas zwykłego spaceru może liczyć na wsparcie znanej terapeutki gwiazd.
6.

Tak wygląda mazurska willa Edyty i Cezarego Pazurów: rustykalne wnętrza, basen i widok na jezioro (ZDJĘCIA)

Mazurska posiadłość Edyty i Cezarego Pazurów to sielskie miejsce, do którego uciekają, gdy chcą "naładować baterie". Żona aktora przyznaje, że dopiero z wiekiem doceniła jego uroki. Chcielibyście tam zamieszkać?
5.

Zwyczajne Katie Holmes i Suri Cruise maszerują razem po Nowym Jorku. Córka aktorki niedawno skończyła 18 lat (ZDJĘCIA)

Katie Holmes i Suri Cruise po raz kolejny zwróciły na siebie uwagę nowojorskich paparazzi. Mama i córka podczas wyjścia na miasto wyposażyły się w dwie kawy i wodę. Są do siebie podobne?
4.

Joanna Jarmołowicz świętuje 30. urodziny z Janem Królikowskim: kwiaty, pogawędki ze znanymi znajomymi i wychodzenie na "dymka" (ZDJĘCIA)

Z okazji 30-stki Joanna Jarmołowicz zaprosiła bliskich do jednego z warszawskich lokali. Jubilatka i jej goście tego wieczoru wypalili sporo papierosów. Fajna impreza?
3.

Cleo zdjęła doczepy. Oto jak wyglądają jej naturalne włosy

Cleo od lat pozostaje wierna długim blond włosom, które wiąże w wysokiego kucyka. Wiadomo, że zainwestowała w doczepy, które dodają niesamowitej objętości jej fryzurze. Pokazała, jak wygląda w naturalnej odsłonie.
2.

Katy Perry bryluje na evencie "Idola" w skórzanym gorsecie. Czas się dla niej zatrzymał? (ZDJĘCIA)

W poniedziałek odbył się event zapowiadający premierę najnowszego sezonu amerykańskiego "Idola". Na wydarzeniu nie zabrakło Katy Perry, która zadała szyku w burgundowej kreacji z gorsetem i odważnym rozcięciem. Klasa?
1.

Marcela Leszczak prezentuje wachlarz PONĘTNYCH MIN, pozując TOPLESS w samej marynarce i rajtuzach (ZDJĘCIA)

Marcela Leszczak wzięła udział w sesji fotograficznej, do której zdecydowała się pozować topless. Żona Michała Koterskiego miała na sobie tylko marynarkę i bieliznę. Zadała szyku?